54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Сергій Гераймович: «Мені не так хочеться виграти Олімпіаду, як пройти «айронмен»


Уявляєте, є такі люди, яким під силу проплисти понад 3 км, відразу сісти на велосипед і проїхати 180 км, а потім ще й пробігти 42 км! І все це без перерви на відпочинок! «Ні, людина такого навантаження не витримає» – скажете ви. «Звичайна людина – ні – погодиться з вами одинадцятикласник Львівського училища фізичної культури, лідер національного юнацького рейтингу у своєму виді спорту Сергій Гераймович ,– а ось «залізна» так!
Сергію, розкажи нам про свій спорт, у якому виховують таких неймовірно витривалих атлетів…
Займаюся триатлоном, а дистанція, про яку ви згадали, називається «айронмен», у перекладі з англійської – «залізна» людина. «Айронмен» є найскладнішими одноденними змаганнями. Учасникам дають 17 год., аби вони пройшли всі етапи. І треба бути однаково добре підготовленим у плаванні, велоспорті та бігу, оскільки на кожен вид є певний ліміт часу, і якщо учасник у нього не вкладеться, його дискваліфікують. Уявіть, яка необхідна сила волі, щоби пройти цю дистанцію до кінця – це ж стартуєш близько 7 ранку, а фінішуєш опівночі! Найкращі триатлоністи долають її за 8-9 год. Той, кому це вдається, отримує почесне звання «залізної» людини.
Та це ж навіть не кожному досвідченому спортсмену під силу! Задля чого прирікати себе на такі надлюдські зусилля?
Мій тренер Анатолій Шевчук жартує, що всі триатлоністи – це трішки божевільні люди, які отримують задоволення від болю. Насправді, хочеться спробувати подолати цю дистанцію, пережити всю гаму відчуттів. Я думаю, неможливо забути, як ти перейшов через біль, знесилення і все-таки переміг передусім самого себе! Наше тіло здатне витримати все, достатньо переконати в цьому розум!
До слова, мій тренер був учасником чемпіонату світу серед айронменів 1996 року. Його результат - 10год.17хв.8 сек. А тоді йому було вже 45 років!
- Сергію, у скільки років ти почав займатися спортом? І чи відразу це був триатлон?
Просто в «десятку» влучили - триатлоністом я міг і не стати. У 8 років пішов записуватися на сучасне п’ятиборство. Цей спорт приваблював мене тим, що він об’єднує багато видів – біг, стрільбу, фехтування, кінний спорт, плавання. Проте на п’ятиборство набирали з 10 років. Тож, два роки вирішив походити на триатлон, навчитися плавати і, таким чином, підготуватися до п’ятиборства. Та, позаймавшись визначений час і трішки поїздивши на змагання, вже не зміг залишити триатлон. Любов до цього спорту прищепив мій перший тренер Євген Черемісін.
Сергію, чи ми правильно зрозуміли, що триатлон - це поєднання плавання, бігу і їзди на велосипеді?
Так, це вид спорту, який складається з таких видів, як плавання у відкритій водоймі, велогонки і бігу, які безперервно слідують один за одним. Зміна видів відбувається у транзитній зоні, де кожен атлет має місце для зберігання екіпірування. Розпочинаються змагання масовим стартом триатлоністів з пірсу чи понтону водойми. Коли ми пропливаємо визначений кілометраж, то виходимо на берег і прямуємо до транзитної зони, де вже стоїть велосипед і необхідне екіпірування. На голову одягаємо шолом, взуваємося у велотуфлі, які спеціальними защіпками вже зафіксовані на педалях велосипеда, і їдемо певну кількість кілометрів. Далі знову переходимо у транзитну зону, де на нас уже чекають кросівки і кепка для останнього етапу змагань – бігу.
У триатлоні є різні дистанції: коротші – спринтерські (плавання – 300м, вело - 8 км та біг – 2 км) і суперспринтерські (плавання – 750 м, вело – 20 км, крос – 5 км); довші - міжнародна або олімпійська дистанція (плавання – 1500 м, вело - 40 км, біг – 10 км), дистанція айронменів тощо. Як підліток, я наразі спеціалізуюся у спринті та суперспринті. А айромен - це вже для старших спортсменів, адже вимагає потужної фізичної підготовленості.
Зачекай, тобто після плавання ви не змінюєте одягу і на велосипеді їдете в мокрій формі? А якщо погода несприятлива – дощ, вітер – це ж застудитися можна…
- Так, і пливемо, і їдемо, і біжимо в одному костюмі. Вчимося не боятися ні спеки, ні холоду Змагаємося за будь-якої погоди, крім снігової. Ось так загартовуються майбутні «залізні» люди. Маємо витримувати все. Єдине, коли вода занадто холодна, дозволяють одягати гідрокостюм для плавання, який після запливу знімаємо у транзитній зоні.
Сергію, а чи Ти уже брав участь у міжнародних стартах?
Перші мої міжнародні змагання – Чемпіонат Європи були у травні 2013р. у Нідерландах. Там була дуже холодна вода, тому пливли у гідрокостюмах. Після запливу його треба було зняти, а я ніколи цього раніше не робив. Через це втратив багато часу, тому виступив не надто вдало.
У серпні того ж року змагався на етапі Кубка Європи. На тих змаганнях було чотири півфінали, у кожному з яких стартували 30 триатлоністів. Дев’ятеро найкращих із кожного півфіналу виходили у фінал. Від України разом зі мною було четверо триатлоністів і всіх нас поставили у різні групи, щоб подивитися, хто краще себе проявить. Почав я непогано, з запливу вийшов п’ятим, та на велоетапі впав німецький спортсмен, а через нього і я. Відтак знову втратив час, фінішував 12-им і у фінал не кваліфікувався. Та серед українців, навіть незважаючи на затримку при падінні, я показав найкращий час. Це зробило мене ймовірним претендентом на участь у ІІ юнацьких Олімпійських іграх, які у серпні цього року відбудуться у Нанкіні (Китай). Зараз від України розглядають мене і ще одного донеччанина. За тиждень у Нідерландах стартують змагання, де і відбудеться остаточний відбір.
- Щиро вболіватимемо за те, щоб Ти потрапив і на юнацьку, а згодом і на дорослу Олімпіаду…
Дякую. Звичайно, Олімпійські ігри - це добре, та я більше націлений на інше. Мене приваблюють не так нагороди, як сам спорт, долання труднощів. Тому мені не так хочеться виграти олімпіаду, як пройти «айронмен», який не є олімпійським видом, здобути титул «залізної» людини.

  Розмовляла
Наталія Васьо, за матеріалами журналу для підлітків «Сто талантів»

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

ВІТАЄМО ВСІХ З НОВИМ 2025 РОКОМ!!!ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!НАГОРОДЖЕННЯ ТРЕНЕРІВ КОЛЕДЖУПідсумки тижня профорієнтаціїШлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВА