53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Вихованцям ЛУФК є про що звітувати»


 Вже традиційно у День святого Юрія-Побідоносця Львівське училище фізичної культури публічно звітує про свої досягнення. Ось і цьогоріч у гімнастичному залі СКА, що по сусідству з училищем, зібрався весь колектив закладу, численні гості, представники засобів масової інформації, щоб відзначити День училища, вшанувати його небесного патрона та порадіти з успіхів його вихованців.
Про досягнення цього відомого в Україні та поза її межами спеціалізованого навчального закладу ми ведемо розмову з його директором, заслуженим працівником фізичної культури і спорту України Степаном Родаком.
 
Справді, вихованцям ЛУФК є про що звітувати, адже 2014 рік був одним з найуспішніших у його історії. Посудіть самі. Впродовж року учні та студенти училища на офіційних всеукраїнських змаганнях посіли 686 призових місць, в тому числі 223 перших.
126 вихованців закладу увійшло до складу збірних команд України. З чемпіонатів Європи та світу вони привезли 25 золотих, 19 срібних і 16 бронзових нагород.
Троє спортсменів встановили рекорди України, два з яких перевищують світові. 5 осіб виконали норматив майстра спорту міжнародного класу України, а Павло Коростильов став заслуженим майстром спорту – і це у 17 років!
 
-   Наскільки я пам’ятаю на минулорічному святі Львівське училище отримало відзнаку за І місце у всеукраїнському конкурсі-огляді серед споріднених навчальних закладів. А як цього року?
-   Офіційної інформації ми ще не маємо, але за т.зв. інсайдерською, ми на ІІ місці. Поступились Київському Республіканському, та це закономірно. У киян і континент більший, та й під крилом Міністерства освіти безпосередньо знаходяться.
 
-   Степане Михайловичу, давайте так, як це було на Вашому святі, пройдемося по спортивних відділеннях і коротенько проаналізуємо їхню роботу у минулому році.
-    Починали творчий звіт боксери. Лідер відділення сьогодні Роберт Мартон. Минулого року Роберт став бронзовим призером молодіжного чемпіонату світу та посів 5 місце на ІІ юнацьких Олімпійських іграх. Причому в обидвох турнірах піднятися Роберту на найвищу сходинку п’єдесталу пошани завадив один і той же суперник – кубинець Йордан Ернандес. Тому, думаю, на найближчий період у Роберта є добрий подразник для вдосконалення.
Кандидатами до олімпійської збірної України є минулорічний випускник училища Назар Куротчин та студент ІІ курсу Олег Довгун. Хлопців авансом включили до команди «Українських отаманів», щоб вони мали всі можливості для повноцінної підготовки. І ось на перших цьогорічних всеукраїнських змаганнях до Назара і Олега прийшли перші вагомі успіхи – вони стали володарями національного Кубка.
А поза ними росте здібна молодь. І Андрій Тишковець, і Владислав Сидоренко, і Олександр Кравець, і Артур Кошут, і Дмитро Куля, і Владислав Левченко, і наймолодший серед них Юрій Возний мають усі можливості вирости у кваліфікованих боксерів, звичайно, якщо будуть працювати над собою.
 
-   Другими звітували гандболістки.
-   Відділення гандболу в нас наймолодше. Воно було відкрите 7 років тому під львівську «Галичанку». І треба сказати, за цей період ми повністю змінили обличчя львівського клубу. Сьогоднішня «Галичанка» - це на 90% вчорашні випускниці Львівського училища фізичної культури! І хоч команда молода, але це новоспечений чемпіон України і півфіналіст європейського Кубка Виклику. Лідери «Галичанки» Ірина Стельмах, Тамара Смбатян, Наталія Воловник сьогодні входять у національну збірну команду України, а кістяк молодіжної збірної  взагалі складають вихованки училища. На недавній кваліфікаційний турнір до чемпіонату Європи серед дівчат віком до 19 років у Білорусь виїжджало відразу 12 наших дівчат.
Така сама ситуація сьогодні і з водним поло. Чемпіон України з цього виду спорту – львівське «Динамо» повністю базується на наших вихованцях. А Дмитро Алексєєв, Олександр Цвіркун, Гліб Шульженко, Дмитро Федоришин, Нікіта Бердніков, Богдан Дзядик продовжують навчання в училищі.
Наші учні і студенти складають основу молодіжної збірної команди України, яка минулого року пробилася у фінал європейської першості, а Олександр Дишківський, Станіслав Дубелір, Матвій Железняк, Сава Попик і той же ж Богдан Дзядик у складі юніорської збірної вибороли путівку на Європейські ігри.
І якщо вже закінчувати тему спортивних ігор, приємно констатувати, що й наші футболісти в останні роки досягли помітних успіхів. Дає себе взнаки плідна співпраця з клубом «Карпати», який в останні роки робить ставку на своїх вихованців. Сьогодні в основному складі львівського клубу виступають наші випускники Олег Голодюк, Володимир Костевич, Амбросій Чачуа, Вадим Страшкевич, Тарас Пучковський, Дмитро Кльоц, Олексій Гуцуляк. І не просто виступають, а поступово стають лідерами команди. Можна з впевненістю сказати, що якщо керівництво команди витримає цей курс, через декілька років львівські «Карпати» будуть серед лідерів українського футболу.
Слід додати, що і наш молодняк не відстає від своїх старших товаришів. На юнацьких чемпіонатах України команди училища постійно серед лідерів, а конкурентами є такі поважні і грошовиті клуби, як «Шахтар», «Динамо», «Дніпро», «Металіст» і споріднені навчальні заклади з Києва, Дніпропетровська, Харкова.
 
