Затверджую» Додаток
В.о. директора до наказу№ 82-ос
_________________ С.Родак
23 березня 2022 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
ПРО ДИСТАНЦІЙНУ РОБОТУ ВЧИТЕЛІВ ЗІ СПОРТУ
КЗ ЛОР «ЛЬВІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ»
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про дистанційну роботу вчителів зі спорту КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту» (далі – Положення) розроблене у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні (Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» та Указ Президента України від 14 березня 2022 року № 133 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»), на підставі Положення про дистанційне навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 року № 466 (зі змінами), наказу МОіН України від 07.03.2022 р., № 235 «Про деякі питання організації роботи закладів фахової передвищої, вищої освіти на час воєнного стану», листа МОіН України від 07.03.2022 року №1/3378-22 «Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану», Положення про організацію поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів фахової передвищої освіти із застосуванням дистанційних технологій навчання у КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту», схваленого Педагогічною радою коледжу від 22 червня 2020 року, протокол № 7, а також, враховуючи листи Львівської обласної військової адміністрації від 11.03.2022 р. № 1-264/022 “Про відновлення освітнього процесу” та від 18.03. 2022 р. № 5-24-2889/0/2-6-19 “Щодо відновлення навчально-тренувального процесу у закладах фізичної культури та спорту області” із врахуванням безпекової ситуації на Львівщині та вимог трудового законодавства під час дії правового режиму воєнного стану.
1.2. Дистанційна робота вчителя зі спорту - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза територією коледжу у будь-якому місці за вибором працівника і з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. У разі запровадження дистанційної роботи вчитель зі спорту самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов та проводить відповідний інструктаж для своїх вихованців щодо поведінки під час оголошення сигналу повітряної тривоги.
1.3. Дистанційна робота в умовах воєнного стану запроваджується наказом директора коледжу без укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі. З таким наказом вчитель зі спорту має ознайомитися протягом двох днів із дня його прийняття. Працівник, який перебуває за межами країни та не може бути ознайомлений із наказом під підпис, робить це в електронному форматі.
Заступник директора з навчально-методичної роботи визначає персонально з кожним вчителем зі спорту умови комунікації та взаємодії під час виконання дистанційної роботи:
- засоби електронного зв’язку, електронну пошту, номер телефона, мобільний додаток тощо;
- умови звітності працівника про виконану роботу;
- умови повідомлення працівником про виникнення ситуацій, що унеможливлюють належне виконання дистанційної роботи;
- інші умови щодо комунікації та взаємодії сторін.
1.4. Вчитель зі спорту, який не має можливості виконувати свої трудові обов’язки за дистанційною формою роботи (тимчасово виїхав за межі України у зв’язку з війною й не може налагодити контакти із учасниками навчально-тренувального процесу) має право отримати:
- оплачувану відпустку (щорічну, соціальну);
- відпустку без збереження заробітної плати.
1.5. Дія цього Положення має тимчасовий характер й застосовується в період, коли можливості фізичного відвідування коледжу учнями та студентами обмежені або відсутні і традиційні методи та засоби навчально-тренувального процесу не можуть бути застосовані з причин введення військового стану та інших причин непереборної сили (природні катаклізми, заходи карантинного порядку та інші форс-мажорні обставини).
2. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИМ ПРОЦЕСОМ У ПЕРІОД ДИСТАНЦІЙНОГО РЕЖИМУ РОБОТИ
2.1. Дистанційний навчально-тренувальний процес передбачає здійснення опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників процесу як асинхронно, так і синхронно в часі.
Організація навчально-тренувального процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію суб'єктів дистанційного тренування з використанням форм групової та індивідуальної навчально-тренувальної роботи з використанням нагромадженого досвіду праці в умовах карантинних обмежень.
Дистанційна комунікація вчителя зі спорту з учасниками навчально-тренувального процесу може здійснюватися з використанням різних онлайн-сервісів та інструментів: Zoom, Google Meet, Microsoft Teams Skype тощо, електронної пошти, месенджерів (Viber, Telegram та ін.), телефонного зв'язку, форумів, чатів та ін.
Вказівки щодо тренувальних завдань, спілкування між суб'єктами дистанційного процесу, консультації проводяться дистанційно та можуть забезпечуватися передачею відео-, аудіо-, фото-, графічної та текстової інформації в синхронному або асинхронному режимі.
2.2. Організаційні заходи навчально-тренувального процесу в дистанційному режимі передбачають такі вимоги:
- авторизований доступ до інформаційно-комунікаційних інструментів організації дистанційного навчально-тренувального процесу;
- можливість визначення часу початку і завершення доступу, тривалості виконання завдань навчально-тренувального процесу;
- неухильне виконання заходів із забезпечення безпеки учасників освітнього процесу та заходів, необхідних для відвернення загрози й забезпечення національної безпеки України.
