53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Мар’яна Дмитрів: у Польщі існує мода на спорт


         Нещодавно заступник директора з навчально-спортивної роботи Львівського училища фізичної культури Мар’яна Дмитрів завітала до польського міста Познань на запрошення адміністрації університету імені Адама Міцкевича. Давайте дізнаємось: що було метою робочого візиту і як проходила сама зустріч.
 - Мар’яна Богданівна, розкажіть, будь-ласка, хто був ініціатором Вашого приїзду до Познані?
 - Першим до Львова завітав професор університету Зиґмунд Фетуляні, який сам свого часу займався фехтуванням, а сьогодні є не лише відданим шанувальником спорту, а й сприяє його розвитку в університеті. Відвідавши училище, професор був приємно вражений рівнем підготовки наших спортсменів та професіоналізмом вчителів спорту, і запропонував співпрацю власне в галузі фехтування. Необхідно зазначити, що у польському університеті активно культивується та підтримується спортивна діяльність, потужно розвинута спортивна база.
 - З яких джерел фінансується спортивний напрямок діяльності університету?
 - Університет отримав дуже велику державну дотацію на забезпечення своєї діяльності та подальший розвиток. Незважаючи на те, що вже існувала досить потужна матеріальна база, отримавши дотацію, було зведено багато нових об’єктів, в тому числі спортивних. Крім того, що повністю оновили навчальні корпуси, було побудовано ціле студентське містечко, до якого курсує рейсовий автобус. До речі, за площею, студмістечко можна порівняти з Сихівським масивом. Власне спортивний комплекс був зданий в експлуатацію минулого року, а цьогоріч восени відбулось урочисте відкриття спортивної зали, на яке я і була запрошена.
 - Як Ви вважаєте, навіщо керманичам університету, який дає класичну освіту, вкладати чималі кошти у розвиток фізичного виховання?
 - У Польщі на сьогоднішній день існує мода на спорт. Держава інвестує у його розвиток, щоб натомість отримати здорову працездатну націю, гармонійно розвинутих людей. А гармонійно розвинутою особистістю можна назвати тільки ту людину, яка плекає душу, тіло і розум.
Чимала заслуга в пропаганді та розвитку спорту належить ректору університету, що є дуже спортивною людиною: хімік за освітою, він на любительському рівні сам займався волейболом, та і сьогодні перебуває у чудовій формі. Розвиток фізичного виховання, крім оздоровчих цілей, сприятиме ще й зростанню іміджу університету не лише серед майбутніх абітурієнтів, а у Європі загалом.
 - З чого ж складається спорткомплекс польських студентів?
 - Зала для ігрових видів спорту, яка відповідає міжнародним стандартам і може приймати світові та європейські першості з волейболу, баскетболу, гандболу. У січні 2012 року власне у цьому залі планується проведення етапу Кубка Європи з фехтування на рапірах серед кадетів. Спорткомплекс також обладнаний басейном з довжиною доріжок 25 м, тренажерними залами різного спрямування – гімнастичними, силової підготовки, залами з кардіотренажерами (близько 50 велотренажерів та 20 бігових доріжок) тощо. Крім того, велика увага приділяється відновленню студентів після травм. З цією метою функціонує надсучасний реабілітаційний центр: з двома саунами, всеможливими фізпроцедурними кабінетами (для прикладу, широко практикується гідротерапія). І все це, нагадаю, в університеті неспортивного профілю!
 - Чи підкріплена така потужна матеріальна база суттєвими спортивними досягненнями студентів?
 - Так, говорячи про університет ім. Міцкевича, можна стверджувати про досягнення не лише у царині науки, а й у спорті. В університеті навчаються спортсмени високої кваліфікації, які є переможцями національних першостей. Гандбольна дружина університету грає у вищій лізі, досить сильною є волейбольна команда, веслування представлено академічним видом, веслярі входять до збірної команди країни. Фехтування більш студентське, ніж професійне, але воно тільки в стадії формування. До речі, в якості тренерів на роботу до університету було запрошено братів Вітковських, один з яких в минулому був чемпіоном Європи серед юніорів з фехтування.
 - Давайте трошки відволічемося: що Вас найбільше вразило у Познані?
Насамперед, це різниця між тим, якою була Польща ще нещодавно, і якого набула вигляду на сьогодні. Після вступу до Євросоюзу досить потужно почала розбудовуватись інфраструктура Польщі; левова частка коштів вкладається у спорудження спортивних об’єктів. Щодо самого міста Познань не може не тішити той факт, що місто стало дуже проспортивним: культивується не лише професійний спорт, а й масовий – спорт для всіх! А як сказав заслужений майстер спорту з плавання, срібний призер Олімпіади у Сіднеї Денис Силантьєв: „Масовий спорт – це перший крок до активного розвитку країни”.
 - Як Ви вважаєте, чому саме Львівському училищу фізичної культури була запропонована співпраця?
 - Бо ми найближчі сусіди (сміється). Якщо ж серйозно, то, по-перше, для них цікаві власне українська система фізичного виховання, підготовка наших спортсменів, а по-друге, справили враження високий рівень підготовленості наших спортсменів та фаховість тренерів. Зі сторони поляків було запропоновано здійснювати взаємообміни спортивними делегаціями, що для нас є особливо цікавим, адже надає можливість спортсменам набиратися досвіду міжнародних змагань, а тренерам поспостерігати за своїми вихованцями у нових умовах, та, можливо, теж почерпнути що-небудь корисне у польських колег. На даний момент можливо підписати угоду швидше не з університетом, а з польським спортивним клубом „Варта” – найстарішим та найбільшим спортивним осередком у Познані, у якому культивується вісім видів спорту. Веслування, фехтування та футбол – ті види спорту, що збігаються з нашими. Для початку можливо було би організувати дружні поєдинки в рамках зустрічі українських та польських фехтувальних делегацій.
 - Чому на почин обране саме фехтування?
 - Реальніше розпочати з фехтування, бо вже окреслені конкретні турніри, цікаві і для нас, і для них. Наприклад, у червні в Познані проходитимуть масштабні змагання з фехтування серед кадетів, у яких візьмуть участь більшість європейських країн.
 - Чи можете спрогнозувати, хто ж в кінцевому результаті виграє більше від цієї співпраці?
 - Скористаються з того спортсмени, адже рівень їх підготовленості за рахунок такого співробітництва зростатиме. І це найважливіша віха нашої співпраці. У виграші залишаться спортсмени і спорт, як у нас, так і в поляків.
 - І, врешті, скажіть: бути чи ні львівсько-познанській спортивній „унії”?
 - На сьогодні є усна домовленість. Директор училища Степан Родак дав згоду на письмове закріплення договору про співпрацю. Насамперед необхідно підготувати примірники угоди українською та польською мовами. Співпраця обіцяє бути плідною!
 
Розмову вела Наталія Васьо

 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Учні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВАЮЛІЯ СЕГЕДІЙ ТА МАРТА КРИЖАНІВСЬКА - НА ІІІ МІСЦІ У КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ!STEM урок з хімії та географії у Дрогобицькій солеварніДень української писемності та мови - 2024ЛЕКЦІЯ ПРОЄКТУ «СУПЕРГЕРОЇ МІЖ НАМИ» З ВИХОВАНЦЯМИ КОЛЕДЖУРЕЗУЛЬТАТИ ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОГО КРОСУ З НАГОДИ ДНЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУВІТАННЯ ЗІ СВЯТОМ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В КОЛЕДЖІ З ТИТУЛОВАНОЮ ВИПУСКНИЦЕЮ ОКСАНОЮ ЛІВАЧ ВІТАЄМО ВІКТОРА ДІДУХА З ЗДОБУТТЯМ ЗОЛОТА ПАРАЛІМПІАДИ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ!СВЯТКОВА ПОСВЯТА УЧНІВ ТА СТУДЕНТІВ ДО ДНЯ ЗНАНЬ! "Перемагає той, хто пам'ятає"ВІТАЄМО ТРЕНЕРІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!ВБОЛІВАЄМО ЗА ВИПУСКНИКІВ КОЛЕДЖУ СПОРТУ НА ХХХІІІ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ!Випускниці коледжу Анастасії Шепіленко присвоєно звання "Майстер спорту міжнародного класу"!