-   Після гандболу свої вміння демонстрували представники кульової стрільби.
-   Відділення кульової стрільби в останні роки краще серед спортивних відділень училища і в Україні. А минулий рік був надзвичайно успішним для наших стрільців. Одинадцятикласник Павло Коростильов став переможцем ІІ юнацьких Олімпійських ігор, дворазовим чемпіоном світу, бронзовим призером Кубка світу серед дорослих, шестиразовим переможцем юніорського Кубка світу, встановив два юніорські рекорди світу.
Фіналісткою юнацької олімпіади і чемпіонату світу, срібною призеркою юніорської Європи стала Поліна Конарєва.
Настійливо стукається у дорослу збірну Ігор Кізима. На минулорічному чемпіонаті світу Ігор дебютував 4-м та 6-м місцями, а на чемпіонаті України показав результат, який перевищує абсолютний рекорд світу.
Треба сказати, що і Павло, і Поліна, і Ігор ще юніори. Їм, звичайно, бракує стабільності, але вони обіцяють перерости в спортсменів світового рівня.
Під стать лідерам і молодші учні відділення. Андрій Кузів, Олег Замико, Юрій Колесник, Степан Леус, Андрій Злонкевич, Ліля Нестеренко, Ксенія Юрченко перемагають на юніорських змаганнях і входять до резерву збірної команди України.
На святі не виступали (у цей час у Львові проходили всеукраїнські рейтингові змагання «Олімпійські надії») наші лучники, але слід сказати декілька теплих слів і про них.
У ці дні у Австрії проходить І етап Кубка Європи серед молоді. У складі збірної України європейські відзнаки виборюють Соломія Гнип, Соломія Трапезнікова, Максим Попович, Артем Виноградов, Тамара Паламарчук. Соломія Гнип є цьогорічною чемпіонкою Європи серед юніорок з зимової стрільби, а 2014р. – віце-чемпіонкою світу серед дівчат. Слід сказати, що Соломія непомітно підбирається до вітчизняної еліти і я думаю, що попсує багатьом нерви при комплектуванні олімпійської команди.
Нашим молодим лучникам є на кого рівнятися. Адже лідерами національної збірної команди є вихованці відділення Маркіян Івашко, Георгій Іваницький, Катерина Палеха.
 
Також не виступали на святі представники велоспорту.
-   Так. У них у цей час проходив Кубок і чемпіонат України, відділення велоспорту стрімко прогресує. Уявіть собі, минулого року на офіційних всеукраїнських змаганнях наші велосипедисти вибороли 193 медалі (!), з них 63 золотих. Одинадцятикласниця Діана Галик стала 14-разовою чемпіонкою України. Віталій Підківка і Роман Селіверстов по сім разів піднімалися на найвищу сходинку національного подіуму, Софія Холод – 6 разів. Мультимедалістами всеукраїнських першостей є Юля Бірюкова і юний Олег Канака.
Справжнім лідером відділення є сьогодні студент ІІ курсу, майстер спорту міжнародного класу Роман Гладиш. На чемпіонаті світу 2015р. серед світової еліти Роман посів 4 місце у груповій гонці і є реальним кандидатом на участь у ХХХІ Олімпійських іграх 2016р.
 
