Місто Лева завжди славилося висококласними гравцями у водне поло. Чимало вихідців саме зі Львова творили історію цього виду спорту не тільки для нашого міста чи головної команди «Динамо», а для держави та її національної збірної. Що цікаво, чимало з цих гравців є вихідцями саме з Львівського училища фізичної культури. Для прикладу, уявити сучасне ватерпольне «Динамо» без КЗ ЛОР ЛУФК буде дуже і дуже складно. Основу команди чемпіона України зараз складають учні та випускники училища. Якщо відверто, то про відділення водного поло в ЛУФК відомо далеко за межами України і значна заслуга у цьому багаторічного тренера училища, Заслуженого тренера України Євгена Наумчика. Про свою роботу в ЛУФК, а також про нову вступну кампанію Євген Георгійович розповів в інтерв’ю.
- Євгене Георгійовичу, Ви працюєте в училищі уже більша сорока років, а відтак про розвиток водного поло у ньому можете говорити дуже і дуже багато…
- Так. Наступного року Львівське училище фізичної культури святкуватиме 50-річний ювілей. За час моєї роботи навчальний заклад мав різні назви і зовсім скоро училище матиме назву «Львівський фаховий коледж спорту». Водне поло розвивається в училищі з дня відкриття закладу. За цей час було підготовлено велику плеяду хороших гравців, а саме чемпіонів світу, чемпіонів та призерів Олімпійських Ігор, гравців збірної Радянського Союзу, а згодом і України.
Сьогодні ЛУФК – це трамплін від дитячого спорту до команди майстрів. Станом на сьогодні учні училища складають кістяк збірних України різних вікових категорій. Нещодавно було прийнято рішення, що збірні команди України будуть формуватися виключно з учнів училищ. Станом на сьогодні кістяк збірних України складають якраз учні Львівського та Харківського училищ. Відділення водного поло у них саме і відкривалися для того, щоб там навчали майстрів високого класу. Ну і тут мова, звичайно, піде не тільки про водне поло, а й інші види спорту, які розвивають в училищі.
- Скільки тренерів з водного поло сьогодні працює в ЛУФК?
- Окрім мене, це чемпіон світу серед юніорів Юрій Сидорович, заслужений тренер України Ігор Зінкевич і залучаємо до роботи тренерів з ДЮСШ, які передали в училище чимало своїх вихованців. Для прикладу, багаторічний гравець команди майстрів «Динамо» Віктор Момот передав в училище багато гравців, тому він продовжує з ними працювати. Що цікаво, усі наші тренери працюють у різних національних збірних України: я, Сидорович та Момот – у юніорських, а Зінкевич – у національній.
- Скільки вихованців ЛУФК є у теперішньому складі команди чемпіона України львівського «Динамо»?
- Усі. Команда «Динамо» повністю складається з випускників училища лише за деякими винятками гравців, які до нас приїжджають з інших міст. Для прикладу, гравець «Динамо» Ігор Кечеджи приїхав до Львова з Маріуполя, де після школи поступив на перший курс училища. Після завершення школи провідні наші спортсмени можуть продовжити навчання в ЛУФК на І-ІІІ курсі. Станом на сьогодні в училищі є 37 учнів, які входять до відділення водного поло. Цього року велика група наших гравців завершують навчання в ЛУФК, тому буде приблизно 13-15 вакантних місць для нових учнів. На ці місця їм на заміну хочемо набрати перспективних дітей 2006, 2007 та 2008 року народження.
- Яким критеріям повинні відповідати діти, які хочуть вступити до ЛУФК на відділення водного поло?
- Усі здаватимуть екзамени зі своєї спеціалізації. Звичайно, новачків, які ніде не тренувалися і не грали раніше, ми прийняти не зможемо. Ці діти не здадуть нормативи. Окрім того, вони повинні пройти поглиблений медичний огляд, а також співбесіду з математики та української мови, а також психолога.
- Тренування для учнів ЛУФК також є безкоштовними?
- Так. Навчання та тренування є безкоштовним. Також безкоштовними є усі офіційні змагання та навчально-тренувальні збори, які відбуваються в Україні. На жаль, ми не можемо оплачувати наші поїздки на змагання за кордон, оскільки це забороняє бюджетний кодекс України. Відповідно такі поїздки відбуваються коштом батьків.
- Як відбувається навчально-тренувальний процес в училищі?
- В ЛУФК навчаються фактично львів’яни, які живуть у себе вдома. В гуртожитку від училища мешкають фактично діти, які до нас приїжджають з інших міст України, а таких небагато. Навчання є шестиденним. У вівторок, середу, п’ятницю та суботу діти мають по 4 уроки, а у понеділок та четвер – по 7-8. У вівторок, середу та п’ятницю діти спочатку приходять на тренування, після чого йдуть в школу. Є дні коли можливо проводити тренування двічі. Тут усе залежить від віку дітей та періоду в році. Тренування відбувається у басейні «Динамо» (вул. Вітовського, 53) та на СКА (Клепарівська, 39а). Також ми займаємося у тренажерному та ігровому залі СОК «Євроспорту» (пл. Петрушевича ,1).
- Коли розпочнеться вступна кампанія до ЛУФК?
- Зараз уже розпочався чемпіонат Львівщини з водного поло серед юнаків 2006 та 2008 року. Звичайно, що саме ці діти мають найбільше шансів для того, щоб стати учнями нашого училища. Можна сказати, що ми їх переглядаємо уже зараз. Думаю, починаючи з квітня цього року, уже запустимо приймальну комісію. Буде визначено день вступних випробувань, медичної комісії та співбесід. На початку червня буде засідати конкурсна комісія, яка буде розглядати наші рекомендації щодо нових учнів.
- Скільки зазвичай людей щороку претендує на одне місце до вступу до училища саме на відділення з водного поло?
- У різні роки буває по-різному. Конкурс великий. Але ми часто проводимо індивідуальні бесіди з батьками саме так, щоб до вступних випробувань не йшла маса людей.
За матеріалами ВК «Динамо» Львів