53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Музейний урок української літератури в 9-Б та 9-В класах


      Виникнення романтизму на західноукраїнських землях та діяльність культурного об’єднання «Руська трійця» учні 9-Б та 9-В класів з учителями Мацюх Г.Р. та Шишковою Н.З. вивчали в музеї історії найвизначнішої книги галицьких українців «Русалки Дністрової». Із  цікавої розповіді екскурсовода музею учні дізнались не тільки про історію створення альманаху «Русалка Дністрова» та діяльність «Руської трійці», а й про соціально-економічне становище українців Галичини в складі Австрійської імперії. У той час українська мова була під забороною в навчальних закладах та державних установах. Саме Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич та Яків Головацький працювали над тим, щоб українська мова та традиції не забулися: збирали фольклор, перекладали твори інших слов’янських народів, вивчали історію свого краю. Найвідомішим твором «Руської трійці» став альманах «Русалка Дністрова», написаний народною мовою, виданий у Будапешті 1837 року, що й стало поштовхом до розвитку української літератури в Галичині та вплинуло на українське національне відродження.
Також в експозиції музею дев’ятикласники побачили різноманітні документи, які стосуються видання альманаху, рідкісні видання «Русалки Дністрової», документи, які розповідають про дослідницьку, літературну, публіцистичну та видавничу діяльність «Руської трійці». Серед них – фрагмент перекладу М.Шашкевича та В.Ганки «Плач Ярославни». Особливий інтерес в учнів викликала брошура М.Шашкевича «Азбука і Abecadlo», у якій автор виступив проти впровадження латинського алфавіту в українське письменство. Тоді ж була створена перша українська читанка для дітей, рукопис якої учні побачили на стенді музею. Цікавим для школярів було «Родовідне дерево» Маркіяна  Шашкевича.
Біля музею учні оглянули пам’ятник Маркіяну Шашкевичу і зробили світлину на пам'ять.
Фотосупровід музейного уроку можна подивитися за посиланням: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Muzeynyy_urok_v_9_B_ta_9_V_klasakh.html.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Шевченківські дніКолектив коледжу щиро вітає директора Андрія Михайловича Окопного з днем народження!"В імені її - всі барви України"Вічна пам’ять та співчуття рідним та близькимМовно - історичний урок - квіз «З Україною в серці»Екскурсія до «Музею скла»Вшанування пам'яті Героя України АНАТОЛІЯ ЖАЛОВАГИКЗ ЛОР ЛЬВІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ – ПЕРШИЙ СЕРЕД НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ!Юні футболісти на премєрі фільму "Чому я живий"Акція "Зігрій воїна"День Соборності УкраїниВипускника коледжу відділення легкої атлетики, Свища Ярослава Степановича призначено ректором ЛДУФК Юлія Ткач, Віталій Вергелес та Юлія Коростильова – найкращі спортсмени Львівщини 2023 року. МИРНОГО І ЩАСЛИВОГО НОВОГО РОКУ БАЖАЄ ВАМ КОЛЕКТИВ ЛЬВІВСЬКОГО КОЛЕДЖУ СПОРТУ!ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!