54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: в олімпійський рік увійшли з добрими результатами


 
Степан РодакВже традиційно 6 травня у День святого Юрія-Переможця у Львівському училищі фізичної культури відзначають день навчального закладу. У цей день, як правило, вшановують кращих, а спортивні відділення звітують про свої здобутки. 
Яким був 2011 рік для Львівського училища фізичної культури? Про це ми поведемо розмову з директором цього славетного закладу, заслуженим працівником фізичної культури і спорту України, відмінником освіти Степаном Родаком.
 
- 2011 рік був одним з найуспішніших в новітній історії училища. Так, на офіційних всеукраїнських змаганнях учні і студенти закладу завоювали 624 медалі, 217 золотих. 110 осіб увійшло у збірні команди України, 65 з них взяли участь у офіційних міжнародних стартах, де вони вибороли 28 нагород. Переможцями та призерами чемпіонатів і Кубків світу та Європи стали Віталій Гурський, Наталія Мазур, Ліля Горішна, Тетяна Лавренчук, Оксана Гергель, Тетяна Кіт, Ірина Черкас (боротьба), Владлен Онопко, Марія Крамар, Павло Коростильов ( стрільба), Георгій Іваницький, Вероніка Марченко, Ігор Кардаш, Владисдав Большаков (стрільба з лука), Анастасія Горлова (веслування), Богдан Городиський (легка атлетика) та інші. А Ксенія Пантєлєєва – краща спортсменка училища за підсумками року – твердо увійшла у світову фехтувальну еліту і виборола путівку на ігри Лондонської олімпіади. В деталі вдаватися не буду, про це можна буде дізнатись на творчому звіті спортивних відділень, який відбудеться 6 травня о 12 год. у гімнастичному залі СКА, що по вул. Княгині Ольги 5, поряд з училищем. 
Такі показники дозволили училищу посісти ІІІ місце у національному рейтингу зі спорту вищих досягнень серед 18 спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю України. 
 - А хто попереду? 
- Попереду Київське республіканське вище училище фізичної культури та Харківське державне вище училище фізичної культури №1 – гранди українського резервного спорту, обидва знаходяться під крилом безпосередньо Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і фінансуються з державного бюджету, в обидвох контингент вихованців в 1,5 рази більший і матеріальні можливості кращі. Крім того, кожне, для того, щоб перемогти, застосовує свої маленькі хитрощі, використовуючи потенціал столиці та великого промислового міста. 
Але, якщо брати справді якісні показники, зокрема, кількість кандидатів у національні збірні, абсолютні і у співвідношенні до контингенту, кількість завойованих медалей на міжнародній арені, ми в Україні кращі.
 - А які види маєте на Лондонські ігри? 
- Треба сказати, що ще основною метою нашої діяльності є готувати резерв у національні збірні. Тому, відслідковуємо виступи наших випускників, а з окремими з них продовжують працювати або консультувати наші провідні тренери. Отож, відповідно до наказу Держслужби молоді та спорту від 28 грудня 2011р. кандидатами в олімпійську збірну визначено 28 вихованців училища. Приємно, що п’ятеро з них продовжують навчання у нашому закладі. Це борці Віталій Гурський, Марія Лівач, Георгій Іваницький (стрільба з лука), Ксенія Пантєлєєва (фехтування) і Настя Горлова (веслування). 
А на сьогодні олімпійські ліцензії вже здобули 14 осіб – це кращий показник за всю історію училища. Це Іван Бідняк і Роман Бондарук (стрільба), Дмитро Грачов і Маркіян Івашко (стрільба з лука), Дмитро Дем’янюк і Христина Стуй (легка атлетика), Юлія Левчук і Андрій Квятковський (боротьба), відразу троє фехтувальниць Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова і вже згадувана Ксенія Пантєлєєва, Вікторія Ленишин (художня гімнастика).
Поїдуть у Лондон борчиня Марія Стадник та лучниця Христина Есебуа, правда, за інші країни. 
Реальні шанси вибороти ліцензії мають Ірина Мерлені-Микульчин, Людмила Балушка, Наталія Синишин, Василь Федороришин (боротьба), Катерина Палеха (стрільба з лука). Побореться ще за ліцензію і Віталій Гурський.
 - А який прогноз щодо олімпійських медалей? 
Прогноз – справа невдячна, особливо на Олімпійських іграх. На все Божа воля. Як говорили древні, олімпійська перемога – це Божа ласка, яка дається найкращим, а олімпійські змагання – це лише випробування атлетів на присутність цієї божої ласки, тому й називали переможців своїх ігор олімпіоніками – богообраними.
 Можу лише додати, що більшість наших олімпійців досвідчені. Для багатьох з них ігри в Лондоні не перші у їхній спортивній кар’єрі. Тому є всі підстави, щоб 1 вересня на святі з нагоди початку нового навчального року порадіти за успіхи наших вихованців. І не треба забувати, що своїм небесним опікуном ми обрали святого Юрія-Переможця. А він щедрий до нас.
               Розмову вела Наталія Васьо
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

ВІТАЄМО ВСІХ З НОВИМ 2025 РОКОМ!!!ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!НАГОРОДЖЕННЯ ТРЕНЕРІВ КОЛЕДЖУПідсумки тижня профорієнтаціїШлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВА