Водне поло : Ватерпольний бум у місті Лева

1994 р.н.Для львівського водно поло рік, що завершився, був напрочуд вдалим. Юнаки, дорослі та ветерани неодноразово тішили своїми спортивними результатами. Для тих, хто уже забув, а можливо, і не знав, які у нас в місті сильні ватерполісти, згадуємо їхні досягнення минулого року.

Майстри зробили заплановане.
Команда майстрів львівського «Динамо» потішила, мабуть, найбільше. Повернення водного поло до Львова після 13-річної перерви (!) стало тріумфальним для львівського «Динамо». Колектив Ігоря Зінкевича виграв Кубок України у рідному місті.
Багаторазовий чемпіон України маріупольський «Іллічівець» як не старався, зупинити підсилене «Динамо» не зміг. У підсумку, 8:5 – у тріумфі «Динамо» скупався головний тренер команди Ігор Зінкевич. Виловити Кубок України у рідному Львові «динамівцям» вдалося уже вдруге, і втретє у своїй історії. Галичани також перемагали у Львові у 1996-ому та у Севастополі 2001-ого.
А до цього ватерпольне «Динамо» виграло бронзові нагороди національного чемпіонату. У матчах плей-оф за третє місце у Дніпродзержинську львів’яни двічі обіграли збірну Севастополя. У першому матчі підопічні Ігоря Зінкевича обіграли суперника з рахунком 13:10, а у повторному поєдинку боротьба вийшла більш напруженою. З рахунком 7:6 перемогу і водночас підсумкове третє місце вибороли львівські ватерполісти. Оскільки рахунок у серії став 2:0 на користь «динамівців», третього матчу у серії уже не було. Саме бронзовий комплект нагород було основне завдання команди у відкритому чемпіонаті України. З ним львівські ватерполісти впоралися на відмінно.
У теперішньому чемпіонаті львів’яни наразі посідають другу сходинку, однак вже у цьому сезоні бажають скинути з трону маріупольський «Іллічівець».

Без медалей не залишився ніхто
2012-ий рік став тріумфальним для юних львівських ватерполістів. Усі (!) наші команди стали призерами чемпіонатів України. Більше того, дві з трьох команд добилися максимального результату. Команда ЛУФК 1994-ого року і молодших виграла чемпіонат України у своєму віці. Головний тренер команди Євген Наумчик, а також Ігор Зінкевич підготували юнаків до відмінного результату.
Команда «Аквапарк-Євроспорт» 1998-99 років народження виграла чемпіонат України у своєму віці в Одесі. Команду підготували заслужений тренер України Юрій Самсонов та майстер спорту міжнародного класу Олексій Єгоров. Юні ватерполісти 1996-ого року народження і молодші стали бронзовими призерами чемпіонату України (головний тренер команди ЛУФК Юрій Сидорович, помічник Євген Наумчик).
Не були статистами наші гравці і на міжнародних турнірах. Зокрема, команда ЛУФК 1995-ого року народження виграла міжнародний турнір «Кубок Варшави». А команда ЛУФК 1997-ого і молодших років посіла друге місце на турнірі «Кубок Незалежності Польщі». Шостою ця команда стала на престижному міжнародному турнірі у Вільнюсі.
Восьмеро львів’ян 1993-ого років народження зіграли у фінальній частині чемпіонату Європи з водного поло у Франції. Хоч у відбірній групі в Болгарії збірна України посіла друге місце, однак у фінальній частині турніру за медалі поборотися не вдалося.

Ветеранський порох не промокає
Мають чим похвалитися і ветерани. Головний старт для «динамівців» у році був клубний чемпіонат світу в італійському Річчоне. Там львів’яни виступили непогано, виборовши високе шосте місце. До цього «динамівці» святкували успіх на домашньому міжнародному турнірі, який традиційно проходить у місті Лева. На міжнародному турнірі у П’єщанах львів’яни були четвертими, однак успішно виступили у Братіславі та в хорватському Ігране. У столиці Словаччини успішна гра лідера команди Вадима Скуратова дозволила команді розраховувати на максимальний результат. Головний Кубок змагань львів’яни вибороли лише у серії післяматчевих пенальті. У хорватському Ігране «динамівці» задовольнилися кубком за друге місце.
Завершив рік для тих, кому за 45, традиційний турнір у грудні «Новорічний Кубок Львова». Команда ветеранів 45+ була близькою до того, аби виграти ще один головний приз, однак цього разу не судилося. У серії фортуни у вигляді післяматчевих пенальті (основний час завершився внічию 9:9) фартовішими виявилися ватерполісти «Динамо-U-18». Саме вони і стали переможцями змагань.
У 2013-ому команда ветеранів розпочала активну підготовку до літнього чемпіонату Європи, що пройде в Будапешті. Цей турнір буде одним з найголовніших у році.

Нове життя для «УФК-Динамо-2»
Зусиллями львівських відомих бізнесменів Олександра Свіщова та Григорія Козловського у минулому році у Львові створили ще одну команду, яка виступатиме у вищій лізі чемпіонату України з водного поло – «УФК-Динамо-2».За команду грає перспективна львівська молодь, яка в недалекому майбутньому повинна підсилити першу команду. Це, а також ігрова практика для молодих гравців, і є головна мета створення команди.
Тренер «УФК-Динамо-2» Вадим Скуратов уже називає людей, які «завтра-післязавтра» перейдуть до першої команди міста. Дай Бог, аби їх було побільше…
Зважаючи на усе вищеперечислене, 2012-ий рік був і вдалим, і водночас історичним. Будемо вірити і сподіватися, що 2013-ий принесе нашим ватерполістам ще більше перемог та радісних результатів…

Учні відділення водного поло - чемпіони України! ІІ місце учнів коледжу на міжнародному турнірі з водного полоВихованці відділення водного поло – срібні призери міжнародного турніру Nereus Cup серед юніорівПеремога вихованців відділення водного поло на міжнародному юнацькому турнірі в ПольщіУчні відділення водного поло – переможці міжнародного турніру у Хорватії! Результати ІІ туру Суперліги України з водного поло20-22 жовтня, у Львові відбулися ігри І туру Суперліги чемпіонату України з водного поло Старт І туру чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд СуперлігиДруге місце команди водного поло у першому турі “WP Tour Series”ІІІ місце команди водного поло на міжнародному турнірі “Chisinau Cup”Ватерполісти вибороли срібні медалі міжнародного турніру в КишиневіШестеро ватерполістів коледжу – володарі Суперкубка України-2023 з водного полоОлександр Ричун та Олександр Максюк здобули срiбло на мiжнародному турнірі з водного полоУспіх відділення водного поло на міжнародному турнірі "Vrutky CUP"Четверо ватерполістів Львівського коледжу спорту вирушили до Чорногорії на чемпіонат Європи