-   Легка атлетика.
-   На відділенні легкої атлетики попереду вихованці заслуженого тренера України Михайла Сташківа. Богдан Городиський став дворазовим чемпіоном України і очолив вітчизняний рейтинг кращих молодих бігунів на 1500м, а Оксана Райта  найкраще в Україні бігає 3000м з перешкодами.
 Студентка І курсу Ірина Племянник була учасницею європейських кваліфікаційних олімпійських змагань до юнацької олімпіади та підтвердила реноме найсильнішої стипль-чежистки України в категорії дівчат. Неодноразовою призеркою чемпіонатів України, в тому числі серед дорослих спортсменів, ставала одинадцятикласниця Іванна Остимчук.
Хороші спортивні перспективи демонструє студент ІІ курсу Юрій Трохімчук, який минулого року виборов 5 медалей на юніорських чемпіонатах і став абсолютним чемпіоном України в естафеті 4х400м. А на нещодавній першості України з напівмарафонського бігу чемпіоном серед молоді став третьокурсник Дмитро Долинчук.
Серед стрибунів у висоту  високі результати показують Андрій Попович, Андрій Ільницький, Анна Пилявець, Анастасія Матвійок, Ілона Заскалько.
Метальниця спису Тамара Євдокимова наполегливо стукається до молодіжної збірної України. Минулого року Тамара виконала норматив майстра спорту України і стала чемпіонкою України серед молоді.
А гордістю відділення є, безперечно, його випускниця, бронзова призерка чемпіонату світу і ХХХ Олімпійських ігор у Лондоні Христина Стуй. Ось і минулого року Христина перемогла на командному чемпіонаті Європи, стала срібною призеркою континентальної першості у естафетному бізі 4х400м, п’ятою лауреаткою елітної Діамантової ліги.
 
-   А які успіхи у веслувальників?
-   Обличчям відділення є сьогодні студент ІІІ курсу Тарас Міщук. Тарас прибув до нас на навчання з м.Дубна три року тому і за цей час зумів з кандидата у майстри спорту вирости до майстра спорту міжнародного класу і чемпіона Європи. Причому на цьогорічному чемпіонаті Європи Тарас переміг у олімпійському виді змагань – каное-двійці на 1000м. Тому, думаю, для Тараса розкриваються гарні олімпійські перспективи.
Членом національної веслувальної збірної є однокурсниця Міщука Анастасія Горлова. Настя також має всі можливості поборотися за місце в олімпійській команді.
До юніорської збірної наполегливо стукаються Сергій Нагорний, Тарас Мазовський, Софія Коваль, Андрій Корець, Олександр Шеметило, Кирило Федечко. Так що «безводний» Львів у такому водному виді спорту як веслування задніх не пасе.
 
-   За веслувальниками звітували санкарі.
-   Відділення санного спорту взагалі унікальне по своїй суті. Умов для розвитку цього виду спорту в Україні ми не маємо, але наші санкарі регулярно беруть участь у всіх європейських і світових змаганнях. Сьогодні збірна команда України повністю базується на вихованцях училища. У дорослій збірній лідерами є Роман Захарків, Олена Стецків, Олена Шхумова, Анастасія Полуситок, у юніорській тон задають Дарія Гула, Мирослав Левкович, Роман Радченков, Орест Собота.
І хоч успіхи санкарів в силу об’єктивних причин не вражають, окремі досягнення у них все таки є. Так, на юніорському чемпіонаті Європи Дарія Гула і Андрій Лисецький посіли 7 місце у командній гонці, а на чемпіонаті світу серед молоді Олена Стецків увійшла у десятку найсильніших у заїздах на одномісних санях. На чемпіонаті Європи українці показали п’ятий результат у естафеті.
 
-   А як важка артилерія училища – відділення вільної боротьби?
-   Так, справді, відділення вільної боротьби, особливо його жіноча частина – це своєрідна важка артилерія нашого закладу. Усі найвагоміші досягнення училища останніх років пов’язані з нашими дівчатами-борчинями, а олімпійські чемпіони і призери Ірина Мерлені, Марія Стадник, Василь Федоришин, чемпіонки світу та Європи Юлія Ткач, Олександра Когут, Наталія Синишин, Юлія Благіня, Людмила Балушка є чемпіонською візитівкою нашого закладу.
І в 2014р. наші дівчата демонстрували найвищий рівень підготовки. Призерами юнацького чемпіонату світу стали Оксана Лівач, Мар’яна Колос, Ангеліна Лисак, Вероніка Рябоволова, з юнацького чемпіонату Європи медалі привезли ті ж Лівач, Колос, Рябоволова, а також Євгенія Павлова.
На юніорських чемпіонатах світу і Європи на п’єдестал пошани піднімались Лілія Горішна, Тетяна Кіт, Оксана Гергель, Наталія Мазур.
Вже цьогоріч переможницею першого історичного чемпіонату Європи серед молоді віком до 23 років стала Лілія Горішна, призерками – Лариса Скоблюк і Оксана Гергель.
Завдяки успіхам львів’янок жіночі збірні команди України постійно на подіумі європейських і світових першостей.
Є успіхи і у представників чоловічої частини. Василь Шуптар минулого року став бронзовим призером чемпіонату Європи, а Іван Кусяк срібним – молодіжного чемпіонату. Своє місце у збірній з надією на Ріо-2016 шукають Андрій Квятковський і Іван Петрів.
 
