54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: в Баку ми без медалей не залишимось


 
12 червня у столиці Азербайджану Баку взяло старт цілком нове дійство у світовій спортивній історії – Європейські ігри.
Директор Львівського училища фізичної культури, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Степан Родак у розмові з кореспондентом IA ZIK розповів про цей новий в історії континентального спорту захід і  спрогнозував медальні шанси українців на змаганнях у Баку.
– Такі комплексні змагання, які в Європі проводяться вперше, не є чимось новим у світовій практиці. Для прикладу, в Азії та Америці подібні ігри – Азійські та Панамериканські – проводяться з 1951 року, а в Африці – з 1965-го. Так що Європа в цьому плані дещо запізнилася. Усі ці змагання проводяться під егідою Міжнародного олімпійського комітету за рік–два  перед черговою Олімпіадою, тому їх можна вважати доброю прелюдією до Олімпійських ігор. А для спортсменів і тренерів це чудова нагода напередодні найголовніших стартів у своїй спортивній кар’єрі обкатати певні тренувальні задумки, придивитися до суперників, набратися впевненості і досвіду. Особливо це важливо для молодих спортсменів.
 Ігри в Баку пройдуть з 12 до 28 червня 2015 р. У них візьмуть участь понад 6 тисяч атлетів з 50 країн Старого континенту. Буде розіграно 253 комплекти нагород у 20 видах спорту.
– Як буде представлена Україна у Баку?
– Українські спортсмени виступлять у 19 видах. Україна не буде представлена у легкій атлетиці, де у програмі Європейських ігор буде проводитись командний чемпіонат Європи у третьому дивізіоні і буде розіграний лише один комплект нагород. Таке рішення прийняла Європейська федерація легкої атлетики, тому що європейський легкоатлетичний календар і так перевантажений. Те саме стосується і водних видів спорту, де участь у Іграх візьмуть молоді атлети віком до 18 років.
На загал, Україну в Баку будуть представляти 243 спортсмени – досить солідна делегація, коли мати на увазі, що європейськими федераціями проводився певний відбір. Приблизно стільки ж ми мали на останніх Олімпійських іграх у Лондоні.
Серед українських учасників як відомі, світового рівня спортсмени, так і перспективна молодь, яка має всі можливості заявити про себе напередодні чергових ХХХІ Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро-2016. Тим більше, що в деяких видах спорту у Баку будуть розігруватись олімпійські ліцензії.
 Наймасовіше ми будемо представлені у водних видах спорту – 50 осіб, гімнастичних видах – 29, боротьбі – 24, веслуванні на байдарках і каное – 15, дзюдо і стрільбі кульовій – по 14.
Прогнози річ невдячна, але все ж?
– Прогнози робити досить складно, тому що подібні змагання проводяться вперше, не всі олімпійські види спорту представлені у Іграх, ряд видів спорту неолімпійські, в деяких, як я вже говорив, будуть представлені молоді атлети, але думаю, українці на Європейських іграх статистами не будуть. Хороші шанси ми маємо в наших традиційно успішних видах: боротьбі, особливо жіночій, стрільбі, стрільбі з лука, фехтуванні, чоловічій спортивній гімнастиці, художній гімнастиці. У цих видах будуть виступати наші лідери, чемпіони Європи, світу, Олімпійських ігор Юлія Ткач, Аліна Махіня, Олена Костевич, Олег Омельчук, Віктор Рубан, Маркіян Івашко, Георгій Іваницький, Яна Шемякіна, Ольга Харлан, Олег Верняєв, Анна Різатдінова, Тарас Міщук, Дмитро Янчук та інші.
 Якщо говорити за медальний залік, серед фаворитів, в першу чергу, росіяни, британці, німці, італійці, французи, нідерландці, угорці. У першій шестірці повинні бути українці. Якщо говорити за кількість медалей, думаю, 30–35 наші спортсмени вибороти повинні.
– Знаю, що у Баку будуть представлені і Ваші вихованці. Якщо можна, декілька слів про них.
– Так. На перших історичних Європейських іграх у складі збірної команди України виступлять 24 вихованці училища. Це 10% усього складу команди. Серед них стрільці Роман Бондарук, Олег Царьков, Павло Коростильов, Поліна Конарєва, лучники Маркіян Івашко, Георгій Іваницький, фехтувальники Яна Шемякіна і Юнес Клод, веслувальники Тарас Міщук і Анастасія Горлова, ватерполісти Богдан Дзядик, Станіслав Дубелір, Сава Попик, борці Юлія Ткач, Олександра Когут, Оксана Ващук, Оксана Гергель, Лілія Горішна, Тетяна Кіт, Тетяна Лавренчук, Андрій Квятковський, Олексій Мельник, Василь Шуптар. Приємно, що дев’ятеро з них продовжують навчання в училищі або є його цьогорічними випускниками.
 Найтитулованішими серед них є олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Яна Шемякіна та чемпіонки світу Юлія Ткач і Олександра Когут. Павло Коростильов минулого року переміг на ІІ юнацьких Олімпійських іграх, а Тарас Міщук і Георгій Іваницький вже цього річ стали чемпіонами Європи. Тому, думаю, в Баку ми без медалей також не залишимося.
Джерело: http://zik.ua
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

ВІТАЄМО ВСІХ З НОВИМ 2025 РОКОМ!!!ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!НАГОРОДЖЕННЯ ТРЕНЕРІВ КОЛЕДЖУПідсумки тижня профорієнтаціїШлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВА