210-у річницю від дня народження Тараса Шевченка ми відзначили читанням патріотичної поезії "Коли болить душа за Україну...". Розробили сценарій та підготували учнів 7-9 кл.вчителі української мови та літератури Галина Мацюх, Надія Шишкова та Лілія Ковалишин, оформлення заходу бібліотекаря Ірини Мартинової. Учасники декламували вірші Т.Шевченка та інших авторів, а Еріка Пернаровська з 8-А кл. зворушила всіх віршем власного авторства.
До заходу долучився і директор коледжу Андрій Окопний, знавець та пошановувач поезії, він поділився спогадами та декламував вірш Т.Шевченка "Мені тринадцятий минало..." та гумореску П.Глазового "Кухлик". Захід відбувся у теплій та дружній атмосфері.
З нагоди вшанування пам’яті духовного символа України в коледжі відбулася низка заходів. Учитель української мови Мацюх Г.Р. та бібліотекар Мартинова І.Ю. із учнями 9-б та 9-в класів провели тематичне заняття, присвячене 209-річниці від дня народження Тараса Шевченка. Дев’ятикласники взяли участь у вікторині про життя та творчість Кобзаря, розв’язували кросворди та ребуси на шевченківську тематику. Завершився захід флешмобом «Шевченко в моєму серці», на якому активні учасники декламували вірші великого поета. Під час заходу спортивна частина подарувала для бібліотеки коледжу портрет Тараса Шевченка, оздоблений вишитим «Заповітом».
Учитель Мачайло О.В. із виховною групою дівчат відділення вільної боротьби у світлиці гуртожитку провела виховну годину «Ми тебе пам’ятаєм, Тарасе…», під час якої дівчата виконували пісні на слова Шевченка, читали улюблені поезії, розігрували сценки із його творів.
Учні відзначили, що, готуючись до цих заходів, зрозуміли, наскільки величезну творчу спадщину залишив нам Кобзар, що Тарас Шевченко – великий поет, вічний вогонь, який не згасне в серцях українців. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти. І серед цих заповітів перший і останній: СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ, Любіть її… ВО ВРЕМ’Я ЛЮТЕ…
10 березня 2021 р. учні 9-А класу вшанували пам’ять Тараса Шевченка. На уроці української літератури (вч. Шишкова Н.З.) звучали слова про вічну славу Великого Кобзаря, про його вірші, знайомі всім з дитинства, про те, чим жив, що любив, до чого прагнув. Простота і мудрість, душевна щирість і глибокий зміст у словах поета не загубилися в плинності часу і сьогодні поезією промовляють до нас.
Дев’ятикласники щиро та з почуттям шани, поваги й любові декламували вірші Т.Г.Шевченка. Його пророчі полум’яні рядки прозвучали у виконанні Рисьової Д., Титус С., Борисюк І., Бондаренко А., Деця Д., Ямкового А., Бондаревської М., Єлманової А., Креховецького С., Качмара Н., Штурмак А., Фамуляка О. та ін..
Учні мали можливість по-новому осмислити поетичні твори Тараса Шевченка, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне.
Фотосупровід заходу можна подивитися за посиланням: ufk.lviv.ua/ua-photogallery-shewscenko.html
Також, у Львівському фаховому коледжі спорту відбувся флешмоб з нагоди для народження геніального безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, який провели учні 11-в класу на уроці української літератури (вч. Мацюх Г.Р.).
Духовний пророк української нації
Тарас Шевченко для кожного свідомого українця – не просто народний поет, талановитий митець, а й національний пророк, апостол правди та великий патріот. Адже майже кожна сторінка «Кобзаря» – це палкий заклик любити свій народ і край, осуд усякої неправди, неволі і насильства, релігійного лицемірства і соціальної несправедливості. І хоч минуло вже 204 роки від дня народження Шевченка, а значущість цієї постаті та його слів не зменшилася.
Як і щороку, у Львівському училищі фізичної культури проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, а всім серцем відчути його невмируще слово.
У 9-Б і 9-В класах (вч. Мацюх Г.Р., Шишкова Н.З.) відбувся конкурс читців поезій Тараса Шевченка. Учні натхненно, емоційно доносили поетичне слово Кобзаря. Невмирущі рядки творів «Лілея», «Розрита могила», «Чигрине, Чигрине», «Іван Підкова», «Мені однаково», «В казематі», «Причинна», «Тополя» та інших звучали з вуст декламаторів Марківа Ростислава, Кашперука Івана, Васютика Дениса, Груші Микити, Кашуби Михайла (9-В кл.), Савчин Софії, Щерби Вероніки, Федишин Марти, Майкут Христини, Дяченко Олесі (9-Б кл.). Декламація, майстерність виконання і щирість вразили однокласників і вчителів. На завершення заходу учні переглянули відеофільм «Мій Шевченко».
Урок-семінар у 10-Б класі (вч.Шишкова Н.З.) «Відкрий Шевченка для себе» допоміг учням дізнатися більше про великого поета. Захід пройшов під гаслом «Свою Україну любіть. Любіть її во врем’я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть». Учні підготували інформацію про Шевченка як художника (Мокрик М.), про біблійні мотиви у творчості поета (Дідик Р.), про участь Кобзаря в Кирило-Мефодіївському братстві (Яремчук В.). Виступи були цікавими та змістовними. Школярі намагалися розкрити глибину і багатогранність Шевченка.
Учителі–словесники провели літературні години «Незабутній Шевченко», учні написали тематичні диктанти «Пам’яті Кобзаря ” (9 кл); твори-мініатюри «Шевченко в моєму серці».
Найменші школярі були запрошені до Літературної вітальні, де взяли участь у Шевченківських читаннях. Найкращими серед семикласників були Гупаловський Дмитро та Лужний Андрій.
У 8-Б кл. вчитель Мацюх Г.Р. провела урок-гру «Чи знаємо ми Шевченка?», на якому учні розгадували кросворди, відповідали на питання вікторини, складали сенкани, інсценізували невеликі уривки з творів Шевченка.
Упродовж березня дев′ятикласники працюють над проектом «Мій Шевченко», презентація якого відбудеться 4 квітня.
Кульмінацією став музейний урок у 9-Б та 9-В класах (вч. Мацюх Г.Р., Шишкова Н.З.) на тему «Духовний пророк української нації», проведений у Народному музеї Тараса Шевченка.
Сам музей вразив учнів своєю аурою та цікавими експонатами. Зеновій Филипчук, письменник і пісняр, захопив спортсменів історією створення музею, основу якого складають картини та інші мистецькі роботи галицьких художників, які здійснили кілька поїздок по місцях перебування Великого Кобзаря (Україна, Литва. Санкт-Петербург, далекий Казахстан) і зробили там зарисовки до цих картин.
У числі експонатів музею – ікона з Шевченкового краю "Христос – недремне око" та кролевецький рушник ХІХ ст., подаровані художником-колекціонером Т.Лозинським. Окрему експозицію становлять різноманітні видання "Кобзаря", подаровані як львів’янами, так і мешканцями інших місцевостей України, а також гостями з-за кордону.
Учні здійснили уявну мандрівку по місцях перебування Шевченка і ознайомились із сучасним виданням «Кобзаря» для захисників Вітчизни. Емоційним було виконання під гітару пісень на слова Тараса Шевченка «Псалом» і «Сонце заходить, гори чорніють» у сучасній інтерпретації. Розповідь письменника викликала зацікавлення в учнів, які задавали багато запитань і отримували вичерпні відповіді.