З нагоди Дня фізичної культури і спорту у гуртожитку КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту» традиційно пройшов Олімпійський тиждень. Впродовж якого учні та студенти закладу мали можливість дізнатися багато нового й цікавого у царині спорту, позмагавшись у різноманітних квестах, вікторинах, брей-рингах. Відбулися також мотиваційні, інформаційно-діалогові години спілкування, на яких вихованці мали змогу розповісти, чому саме обрали свій вид спорту, поділитися спортивними цікавинками. Особливу увагу вихвателі приділили спогадам про випускників коледжу, які загинули на Майдані й у російсько-українській війні, світлий спомин про загиблих спортсменів втілився у спільну молитву.
А саме, у виховній групі №1 (вихователь Лариса Поважняк) проведено годину спілкування «Спорт гартує націю», у виховній групі № 7 (вихователь Наталія Дука) дівчата-гандболістки обговорювали тему: «Як спорт помагає не лише тілу, а й душі», а найменші вихованці-футболісти від Наталії Голодняк (педагог-організатор) дізналися про історію славетного закладу, в якому тепер будуть вчитися і підвищувати свою спортивну майстерність.
Титульним заходом тижня стала розмова з доктором історичних наук, професором Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського, головою комісії тіловиховання і спорту Наукового товариства ім.Т.Шевченка п. Андрієм Совою про Батька української фізичної культури Івана Боберського. Адже 14 серпня 2023 року українська та світова громадскість відзначила 150-річчя уродин великого українця.
Пан Андрій у цікавій презентаційній формі розповів про родовід Івана Боберського, як сталося, що він зацікавився европейськими системами фізичного виховання, як втілював ідею тіловиховання на галицьких землях, залучаючи до цієї надважливої справи передову українську молодь. Адже фізичний і духовний гарт були запорукою гарту нації у її боротьбі за незалежність української держави. З початком першої світової війни Іван Боберський вступає до легіону Українських Січових Стрільців, які захищали українські землі від іноземного поневолення.
Ще багато маловідомих фактів дізналися спортсмени коледжу про цю непересічну людину, а також познайомилися з книгами: Сова А., Тимчак Я. «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції», Сова А. «Іван Боберський. Суспільно-культурна, військово-політична та освітньо-виховна діяльність», Андрій Сова « Іван Боберський (1873 – 1947): Український націєтворець».
«Без Боберського не було б Євгена Коновальця, без Коновальця – Романа Шухевича», - так підсумував свою розповідь Андрій Сова, ще раз наголошуючи, що Іван Боберський не лише заклав підвалини української фізичної культури і спорту, а й згуртував українську націю у боротьбі за незалежність.
Родзинкою заходу стала вікторина на знання прослуханого і побаченого. Учасники жваво відповідали на питання, кращими з кращих визнали Юлію Боднарчук, Ольгу Михайлюк, Лілію Попівняк, Наталію Ткач, Софію Гіщак (на фото) (вихователь Наталія Дука).
Організатори зустрічі щиросердно вдячні п. Андрію, який у своєму щільному графіку знайшов час для спілкування зі спортивним доростом КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту», тим самим допомагаючи плекати майбутнє українського спорту.
Підготувала педагог-організатор Наталія Голодняк
Фотосупровід Богдана Бабури та Михайла Мазепи
Фото доступні у галереї: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-OLI.html