54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак взяв участь в економічному форумі


 
Степан Родак14-15 жовтня 2011р. у м. Трускавці відбувся ХІ Міжнародний економічний форум, участь в якому взяв директор училища Степан Родак. Ми попросили Степана Михайловича розповісти, що цікавого відбувалося на форумі.
 - Форум був цікавий, в першу чергу, з огляду на спортивну складову. На ньому працювала окрема секція „Реалізація національного проекту «Олімпійська надія 2022 – можливості для України» і мова йшла про розвиток спортивної інфраструктури нашого регіону. А плани грандіозні. Уявіть собі, тільки у Львові повинно з’явитися щонайменше 5 зимових льодових палаців з глядацькими місцями від 3 до 12 тис.: для хокею, кьорлінгу, шорт-треку, швидкісного бігу на ковзанах і фігурного катання, санно-бобслейна траса, медіа центр, олімпійське селище. Це так звана „льодова” частина зимових Олімпійських ігор. А „снігова” або лижна передбачає будівництво лижного стадіону, комплексу трамплінів, місць для проведення змагань із гірськолижного спорту, сноубордингу, фрістайлу. Ця частина буде будуватися, звичайно ж, У Карпатах. Ймовірні місця Славське, Воловець, Тисовець. І завдання ставиться так, щоб до 2015 р.- року оголошення міста-переможця - було збудовано 50 % об’єктів. Для цього указом Президента вже затверджена Державна програма „Олімпійська надія-2022”.
 - Степане Михайловичу, Ви сказали міста-переможця, а не країни – чому?
 - Тому що відповідно до Олімпійської Хартії право на проведення Олімпійських ігор, чи то літніх, чи зимових, надається не країні, а місту. Отже, приймаючим містом відповідно до Програми визначене місто Львів, адже у Львові пророблена велика робота по підготовці до футбольного Євро-2012: збудовано стадіон, де може пройти церемонія відкриття та закриття Олімпійських ігор, сучасний аеропорт – основа прийому іноземних команд, офіційних делегацій, туристів, є наявні готельні місця (разом з навколишнім Трускавцем, Моршином). Я рахую, це велика честь для нашого міста і потужний імпульс для його подальшого розвитку та розвитку Карпатського регіону в цілому. Адже, крім спортивних об’єктів, треба розвивати і загальну інфраструктуру: будувати дороги, готелі, туристичні об’єкти тощо. Уявіть собі, загальний бюджет проекту складатиме 22-25млрд.грн.
 - Степане Михайловичу, а яка ймовірність того, що власне Львів буде обраний місцем проведення Олімпійських ігор-2022?
 - Ймовірність є – прикладом тому чемпіонат Європи по футболу 2012р. Хто в це вірив? Але, звичайно, все буде залежати від того, яка буде проведена підготовча робота. І треба пам’ятати, що конкуренція за місце проведення Олімпіади-2022 буде набагато сильнішою. Вже заявили про свої наміри провести ХХІV зимові Олімпійські ігри Харбін (Китай), а ми знаємо, як китайці вміють це робити і їхній економічний потенціал, Тулуза (Франція), Берн (Швейцарія), Барселона і Сарагоса (Іспанія), Закопане (Польща), Хельсінкі (Фінляндія), Денвер (США), Квебек (Канада), Алма-Ата (Узбекистан). Думаю, кількість заявок до 2014 р. (року подання заявок) ще зросте. І друге. Треба бути готовим до того, що з першого разу це не вдасться. Цей шлях проходило російське Сочі, яке тільки з другого разу отримало таку можливість, а південнокорейський Пйончхан право провести Ігри 2018 р. отримав тільки з третьої спроби.
- Ого? Справді, Львів має серйозних конкурентів. Степане Михайловичу, а чи говорилося про ризики та наслідки від реалізації цього проекту, адже зараз багато говориться про те, що економічна криза у Греції – це наслідок проведення Олімпійських ігор 2004р. у Афінах, а подібний економічний стан Португалії в значній мірі спричинився проведенням футбольного чемпіонату Європи.
 - Так, про це йшла мова на форумі. Зокрема, такі доповідачі, як віце-президент НОК України, народний депутат Віктор Корж, виконавчий директор Львівського відділення НОК Ярослав Кашуба, гість з Німеччини Матіас Брандт, посол України в Канаді Ігор Осташ, директор з консалтингу фірми „Делойт енд Туш ЮСК” Ганна Шаліна, звертали особливу увагу на те, як утримувати і експлуатувати об’єкти після проведення Олімпійських ігор. Загальний лейтмотив їхніх виступів полягав у тому, що проведення Олімпійських ігор повинно стати не самоціллю, а потужним стимулом для соціально-економічного розвитку регіону та створення туристично-спортивної індустрії в Україні.

Розмову вела Наталія Васьо
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

ВІТАЄМО ВСІХ З НОВИМ 2025 РОКОМ!!!ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!НАГОРОДЖЕННЯ ТРЕНЕРІВ КОЛЕДЖУПідсумки тижня профорієнтаціїШлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВА