|
Непрофільні види : Зустріч учнів ЛУФК з Василем Прухницьким
Вже вдруге зустрічаються учні Львівського училища фізичної культури з львовознавцем та літератором, членом Львівського обласного товариства філателістів Василем Прухницьким. Під час спілкування мова йшла про те, як українська історія та особи, які її вершили, знаходять відображення на конвертах, поштових картках, віньєтках і марках, наскільки ця справа важлива, актуальна сьогодні. Зокрема, протягом останнього часу була випущена та погашена філателістична продукція до 70-річчя Української повстанської армії, 50-річчя ФК «Карпати», 140-річчя з дня народження Івана Боберського, з нагоди 120-літнього ювілею спортового товариства «Сокіл». Зацікавлено вивчали присутні мапу «Бойовими стежками Романа Шухевича», на якій поставлено штемпелі погашень у кожному населеному пункті, де вела бойові дії УПА. Мапа вийшла накладом всього у сто примірників, що розійшлися по музеях та приватних колекціях.
Предметна розмова велась про так звані бофони ( скорочено від « бойовий фонд») – грошові документи з національною символікою та символікою Організації українських націоналістів,Української повстанської армії, які видавались населенню за добровільні пожертви для потреб борців за волю України. Протягом 1939 – 1954 років було випущено близько 500 різновидів бофонів, що були в ужитку у дванадцяти областях України та Білорусі, а також на території Австрії, Німеччини,Чехії, Словаччини та Польщі. Цікаво було на власні очі побачити бофон та дізнатись, як їх виготовляли. Знаково, що досвід підпільників УПА став у нагоді в наші дні. Сучасні бофони використовувались на Майдані як пам’ятка для тих, хто підтримав новітніх повстанців.
Особливо вразили жалобні картки –нагадування про героїв Небесної сотні, на яких поруч з їх портретами викарбувані пророчі слова Тараса Шевченка. Пан Василь поділився враженнями від перебування на Євромайдані, що лягли на серце віршованими рядками. Учасники зустрічі подякували Василеві Прухницькому за цікаве спілкування та подвижницьку працю в царині української історії.
Цим заходом було завершено проект « Лиш боротись – значить жить!» до 105-ї річниці з дня народження Степана Бандери. Отож, позаду – копітка двомісячна праця, попереду – переосмислення почутого, пережитого, побаченого у ході підведення підсумків роботи в ініціативних групах.
Підготувала Олена Сторожук
|
Контакти
Адреса:
м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93
Директор:
Окопний Андрій Михайлович,
Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
|