У КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту» 20-26 .03.2023 р. було проведено тематичний тиждень історії та правознавства. Заходи сприяли поглибленню знань, підвищенню мотивації до вивчення предметів.
Проведена профорієнтаційна робота – екскурсія до Львівської політехніки з учнями 11-А класу та студентами I-II курсу коледжу (вч. Лозюк А.В., Стрижик Т.В., Вацеба О.М.). Під час профорієнтаційної екскурсії вони мали змогу відвідати Музей історії, де послухали коротку розповідь про історію розвитку найстарішого технічного вишу в Україні. Учнів зацікавила робота старих приладів: першої у світі гасової лампи, яку винайшли у Львові 1853 року, друкарських машинок - німецької Reinmetall 1930-х рр. і української Ятрань 1970-х, калькулятора Multiplex 1940-х і арифмометрів 1950-х, телефона і кінокамер 1970-х, німецького годинника Glassgutteпоч. ХХ ст. і швейцарського морського хронометра UlysseNardin 1950-х, датчика координат космічного корабля 1980-х, а також комп'ютера ПК-01-Львів, який було розроблено у Львівській політехніці 1988 року. Наступною локацією стало приміщення старої бібліотеки - нині зали Захарієвича. А на завершення учні потрапили до перлини головного корпусу - Актової зали, де прослухали розповідь про реставраційні роботи, завдяки яким відновлено автентичний вигляд зали, а також про 11 алегоричних полотен відомого художника Яна Матейка, що доповнюють її змістовно!
Учні 8–Б класу досліджували тему патріотизму на прикладі себе, своєї сім’ї та друзів (вч.Лозюк А.В.). Результатом було створення відео- та фотопроєктів «Я патріот своєї держави, тому, що…». Відзначилися Біляк Остап (відділення плавання), Михайлюк Оля, Боднарчук Юля, Петренко Марина (відділення гандболу), Єргієва Аня (відділення художньої гімнастики), хлопці відділення вільної боротьби.
Серед учнів 9-х класів проведено інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» на правову тематику, обговорювали найкумедніші закони світу, реалізовували свої творчі навички «Мої права в сучасному світі» (проєкт малюнків). Найактивнішими були учні 9-Б класу – Дорош Антон (відділення водного поло), Білійчук Артем ( відділення вільної боротьби), Прокопець Ангеліна (відділення гандболу).
Проведено «Навчання толерантності на прикладі Голокосту в роки II світової війни» 3-D візуалізація подорожі по концентраційному табору Auschwitz-Birkenau та інших таборах смерті, розташованих на теренах Західної та Східної Галичини. Учні 9- В класу обговорювали питання:
- Що потрібно зробити, щоб уникнути повторення Голокосту?
- Як потрібно зберігати пам'ять про Голокост (у школі, в Україні)?
- Які уроки (висновки, досвід) нам подає Голокост?
11-ті класи в рамках проєкту «Історія про нових людей нової країни» переглядали та обговорювали фільми «Кіборги» та «Мирний 21».
Учні 10-А,10-Г і 9-А класів разом з класними керівниками та вч. Мокрецькою І.М. відвідали Музей-меморіал «Тюрма на Лонцького», розташований на початку вулиці Степана Бандери. Будинок, у якому знаходиться музей, зведено наприкінці позаминулого століття. У ньому розмістився відділок австро-угорської жандармерії. Потім, коли місто перебувало в складі Польщі, тут була поліція, основне завдання якої — «боротьба з антидержавними організаціями»,такими як українські націоналісти. Тож у стінах поліції побували багато людей,які виборювали свободу й волю для нашої держави. Найвідоміші — Степан Бандера, Ярослав Стецько, Микола Лебідь та інші знакові постаті Проводу ОУН. Дякуємо п. Олі за екскурсію, і хоч після побаченого емоції дуже сумні, та українська нація, незважаючи на будь - яку окупацію, залишається нездоланною ніким і ніколи.
Продовжується реалізовуватись усна історія, дослідницький проєкт «Війна очима дітей» у рамках формування бази історичних фактів щодо початку війни та відкритого вторгнення Росії проти України.
Детальніше про тематичний тиждень можна подивитися за покликами: