54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : СТЕПАН РОДАК: «В училищі є тенденція прагнути кращого результату»


Степан РодакРодак Степан Михайлович,
заслужений працівник фізичної культури і спорту України,
відмінник освіти України,
директор Львівського училища фізичної культури.
 
– Училище фізичної культури завжди давало ґрунтовні базові знання. Педагогічний колектив зосереджує велику увагу на навчанні. Як поєднуєте спорт і навчання?
– У нас відповідальний колектив, який вболіває за те, щоб учні були не тільки успішними спортсменами, а й успішними у навчанні. Система контролю зобов’язує проходити навчальний матеріал, здавати заборгованості. Формується рейтинг за навчанням і спортивними здобутками.
Семестрово проводимо спортивно-педагогічну атестацію і відслідковуємо процеси, пов’язані з перебуванням спортсмена в училищі. До нас приходять навчатися ті, хто впевнено йде до мети, вміло поєднує навчання зі спортом. Наші випускники вступають не лише у спеціалізовані спортивні навчальні заклади, їхні знання дозволяють обирати інші виші і спеціалізації – у кожного свій шлях.
 
– З 2009 р. в училищі набирають абітурієнтів до сьомого класу. Що спонукало до такого рішення?
– Це є великим позитивним кроком, адже є види спорту з ранньою спеціалізацією, наприклад гімнастика, де вік відіграє велику роль. До відкриття сьомого класу спонукав договір з ФК «Карпати» і спільний проект зі створення Академії футболу «Карпати». Однією з умов був набір футболістів у сьомий клас.
Сьогодні у сьомому класі є ватерполісти, борці, гімнасти. У планах – відкрити відділення плавання, почати набір з шостого класу за умови, що розвиватимуться види спорту з ранньою спеціалізацією.
Спортивна гімнастика зараз не є масовою і за рахунок неї не будемо відкривати ще один клас. Щоб укомплектувати клас, треба набрати 20 учнів. Зараз є: восьмих – два, дев’ятих – три, десятих – чотири, одинадцятих – три.
Спортсмени можуть прийти навчатися у будь-який клас, це залежить від того, наскільки вони готові до певного рівня навчання.
Щороку випускаємо 90-100 осіб, а 20-25 вибуває з різних причин. Це додає роботи в організації навчального процесу, виховання.
 
– Училище тісно співпрацює з ФК «Карпати», спільно створили Академію футболу, є стадіон. На Вашу думку, у майбутньому ці зміни збільшать кількість вихованців, які потраплять до елітних клубів?
Ми над цим працюємо і маємо перші результати. Троє хлопців з 11 класу і троє з 10-го є учасниками збірної команди України свого віку. Також на установчий юнацький збір віком до 16-ти запросили трьох хлопців з 9 класу. Тобто до 20 найкращих футболістів України свого віку вони, мабуть, потраплять. Ми зацікавлені в тому, щоб наші учні не лише грали у футбол, а стали елітними гравцями кращих футбольних клубів. Показовим прикладом для нас є Дмитро Чигринський, гравець донецького «Шахтаря», Олег Лужний та ін., які закінчили училище і стали одними з найкращих футболістів України. Щоб досягнути висот, головне – праця над собою та прагнення до нових здобутків.
 
– Чи в училищі проводять додаткові заняття з учнями, які приділяють велику увагу спорту, щоб належно підготувати їх до тестування?
– Ті спортсмени, які з певних причин пропустили заняття, відпрацьовують їх. Для перспективних спортсменів існує своєрідний комплекс, який поєднує у собі виш першого рівня акредитації і загальноосвітню школу-інтернат.
Найперспективніші спортсмени можуть здобувати вищу освіту в училищі. Для вступу вони подають лише сертифікат з української мови і літератури. Також учень проходить профільне випробування. Спортсмен вищого рівня отримує більше балів.
Ми прискіпливо визначаємо тих, хто навчатиметься в училищі. Навчальне навантаження складає 9 пар на тиждень і два тренування щодня. Дворічний навчальний план університету фізичної культури училище виконує за три. Таким чином збільшуємо кількість тренувань для спортсмена.
 
– За підсумками 2009 р. училище посіло перше місце серед 18 спеціалізованих закладів спортивного профілю. Наскільки важкою була конкуренція?
– Ми впевнено посіли перше місце і відірвались від Харківського училища на 7000 очок. Посприяло цьому те, що Міністерство сім’ї, молоді і спорту змінило систему підрахунків очків і за хороші результати на міжнародних змаганнях збільшили коефіцієнт, а ми такі результати мали, тому перемогли.
 
– Чи співпрацюєте з організаціями, спортивними школами, клубами інших країн?
– У нас є спортивні договори зі спортивними клубами Словаччини та Польщі. Ми приймаємо спортсменів з інших країн і організовуємо їхнє перебування тут, вони ж, натомість, приймають наших спортсменів у себе. Це сприяє обміну досвіду, накопиченню нових знань.
 
– Програма в училищі є такою ж, як у загальноосвітніх школах?
– Навчальна програма училища відповідає державним стандартам освіти.
 
Училище працює у складі Галицького навчально-наукового комплексу при Львівському державному університеті фізичної культури. Що включає в себе ця співпраця?
– Наші учні мають пільги при вступі до університету фізичної культури. Після трьох років навчання вихованці училища вступають на третій курс університету. Є суттєва перевага у неперервності навчання. Наші випускники в університеті фізичної культури мають право на індивідуальний графік відвідування, щоб більше тренуватися. Викладачі університету також проводять заняття в училищі, тому вже складають думку про студента. Багато випускників училища навчаються в аспірантурі університету, захистили дисертації.
– Степане Михайловичу, якщо проаналізувати здобутки училища, які види спорту є успішними?
– Усі 14 видів спорту в училищі працюють на належному рівні. Звичайно, що є види спорту, які приносять найбільше результатів, зокрема на міжнародних змаганнях, це жіноча боротьба, кульова стрільба. До речі, центр кульової стрільби знаходиться у Львові. Тут формується склад збірної команди України зі стрільби і є всі умови для її розвитку. Сучасне п’ятиборство піднялося завдяки нашій роботі, багато очок приносить фехтування. Збірна команда України з санного спорту, і доросла, і юнацька, складається стовідсотково з наших вихованців. Дівчата-гандболістки – кращі в Україні.
В училищі є тенденція прагнути кращого результату, тому маємо хороші здобутки.
 
 Джерело: Країна спорту.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

ВІТАЄМО ВСІХ З НОВИМ 2025 РОКОМ!!!ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!НАГОРОДЖЕННЯ ТРЕНЕРІВ КОЛЕДЖУПідсумки тижня профорієнтаціїШлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВА