54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Вільна боротьба : Оксана Гергель: «На Олімпіаді слабких суперниць не буде»


   Не так давно поїздка на Олімпійські Ігри у Ріо-де-Жанейро вихованців львівського училища фізичної культури Оксани Гергель (на фото) та Андрія Квятковського виглядала, як мінімум, сумнівною: українських спортсменів звинуватили у вживанні допінгу. Втім, історія отримала продовження…
Міжнародна федерація боротьби опублікувала інформацію про перерозподіл олімпійських ліцензій у зв'язку з тим, що деякі борці попалися на застосуванні мельдонію у малих дозах. Серед семи спортсменів, спійманих на мельдонію, відразу три спортсмени були з України - Андрій Квятковський, Ален Засєєв і Оксана Гергель, які завоювали для нашої країни олімпійські ліцензії на кваліфікаційних турнірах в квітні. Втім, 9 липня Олімпійський чемпіон Ельбрус Тедеєв на своїй сторінці у facebook сповістив Україні хорошу звістку – Гергель та Квятковський таки виступлять на Олімпіаді в Бразилії. Про те, що пережила у цей період перспективна борчиня, і як вона готується до Олімпіади  в Ріо, Оксана Гергель розповіла в інтерв’ю кореспондентові Гал-інфо.
 
 
 
Оксано, як пережила цей період невизначеності? Що відчувала, що коли тебе сповістили про те, що на Олімпіаду ти не поїдеш, мовляв, через вживання допінгу?
Була шокована. Спочатку у це не могла повірити, оскільки тривалий час усі наші тренери мовчали. У цей час в Туреччині був ліцензійний турнір, на якому у моїй ваговій категорії ліцензію на Олімпіаду виборювала Тетяна Кіт. Про такий стан справ, і що у мене нібито проблеми з допінгом, взнала в останній момент. Звісно, це мені дуже не сподобалося, був шок. З того часу, коли у мене взяли допінг-пробу, пройшов місяць, а результатів не було. Зазвичай на результати допінг-проби потрібно чекати два тижні. На офіційний лист, у якому йшлося, що моя допінг-проба була позитивною, довелося чекати ще тиждень. У ньому йшлося, що я та інші члени нашої команди не будуть дискваліфіковані, однак, ми позбавлені участі в Олімпійських іграх. Що відчувала у той період, словами передати важко. Таке не побажаєш навіть ворогу пережити. Участь в Олімпійських іграх у тебе може бути одна в житті, ти готуєшся до змагань, а тут як грім серед ясного неба… 
 
Чи вдалося відійти морально від такого удару?
Так. Тренуватися я продовжила, однак, уже не в такому темпі. Щодо мельдонію, через який у нас спочатку забрали ліцензії, я вживала його ще торік перед чемпіонатом світу у Лас Вегасі. Це ще було у серпні 2015 року. Тоді цей препарат не був заборонений. Нам його видавали у збірній України.
 
Чи були надії, що справедливість переможе і ти таки поїдеш на Олімпіаду?
Ми не здавалися, шукали різні способи довести свою правоту. Спілкувалися зі спортивними адвокатами, однак, вони запевнили, що допомогти не можуть, оскільки я не була дискваліфікована, а лише позбавлена ліцензії на Олімпіаду. Насправді, моя доза мельдонію була мінімальною, допустимою. Нас запевняли, що все може стати на свої місця. Залишалося лише чекати, як ця справа піде далі.
 
Твій тренер Андрій Пістун казав, що була запланована зустріч з президентом НОК Сергієм Бубкою…
Особисто я до нього не ходила. Втім, те, що він, як і наша асоціація, нам допоміг, у мене немає сумнівів. Чесно кажучи, коли дізналася, що ми все-таки їдемо на Олімпіаду, подумала, що нас розігрують. Почали всіх обдзвонювати, перепитувати, чи дійсно правда. Коли мені цю інформацію підтвердив Андрій Квятковський, тоді уже зрозуміла, що це не жарт. Особливо здивувався мій тренер Андрій Пістун, коли я йому повідомила цю приємну новину. Він мене жартома запитав, чи я у своєму розумі…
 
Як зараз триває підготовка до Олімпіади?
Два тренування на день. Зранку бігаю крос, ввечері працюю на килимі. Можна сказати, що програма у мене стандартна. 27 липня уже маю бути у Києві, а 9 серпня вилітаємо до Бразилії. Перед тим маємо провести заключний збір.
 
У якій формі перебуваєш зараз? Чи можеш оцінити рівень своєї підготовки?
Це більше запитання до мого тренера. Зазвичай перед змаганнями починається паніка і стрес. Ти починаєш думати, що у тебе нічого не виходить. Надіюся, що такого не буде. Зараз відчуваю, що я добре відпочила і маю позитивний настрій.
 
На що розраховуєш на Олімпіаді? Хто у твоїй вазі буде головними суперниками?
На Олімпіаді уже немає такого як на чемпіонаті Європи, мовляв, одна суперниця сильніша, а інша слабша. На Олімпіаді слабких суперниць не буде. Звісно, мені хочеться вибороти медаль. Вважаю, шанс буде в кожного. Наперед загадувати нічого не хочеться. Чимало залежить від жеребу, турнірної сітки та інших факторів. Тримайте за нас кулаки і все буде добре (сміється).
 
Автор Богдан Пастернак, за матеріалами www.galinfo.com.ua
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Вільна боротьба

Вільна боротьба

УСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА КУБКУ УКРАЇНИ УСПІХИ ЮНИХ ВИХОВАНЦІВ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ ВИПУСКНИЦІ КОЛЕДЖУ - ЧЕМПІОНКА ТА БРОНЗОВІ ПРИЗЕРКИ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ! УСПІХИ ЮНИХ БОРЦІВ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ТУРНІРІАЛЕКСАНДРА МАЛКОВА ТА СОЛОМІЯ ПЕТРІВ - ПЕРЕМОЖНИЦІ МІЖНАРОДНОГО ТУРНІРУУСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА ТУРНІРІ-МЕМОРІАЛІ ПАМʼЯТІ ІВАНА ПІДДУБНОГОУСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ТУРНІРІ ВИПУСКНИЦІ КОЛЕДЖУ - ПЕРЕМОЖНИЦІ ТА ПРИЗЕРКИ МІЖНАРОДНОГО ТУРНІРУ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИРЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ ВИХОВАНЦІВ КОЛЕДЖУ НА ВІДКРИТІЙ ПЕРШОСТІ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИЗУСТРІЧ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ З АДМІНІСТРАЦІЄЮ КОЛЕДЖУВИХОВАНКИ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ - ЧЕМПІОНКИ ТА ПРИЗЕРКИ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИВИПУСКНИЦЯ КОЛЕДЖУ - ВІЦЕЧЕМПІОНКА ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ 2024Оксана Лівач: «Ми проходимо через усе це і все одно змагаємося, доводячи, що українці – сильна націяМАНОЛА СКОБЕЛЬСЬКА ОТРИМАЛА ПРАВО НА УЧАСТЬ У ОЛІМПІЙСЬКИЙ ІГРАХ 2024!Надія Соколовська - бронзова призерка чемпіонату Європи U-20!