У період із 1.11 по 04.11.2023 р., реалізовуючи план заходів «Клубу молодого вчителя», учителі Стасишин У.І. (вч. математики та керівник клубу), Лозюк А.В.(вч. історії) та Климків О.М.(вч. англійської мови) організували навчальну екскурсію до м. Праги (Чеська Республіка).
Поїздка передбачала ознайомлення з історією міста, його околицями, історичними місцями, відвідування музеїв, обмін педагогічним досвідом та знаннями, підвищення власної кваліфікації.
Так, зокрема, учителі на основі власного досвіду та знань розробили екскурсійний маршрут та визначили рейтинг найбільш цікавих місць Праги:
1.Празький град – найбільший замок світу й одночасно адміністрація Президента країни.
2.Собор Святого Віта, де зберігаються королівські регалії.
3.Порохова вежа у готичному строгому стилі.
4.Карлів міст – пішохідний міст, символ Праги, що вражає не лише своєю красою, а й кількістю туристів.
5.Староміська площа, де знаходяться ратуша та астрономічний годинник.
6.Вацлавська площа – одна з найбільших на планеті.
7.Національний музей, що знаходиться на Вацлавській площі, вражає масштабами, дизайном, розкішшю та експозицією (доісторичний період, мінерали, палеонтологія, кістки динозаврів, зоологія, історичні експонати, музичні інструменти, відділ спорту, пантеон), що дозволяє проводити музейні інтегровані уроки.
8.Танцюючий будинок – символ деконструктивізму, на даху якого знаходиться безкоштовний оглядовий майданчик.
9.Фортеця Вишеград, яка піднімається над річкою Влтавою.
10.Йозефів – єврейський квартал, де знаходилися синагоги та єврейське гетто, спогад про ІІ світову війну.
11.Містечко Кутна Гора, 60 км від Праги, Богемія, відоме собором Святої Варвари, другим за величиною готичним храмом Чеської Республіки.
12.Костніца в Седлицях – місце для зберігання людський костей, датується 19 ст. Декором церкви Всіх Святих є не дерево, а людські кістки та черепи дорослих та дітей, ексгумовані з місцевого цвинтаря, що загинули від чуми та гуситських воєн 15 ст. Церкву наповнюють кістки більш ніж 40 тис. осіб, дрібні деталі ідеально та симетрично викладені кісточками, викликають і жах, і захват водночас. Якщо добре придивитись, помітно, як люстру до стелі прикріпили щелепами.
Була можливість поспілкуватись із місцевими емігрантами з України, які давно проживають у Празі та працюють у сфері медицини та педагогіки. Спілкувалися з учителем англійської мови, яка розповіла про структуру навчання в їхньому навчальному закладі, методику викладання предмету, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, де 1-найкращий результат, а 5- найгірший. Відвідали школу «дітей індиго» у Вишеграді, де дітки з маленького віку мають можливість розвивати свої особливі здібності.
Досвід – це найбільша цінність власного саморозвитку для педагога, а педагогічна екскурсія – це можливість згуртування колективу та педагогічного тимбілдингу. А власний досвід у майбутньому дозволить організувати і залучити до екскурсійних та музейних уроків учнів закладу.
Фотосупровід екскурсії можна подивитися у галереї: ufk.lviv.ua/ua-photogallery-praha.html