Софія Маттссон (на фото) – відома шведська борчиня, чемпіонка світу, триразова чемпіонка Європи, триразова володарка Золотого Великого Призу UWW. Народилася 11 листопада 1989р. у м.Єлліваре. Вагова категорія – до 55кг. Одна з послів Об’єднаного світу боротьби (UWW) для промоції жіночої боротьби у світі.
- Як і коли Ти розпочала займатися боротьбою?
- Разом з двома моїми сестрами я почала боротися, коли мені було шість років. Мій батько був знайомий з тренером з боротьби і ми приходили тренуватися двічі на тиждень, більше забавляючись на килимі.
- Як люди реагують, коли Ти говориш їм, що ти борчиня?
- Багато людей все ще вважають, що Ти повинна бути великою і високою, щоб боротись. Але це хибна думка. Боротьба можлива для будь-яких людей, хлопців чи дівчат. Тільки необхідно знайти стиль, який є твоїм і шлях, щоб використати твої особисті можливості.
- Які Твої найкращі спогади про боротьбу?
- Це мій перший чемпіонат серед кадетів. Це була значуща подія для мене у мої 13 років. І, звичайно, моя золота медаль на дорослому чемпіонаті світу 2009р.
- Хто був Твоїм найбільшим натхненням впродовж Твоїх занять боротьбою?
- Люди, звісно люди. Ти ніколи не знайдеш ближчого, ніж друзі з твоєї борцівської команди. Ніхто не зрозуміє тебе краще, ви смієтеся і плачете разом.
- Що означає для жіночої боротьби бути частиною олімпійської сім'ї?
- Бути частиною олімпійської сім'ї – це все для жіночої боротьби. Для прикладу, для мене набагато легше знайти спонсорів, отож я можу тренуватись двічі на день і зосередитись на своєму вдосконаленні. Жіноча боротьба почувається набагато краще з того часу, як отримала олімпійський статус і рівень її значно вищий.
- Яку пораду Ти можеш дати дівчатам, які вже сьогодні хочуть розпочати займатися боротьбою?
- Просто розпочати це. Ви отримаєте стільки задоволення і друзів на все життя. Сьогодні жіноча боротьба має стільки можливостей і вона стає все кращою і кращою. Я тільки сподіваюсь побачити більше тренерів і більше жінок на різних позиціях поза килимом.
За матеріалами UWW опрацював Степан Родак.