53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак взяв участь в економічному форумі


 
Степан Родак14-15 жовтня 2011р. у м. Трускавці відбувся ХІ Міжнародний економічний форум, участь в якому взяв директор училища Степан Родак. Ми попросили Степана Михайловича розповісти, що цікавого відбувалося на форумі.
 - Форум був цікавий, в першу чергу, з огляду на спортивну складову. На ньому працювала окрема секція „Реалізація національного проекту «Олімпійська надія 2022 – можливості для України» і мова йшла про розвиток спортивної інфраструктури нашого регіону. А плани грандіозні. Уявіть собі, тільки у Львові повинно з’явитися щонайменше 5 зимових льодових палаців з глядацькими місцями від 3 до 12 тис.: для хокею, кьорлінгу, шорт-треку, швидкісного бігу на ковзанах і фігурного катання, санно-бобслейна траса, медіа центр, олімпійське селище. Це так звана „льодова” частина зимових Олімпійських ігор. А „снігова” або лижна передбачає будівництво лижного стадіону, комплексу трамплінів, місць для проведення змагань із гірськолижного спорту, сноубордингу, фрістайлу. Ця частина буде будуватися, звичайно ж, У Карпатах. Ймовірні місця Славське, Воловець, Тисовець. І завдання ставиться так, щоб до 2015 р.- року оголошення міста-переможця - було збудовано 50 % об’єктів. Для цього указом Президента вже затверджена Державна програма „Олімпійська надія-2022”.
 - Степане Михайловичу, Ви сказали міста-переможця, а не країни – чому?
 - Тому що відповідно до Олімпійської Хартії право на проведення Олімпійських ігор, чи то літніх, чи зимових, надається не країні, а місту. Отже, приймаючим містом відповідно до Програми визначене місто Львів, адже у Львові пророблена велика робота по підготовці до футбольного Євро-2012: збудовано стадіон, де може пройти церемонія відкриття та закриття Олімпійських ігор, сучасний аеропорт – основа прийому іноземних команд, офіційних делегацій, туристів, є наявні готельні місця (разом з навколишнім Трускавцем, Моршином). Я рахую, це велика честь для нашого міста і потужний імпульс для його подальшого розвитку та розвитку Карпатського регіону в цілому. Адже, крім спортивних об’єктів, треба розвивати і загальну інфраструктуру: будувати дороги, готелі, туристичні об’єкти тощо. Уявіть собі, загальний бюджет проекту складатиме 22-25млрд.грн.
 - Степане Михайловичу, а яка ймовірність того, що власне Львів буде обраний місцем проведення Олімпійських ігор-2022?
 - Ймовірність є – прикладом тому чемпіонат Європи по футболу 2012р. Хто в це вірив? Але, звичайно, все буде залежати від того, яка буде проведена підготовча робота. І треба пам’ятати, що конкуренція за місце проведення Олімпіади-2022 буде набагато сильнішою. Вже заявили про свої наміри провести ХХІV зимові Олімпійські ігри Харбін (Китай), а ми знаємо, як китайці вміють це робити і їхній економічний потенціал, Тулуза (Франція), Берн (Швейцарія), Барселона і Сарагоса (Іспанія), Закопане (Польща), Хельсінкі (Фінляндія), Денвер (США), Квебек (Канада), Алма-Ата (Узбекистан). Думаю, кількість заявок до 2014 р. (року подання заявок) ще зросте. І друге. Треба бути готовим до того, що з першого разу це не вдасться. Цей шлях проходило російське Сочі, яке тільки з другого разу отримало таку можливість, а південнокорейський Пйончхан право провести Ігри 2018 р. отримав тільки з третьої спроби.
- Ого? Справді, Львів має серйозних конкурентів. Степане Михайловичу, а чи говорилося про ризики та наслідки від реалізації цього проекту, адже зараз багато говориться про те, що економічна криза у Греції – це наслідок проведення Олімпійських ігор 2004р. у Афінах, а подібний економічний стан Португалії в значній мірі спричинився проведенням футбольного чемпіонату Європи.
 - Так, про це йшла мова на форумі. Зокрема, такі доповідачі, як віце-президент НОК України, народний депутат Віктор Корж, виконавчий директор Львівського відділення НОК Ярослав Кашуба, гість з Німеччини Матіас Брандт, посол України в Канаді Ігор Осташ, директор з консалтингу фірми „Делойт енд Туш ЮСК” Ганна Шаліна, звертали особливу увагу на те, як утримувати і експлуатувати об’єкти після проведення Олімпійських ігор. Загальний лейтмотив їхніх виступів полягав у тому, що проведення Олімпійських ігор повинно стати не самоціллю, а потужним стимулом для соціально-економічного розвитку регіону та створення туристично-спортивної індустрії в Україні.

Розмову вела Наталія Васьо
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Учні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВАЮЛІЯ СЕГЕДІЙ ТА МАРТА КРИЖАНІВСЬКА - НА ІІІ МІСЦІ У КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ!STEM урок з хімії та географії у Дрогобицькій солеварніДень української писемності та мови - 2024ЛЕКЦІЯ ПРОЄКТУ «СУПЕРГЕРОЇ МІЖ НАМИ» З ВИХОВАНЦЯМИ КОЛЕДЖУРЕЗУЛЬТАТИ ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОГО КРОСУ З НАГОДИ ДНЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУВІТАННЯ ЗІ СВЯТОМ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В КОЛЕДЖІ З ТИТУЛОВАНОЮ ВИПУСКНИЦЕЮ ОКСАНОЮ ЛІВАЧ ВІТАЄМО ВІКТОРА ДІДУХА З ЗДОБУТТЯМ ЗОЛОТА ПАРАЛІМПІАДИ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ!СВЯТКОВА ПОСВЯТА УЧНІВ ТА СТУДЕНТІВ ДО ДНЯ ЗНАНЬ! "Перемагає той, хто пам'ятає"ВІТАЄМО ТРЕНЕРІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!ВБОЛІВАЄМО ЗА ВИПУСКНИКІВ КОЛЕДЖУ СПОРТУ НА ХХХІІІ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ!Випускниці коледжу Анастасії Шепіленко присвоєно звання "Майстер спорту міжнародного класу"!