53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Вільна боротьба : Ірина Мерлені: «Ми всі будемо боротися за свій вид спорту»


Ірина МерленіВихованка Львівського училища фізичної культури, олімпійська чемпіонка Афін і бронзова призерка олімпіади у Пекіні, триразова чемпіонка світу Ірина Микульчин-Мерлені (вип. 2008р.) прокоментувала ситуацію, що склалася навколо можливого виведення боротьби з олімпійської програми Ігор-2020.
- Ірино, коли і як ви дізналися про парадоксальне рішення МОК?
- Я зараз займаюся організацією власного кадетського турніру на призи Ірини Мерлені. І почула цю новину від співробітників Національного Олімпійського комітету, коли прийшла в НОК вирішувати організаційні питання. Я спочатку не повірила, вирішила, що це жарт, якесь непорозуміння... І в перший день навіть не надала цьому значення. Але, коли наступного дня мені почали телефонувати журналісти цікавитися моєю думкою, я зрозуміла, що ситуація загострилася і це стало шоком. Я щиро обурена подібним рішенням. У минулому році, коли я брала участь у Кубку Світу, президент міжнародної федерації боротьби Рафаель Мартінетті навпаки говорив про те, що жіноча боротьба видовищний емоційний вид спорту і він докладе всіх зусиль, щоб у 2020 році на Олімпіаді були представлені всі 7 вагових категорій ...
- Коли ви почали займатися боротьбою, жіноча боротьба ще не була в олімпійській програмі ...
- Я прийшла на боротьбу в 15 років, досить пізно. Але з першого тренування поставила собі за мету стати олімпійською чемпіонкою. Я тоді ще погано розуміла, що таке Олімпіада, просто подивилася по телевізору і прийшла в секцію, заявивши тренеру про свої цілі. Жіноча боротьба не була пріоритетним видом спорту, на змагання доводилось їздити за свій рахунок ... Минуло багато часу і жіночу боротьбу нарешті включили в програму Олімпіади. Коли в Афінах я виборола перше золото, то плакала, кричала від радості - це незабутні емоції ... Не можна перекреслити наш вид спорту. У боротьби велика тисячолітня історія. Ми всі будемо боротися за свій вид спорту.
- Як вважаєте з яких причин боротьба могла потрапити в «лист очікування»? Адже це рішення стало несподіванкою для всього борцівського співтовариства.
- Якщо нам дорікають в не видовищності, то тоді варто було б звернутися до FILA, щоби повернути правила, які були в 2004 році. Я б наприклад виключила з правил елемент сумо, коли один спортсмен виштовхує іншого за межі килима і отримує за це бал. Я вважаю - це несправедливо. Потрібно провести технічну дію, прохід в ноги, кидок, захоплення... Також я б зробила, щоб боролися два періоди по три хвилини. Прибрала б фішку і повернула б хрест, коли був обопільний захоплення клина і у кожного були рівні шанси взяти вирішальний бал. Тоді зберігалася інтрига, а зараз в основному виграє той, хто бере захват за ногу ... Також я б зробила боротьбу на Олімпіаді в два дні, а не один. Деяким спортсменам доводиться ганяти по 6-7 кг і дуже складно відновитися і провести за один день 5-6 сутичок.
- Боротьба древній і красивий вид спорту, як вважаєте в чому ще особливість вільної боротьби?
- Вільна боротьба - це спорт доступний для кожного. Наприклад я в дитинстві хотіла займатися тенісом, але мої батьки не могли собі цього дозволити. А купити трико може будь-яка сім'я. На одному килимі може тренуватися кілька покоління спортсменів.
- Які наслідки можуть бути у такого рішення?
- Своїм турніром я хочу навпаки популяризувати наш вид спорту. У мене два сини і я хочу, щоб вони займалися боротьбою, хочу, щоб вони теж досягли олімпійських вершин. Я спілкуюся з багатьма своїми шанувальниками, вони прийшли в секції займалися кілька років з цілю стати олімпійськими чемпіонами і як мені зараз сказати їм відмовитися від своєї мрії, забути про боротьбу?
Ми намагаємося популяризувати здоровий спосіб життя. Я часто ходжу в школи на олімпійські уроки і кажу діткам: не витрачайте час даремно, ставте перед собою цілі, йдіть на боротьбу, це так цікаво... А тепер я не знаю, що їм говорити... Тому хотіла б попросити всіх журналістів, любителів боротьби і решту світу про допомогу. Давайте разом відстоїмо наш вид спорту.
- Ірина, розкажіть ще трохи про ваш турнірі? Де і коли він відбудеться?
- Турнір пройде 5-7 квітня в залі інституту фізкультури в Києві. Будуть представлені чотири країни, крім українських спортсменів будуть команди з Росії, Молдови та Білорусії. Мені хочеться провести турнір на високому рівні, з хорошими призами. Я хороша спортсменка і мені не все одно, що скажуть про мій турнір. Я дотримуюся правила, що якщо щось робити, то робити це добре.
Джерело: Олександра Васильчук, www.ukrwrestling.com
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Вільна боротьба

Вільна боротьба

ВИПУСКНИЦІ КОЛЕДЖУ - ЧЕМПІОНКА ТА БРОНЗОВІ ПРИЗЕРКИ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ! УСПІХИ ЮНИХ БОРЦІВ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ТУРНІРІАЛЕКСАНДРА МАЛКОВА ТА СОЛОМІЯ ПЕТРІВ - ПЕРЕМОЖНИЦІ МІЖНАРОДНОГО ТУРНІРУУСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА ТУРНІРІ-МЕМОРІАЛІ ПАМʼЯТІ ІВАНА ПІДДУБНОГОУСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ТУРНІРІ ВИПУСКНИЦІ КОЛЕДЖУ - ПЕРЕМОЖНИЦІ ТА ПРИЗЕРКИ МІЖНАРОДНОГО ТУРНІРУ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИРЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ ВИХОВАНЦІВ КОЛЕДЖУ НА ВІДКРИТІЙ ПЕРШОСТІ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИЗУСТРІЧ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ З АДМІНІСТРАЦІЄЮ КОЛЕДЖУВИХОВАНКИ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ - ЧЕМПІОНКИ ТА ПРИЗЕРКИ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИВИПУСКНИЦЯ КОЛЕДЖУ - ВІЦЕЧЕМПІОНКА ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ 2024Оксана Лівач: «Ми проходимо через усе це і все одно змагаємося, доводячи, що українці – сильна націяМАНОЛА СКОБЕЛЬСЬКА ОТРИМАЛА ПРАВО НА УЧАСТЬ У ОЛІМПІЙСЬКИЙ ІГРАХ 2024!Надія Соколовська - бронзова призерка чемпіонату Європи U-20!Іванна Лукʼяненко та Христина Демчук - бронзові призерки чемпіонату Європи 2024 U-17!ЮРІЙ ІДЗІНСЬКИЙ - ЧЕМПІОН, ВЛАДИСЛАВ СТЕПЧУК - БРОНЗОВИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ З БОРОТЬБИ