З 20 по 25 листопада 2023р. у фаховому коледжі спорту проходив тиждень математики. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок, а також виховання самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.
Розпочався тиждень математики математичною п'ятихвилинкою, на якій був оголошений план проведення Тижня, завдання, які були поставлені перед учнями школи. Вчителі математики Стасишин У.І, Юрчишин О.Г. та Кобилецька О.І. намагались максимально залучити учнів до цікавих проектів та конкурсів.
З учнями 7 класу вчителем Кобилецькою О.І. проведено урок-вікторину «Думай, рахуй, розв'язуй», який складався з бліцопитувань, ребусів, логічних задач та змагальних ігор. Діти демонстрували вміння спрощувати вирази зі степенями, доводити тотожності, розв’язувати вправи на додавання та віднімання одночленів та многочленів. Учні показали достатні результати з математики, уміння орієнтуватися у нестандартних умовах, злагоджену роботу в командах, збагатили свої знання з предмету. Всі активно працювали, кожен прагнув принести якомога більше балів своїй команді, особливо відзначились Ольшанський Олександр, Майданська Іванна, Возний Мирослав.
А з учнями 8-х класів Кобилецька О.І. провела інтегровані уроки з інформатики та математики "Відомі математики на монетах і банкнотах України та світу". Учні створювали проекти на задану тему, що дало змогу поглибити знання учнів з історії математики та з'єднати їх з вивченням грошових знаків України та світу; розширити знання про математику та її використання у житті; ознайомити з відомими математиками, їх досягненнями та з візуальними прикладами математичних понять на монетах і банкнотах України та світу; сприяти розвитку інтересу до математики. Всі учні були активними, особливо відзначилися: Окопна Діана, Шекета Володимир (8-А), Павлось Дмитро, Балух Юрій (8-Б).
9-ті класи разом з Юрчишин О.Г. виконували цікаві завдання для побудови графіків функцій. Вчителем був проведений Математичний квест « Шукачі скарбів» . Учні намагались відшукати скарби, які були заховані у графіках. Отримуючи цікаві підказки та використовуючи в сукупності знання з обраної теми малювали графіки функцій та шукали таємниці. Учні були активними та допитливими. Серед усіх можна відзначити Михайлюк О., Боднарчук Ю., Попівняк Л.(9-В), Панчишин М., Ксьонзик В., Демків А. (9-Б).
Не менш цікавим видався тиждень для учнів 10-х класів. Вчитель Стасишин У.І. разом з 10-В класом відвідали Львівську політехніку. Метою екскурсії було ознайомити учнів з винаходами, цікавими експозиціями та відомими математиками, які навчались і викладали у Львівській політехніці. Учні дізнались про те, що саме тут навчався і працював великий математик С.Банах. Вивчений ним лінійний простір, який отримав назву «простору Банаха», має велике значення для сучасної математики. Крім цього з усіма 10-ми класами Стасишин У.І. провела конкурс « Математичний експрес». Учні мали змогу виробляти вміння, використовувати здобуті теоретичні знання на практиці; розвивати пізнавальні здібності,вміння швидко та раціонально приймати рішення, логічно мислити. Вчитель задавала запитання, учні у свою чергу відповідали, якщо відповідь не правильна, наступний учасник мав змогу відповідати. В кінцевому результаті найбільше бонусів отримали : Малкова О., Щербацький М.(9-А), Цвігун В., Дорош А., Ричун О.(9-Б), Душний Б, Корчак О., Колесник А.(9-В).
З учнями 11-х класів Стасишин У.І. та Юрчишин О.Г. провели гру «Перший мільйон». Метою заходу було розвивати через гру інтерес до математики, її історії, читанню додаткової літератури, логічне мислення, пам'ять, увагу, самостійність, кмітливість. Виховувати цілеспрямованість, упевненість у собі, вміння і навички розмірковувати, розширювати кругозір, а також свідоме відношення до набуття знань, які допомагають перемогти, адже запитання були дуже цікавими і охоплювали весь курс математики. Найбільш кмітливими були Венгер Д., Купчинський П. (11-А), Скіцько А., Петрусь Д., Ярема О. (11-В) .
Протягом тижня учні школи виготовляли математичні стінгазети, у яких проявили уміння відшукати цікаву інформацію, використовуючи різні джерела, свої художньо-естетичні таланти та навики малювання.
Усі роботи були креативними та цікавими. Вчителі обрали 5-ку кращих робіт:
1. Зріла Владислава 8-Б
2. Півторак Катерина 10-А
3. Василишин Артем 8-А
4. Потерайко Денис 10-В
5. Боднарчук Юля 9-Б
Також традиційно протягом тижня математики учні писали письмову роботу на визначення кращого математика коледжу.
Отож, рейтинг кращих математиків:
1. Михайлюк Ольга 9-Б кл.
2. Скіцько Адріана 11-В кл.
3. Майданська Іванна 7 кл.
4. Боднарчук Юля 9-Б кл.
5. Зізіцький Максим 8-А кл.
6. Цвігун Владислав 10-Б кл.
7. Олінський Денис 11-Г кл.
8. Петрусь Домініка 11-В кл.
9. Ольшанський Олекандр 7 кл.
10. Зуб Микита 10-В кл.
11.Гусєв Едуард 11-Г кл.
12.Малкова Олександра 10-А кл.
13. Венгер Денис 11-А кл.
14. Клуб Максим 8-Б кл.
15. Колесник Артем 10-В кл.
16. Демків Артем 9-В кл.
17. Купчинський Павло 11-А кл.
18.Федак Захар 9-А кл.
19. Палій Арсен 10-Б кл.
20. Станчева Валерія 9-А кл.
21. Черненко Єгор 11-Бкл.
Фотосупровід заходів можна подивитися за посиланням: ufk.lviv.ua/ua-photogallery-matematyka.html