2.3. Навчально-тренувальна робота у дистанційному режимі здійснюється за Типовим навчальним планом і чинними програмами з видів спорту з виконанням основних завдань:
- зміцнення здоров’я та всебічний фізичний розвиток вихованців;
- опанування техніки і тактики обраного виду спорту;
- забезпечення необхідного рівня розвитку рухових якостей, можливостей функціональних систем;
- забезпечення необхідного рівня спеціальної психічної підготовленості;
- виховання необхідних моральних і вольових якостей;
- оволодіння теоретичними знаннями та здобуття практичного досвіду в обраному виді спорту.
2.4. Обсяг, спрямованість та зміст навчально-тренувальних занять може коригуватися вчителем зі спорту залежно від змін у Єдиному календарному плані спортивних заходів на 2022 рік, фізичного та психологічного стану вихованців, загальної ситуації в місцях їхнього перебування.
2.5. Навчально-тренувальні заняття проводяться згідно з розкладом для навчально-тренувальних груп з урахуванням поточних змін у графіку освітнього процесу під час дії правового режиму воєнного стану та обліковуються відповідно у журналі й мають відповідати запланованому навантаженню.
Окрім занять за зумовленим розкладом, вчитель зі спорту стимулює й контролює проведення вихованцями ранкової зарядки, виконання додаткових самостійних занять з удосконалення техніко-тактичної, фізичної, теоретичної та інших видів підготовки, консультацій зі спортивним лікарем.
Зміни в розкладі проведення навчально-тренувальних занять за об’єктивної потреби вчитель зі спорту погоджує з заступником директора з навчально-методичної роботи.
2.6. Поточний контроль результатів навчально-тренувального процесу здійснюється за допомогою дистанційних технологій в електронній формі шляхом оцінювання виконання індивідуальних і групових завдань, виконання тестів, контрольних нормативів тощо.
2.7. Для вихованців, які перебувають в лавах Збройних Сил України або у підрозділах територіальної оборони, займаються волонтерською діяльністю, вчитель зі спорту забезпечує особливі умови організації навчально-тренувального процесу у вигляді індивідуальних завдань
2.8. До навчально-тренувального процесу можуть бути долучені вихованці споріднених закладів освіти спортивного профілю України з числа внутрішньо переміщених осіб відповідно до наказу по коледжу.
2.8. В умовах дистанційного режиму роботи вчитель зі спорту продовжує брати участь у методичних, виховних, організаційних заходах, підготовці та в засіданнях робочих і дорадчих органів, створених в коледжі; підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність та загальну культуру.
3. ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ СУПРОВІД НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ
3.1. В умовах дистанційної роботи вчитель зі спорту, переведений на таку форму праці, щопонеділка подає на розгляд заступнику директора з навчально-методичної роботи на затвердження план організації та проведення навчально-тренувального процесу на поточний тиждень та звіт про проведену роботу у попередньому тижні з указанням поіменного списку спортсменів, місць їхнього перебування, форми взаємозв’язку за такою схемою:
«Затверджую»
Заступник директора з навчально-методичної роботи
________________ Вацеба О.М.
___________________ 2022 року
Індивідуальний план роботи вчителя зі спорту відділення _________________
___________________________________________ (П.І.Б.)
в період оголошеного військового стану з _______ до______ 2022 року
Тренувальна група № __________
Інформація про спортсменів (поіменний список з указанням місця їхнього перебування і проведення тренувань, а також форми взаємозв’язку):
№ з/п
|
Дата
|
Зміст
роботи
|
Тривалість роботи (в годинах)
|
Інформація щодо зворотнього зв’язку з вихованцями
|
Примітки
|
Стан виконання
|
Дата, підпис
3.2. Облік виконання навчально-тренувальних завдань учасниками навчально-тренувального процесу під час дистанційного режиму ведеться в спортивному щоденнику спортсмена й підлягає періодичній перевірці з боку вчителя зі спорту.
3.3. Вчитель зі спорту формує й подає для розміщення на офіційному сайті коледжу у розділі «Галерея» та на сторінках у соціальних мережах цифрову фіксацію окремих навчально-тренувальних занять (відеозапис, аудіозапис, фотофіксація тощо).
3.4. Документація процесу організації та проведення тренувального процесу в дистанційному режимі зберігається в коледжі упродовж п’яти років, а цифрові записи - не менше одного року.
Заступник директора з навчально-методичної роботи О. Вацеба