26 березня 2019 р. у чотирьох містах України – Дніпрі, Києві, Львові та Харкові синхронно стартує перший юнацький турнір «Першість найкращих – 2019» з футболу.
Що це за змагання ми вирішили розпитати у одного з організаторів турніру, директора Львівського училища фізичної культури, заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Степана Родака.
- Степане Михайловичу, то що таке «Першість найкращих»? Досить інтригуюча назва.
- «Першість найкращих» - це спільний проект чотирьох провідних закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю України: Дніпропетровського, Харківського, Львівського училищ фізичної культури та Олімпійського коледжу ім.Івана Піддубного, що в м.Києві.
З подібною ініціативою виступили наші харківські колеги. З метою якісної підготовки до весняної частини юнацьких чемпіонатів України вони запропонували провести серію турнірів серед юнацьких вікових категорій U-14, U-15, U-16 і U-17 – по одному в кожному з міст. Тож турнір наймолодших (гравці 2005р.н.) відбудеться у Львові, U-15 заграє у Дніпрі, U-16 – у Харкові, а найстарші – одинадцятикласники – у Києві.
Турніри відбудуться на базі закладів – організаторів. Тому тут є ще одна спільна вигода – ми економимо на коштах. Кожен заклад приймає у себе три команди на місця своїх учнів, які вирушили до іншого міста. Своєрідний спортивний бартер. Командам треба лише оплатити дорогу.
Ці ігри – також добра промоція діяльності наших закладів спеціалізованої спортивної освіти. І цим ми хочемо загострити увагу до нас, в першу чергу, Федерації футболу України. Ми час від часу говоримо, наводимо приклади інших футбольних країн, про необхідність створення державних центрів підготовки обдарованих футболістів. Але вони вже є і працюють, їм треба лише допомогти і розвинутися. І географічно вони розташовані в різних частинах країни, що дозволило б охопити цілу Україну.
- Звідки така назва?
- Цю назву запропонували харків’яни. Наші заклади впродовж багатьох років найкращі в Україні. Хочемо і надалі ними бути.
- Як будуть проходити самі турніри?
- В кожному місті грає чотири команди по коловій системі. Ігри будуть тривати до 31 березня – отже, ми повністю охоплюємо весняні канікули.
Окрім самих ігор передбачені і спільні тренування та обмін досвідом роботи тренерів. Думаю, це також дасть позитивний ефект. Тож у всіх містах це буде виглядати ідентично: 26 березня – день приїзду, післяобіднє тренування, 27 – перший ігровий день, 28 – дворазові тренування, 29 – другий ігровий день, 30 – спільні тренування, 31 – третій ігровий день, нагородження, від’їзд команд.
Окрім того, що будуть відзначені і нагороджені переможці і призери в кожній віковій категорії, будуть також визначені найкращі заклади за підсумками усіх чотирьох турнірів. Так що буде цікаво.
- Що ж, бажаємо, Степане Михайловичу, щоб цей проект Вам вдався, можливо, став традиційним і щоб справді привернув увагу і федерації, і професійних клубів, і державних структур до наших закладів.
- Дякую.
Розмовляла Ольга Любичанківська, прес-служба ЛУФК