53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Спорт гартує націю


     Cаме під такою назвою як узагальнюючий захід місячника українських спортових традицій у Львівському училищі фізичної культури було проведено засідання круглого столу. До розмови люб’язно долучились: кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти ЛДУФК  Олена Падовська зі своїм вихованцем, студентом 2-го курсу Олесем Тарасюком,  голова проводу львівської організації українських націоналістів Олег Гринюк, партнери училища у царині національно-патріотичного виховання молоді: міська бібліотека ім.Олега Ольжича в особі бібліотекарів Уляни Чури та Юлії Володченко, члени товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Макар Гаталяк, Степан Леус, Юрій Колесник, Назар Сліпчишин, інструктор школи бойового  гопака «Шаблезуб» Дмитро Калімулін зі своїми учнями.
 Головним меседжем спілкування модератор заходу, завідувач бібліотеки училища Олена Сторожук обрала думку ідеолога українського націоналізму, філософа Дмитра Донцова:«Націю може врятувати лише народження нової психології, а не вічний стогін скривджених рабів та сльози». Мова йшла про те, що саме спорт став тією новою психологією, яка поклала кінець багатовікового поневолення українського народу. Батько українського тіловиховання Іван Боберський  виразно бачив, що український люд гине під ярмом чужої неволі і тому вирішив використати фізичну культуруяк один з засобів до пробудження національної свідомості. «Не плачем, а мечем!», «Де сила, там воля витає» - проголосив він, вказавши нові шляхи боротьби за волю.
Училище представляли футболісти Назар Качанівський, Віталій Сільченко, Володимир Донцов, Антон Задерейко, Олег Веремієнко, Максим Дерман та вихованці відділення боксу Олександр Дочинець, Юрій Кравець, Владислав Сидоренко, Анатолій Прокопчук і кульової стрільби Степан Леус. Під опікою педагога-організатора Наталії Голодняк учні проаналізували шлях становлення й розвитку олімпійського спорту України, дослідили діяльність спортивних та молодіжних товариств «Сокіл», «Січ», «Луг», «Пласт», які розвивались на західноукраїнських землях в кінці 19 - на початку 20 сторіччя.
 Згодом молоді  члени цих руханкових товариств склали основний контингент борців за українську державу. Вступивши до лав легіону Українських Січових Стрільців, ця західноукраїнська молодь продемонструвала на полях Першої світової війни мужність і велич українського народу. Вони, будучи добровольцями, показали жертовність та готовність стати на захист своєї землі, тим самим сповна реалізувавши афоризм Батька українського тіловиховання Івана Боберського «Лише зорганізована фізична сила запевнює народови свободу і независимість». Член товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Макар Гаталяк розповів про яскраві сторінки історії січового стрілецтва. Студент 2-го курсу Степан Леус блискуче дослідив, яку роль відіграв спорт у становленні особистості Головного командира Української повстанської армії  генерал-хорунжого Романа Шухевича.
У тому, що Україна домоглася в 1991 році відновлення своєї державності є без сумніву вагома частка її великих спортсменів, які підносили авторитет нашої держави у світі. Тож група учнів-аналітиків згадала славні імена олімпійського спорту України – найяскравіших зірок 20-го сторіччя, а також Олімпійських чемпіонів вже незалежної української держави, серед них і випускників нашого закладу: Ірину Мерлені та Яну Шемякіну. Жваве зацікавлення у присутніх викликало дослідження студента 2-го курсу ЛДУФК Олеся Тарасюка «Олександр Усик – візуалізація українського національного образу».
Не залишили поза увагою організатори заходу таку суттєву складову спорту як змаг. В інтелектуальному та фізичному двобоях мірялися силами вболівальники і симпатики команд футболістів та боксерів. А ще завзято і злагоджено підтримували свої команди гаслами спортових товариств, які стояли біля витоків українського спорту: «Все вперед, всі враз!» та «Україно, темпо!», тим самим віддаючи своєрідну данину шани подвижництву першопрохідців. Команда боксерів та їх вболівальники виглядали переконливіше у протистоянні з футболістами та їх симпатиками і результат не забарився -  71:64. Безумовно, наснаги боксерам додала присутність тренера Олега Леуса, який палко підтримував своїх вихованців.
 Розмова за темою «Спорт гартує націю» була би неповною, якби не згадали бойовий гопак, який сьогодні виходить за межі звичайних уявлень про вид спорту чи бойове мистецтво. Це потужний молодіжний рух, який захоплює і об'єднує українців в усьому світі. А от що саме крім техніки двобою, вивчають учні шкіл бойового гопака та на яких засадах виховуються, присутні почули від інструктора Дмитра Калімуліна. Опісля вигуками «молодці!» та шквалом оплесків супроводжували запальний виступ юних гопаківців, яким ефектно і завершився захід.
Вдивляючись у відтворені на світлинах обличчя (ufk.lviv.ua/ua-photogallery-sport.html) юних спортовців, покладаємо надію, що вони будуть гідними слави дідів та прадідів і напишуть свої імена на скрижалях слави українського спорту.
Підготувала Олена Сторожук
 
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Шлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВАЮЛІЯ СЕГЕДІЙ ТА МАРТА КРИЖАНІВСЬКА - НА ІІІ МІСЦІ У КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ!STEM урок з хімії та географії у Дрогобицькій солеварніДень української писемності та мови - 2024ЛЕКЦІЯ ПРОЄКТУ «СУПЕРГЕРОЇ МІЖ НАМИ» З ВИХОВАНЦЯМИ КОЛЕДЖУ