-   Завершували творчий звіт спортивних відділень представники сучасного п'ятиборства і фехтування.
-   Що стосується сучасного п'ятиборства, це доволі специфічний вид спорту. Щоб стати «лицарем п’яти якостей», треба добре попітніти – освоїти на високому рівні всі п’ять видів, що входить до його програми. А це вдається осягнути вже у досить зрілому віці.
Зараз на відділенні відбувається своєрідна зміна поколінь. Нещодавно училище закінчили Юрій і Андрій Федечки, Валерія Пермикіна, Зіна Батрак, які сьогодні настійливо стукаються до національної збірної. А в училищі їм росте достойна зміна – Остап Зведенюк, Олександр Дикий, Вадим Книшевич, Іван Горняков, Анна Куцериб, Олександра Горенчук, Анастасія Колосова, які наполегливо освоюють цей складний вид і перемагають на різноманітних юнацьких змаганнях.
Відділенню фехтуванню є чим пишатися вже сьогодні. Фактично уся шпажна збірна України – це вихованки ЛУФК Яна Шемякіна, Анфіса Почкалова, Анастасія Івченко, Ксенія Пантелєєва, Юлія Свистіль. Дівчата вже самі собі створюють конкуренцію. Серед лідерів рапірної збірної Клод Юнес і Олександра Сенюта.
А в училищі тим часом ростуть нові чемпіони. Максим Гаравський, Артем Матевосов, Олексій Голдій, Олександр Мітькін, Юрій Джус, Віталій Свистіль, Катерина Мазепа вже сьогодні входять у резерв збірної.
 
-   Успіхи вихованців не були б можливими без щоденної і наполегливої праці їхніх наставників. Знаю, що на святі вшановувались і кращі тренери училища.
-   Так, на святі ми відзначили п’ятірку кращих. Це Валентина Коростильова і Володимир Юрченко (кульова стрільба), Андрій Каргут (велоспорт), Михайло Поцюрко (веслування), Олександр Раковський (боротьба). Але теплі слова можна сказати про кожного нашого вчителя спорту. В училищі плідно трудяться як наші ветерани Ярослав Дмитрасевич, Михайло Сташків, Тетяна Образцова, Валерій Федоренко, Євген Наумчик, Світлана Жидкова, так і молоді та амбітні тренери подружжя Михайло і Наталія Поцюрки, Андрій Каргут, Микола Залигін, Віктор Момот, Віталій Надич, Олег Жеребецький, Іван Павлюх, Роман Гнатів, Віталій Лобасюк, Руслан Мостовий. До речі, багато з них самі навчалися в училищі, знають його життя з середини і примножують його славні традиції.
У такий день не можна не згадати добрими словами і ім’я св.п. Олега Сазонова, який у жовтні минулого року відійшов від нас у кращі світи. Незважаючи на поважний вік, Олег Павлович до останніх днів свого життя продуктивно трудився, виховуючи борчинь високого класу. Серед його вихованок такі відомі атлетки, як Наталія Синишин, Юлія Благіня, Тетяна Лавренчук, Лариса Скоблюк, сестри Лівач, Мар’яна Колос, Тетяна Кіт та багато інших.
Отакий сплав досвіду і молоді, а також творча атмосфера у всьому педагогічному колективі училища і дозволяє нашому закладу триматися на плаву і в досить нелегкі часи готувати якісний резерв до національних збірних команд.
 
-   Степане Михайловичу, щиро дякую за розмову і таку змістовну ретроспективу діяльності Вашого справді зіркового навчального закладу. Дозвольте побажати Вам і всьому колективу закладу, щоб і 2015 передолімпійський рік і рік І Європейських ігор був не менш результативним для Вас, щоб Ваші вихованці досягали найвищих спортивних висот і славили нашу молоду українську державу.
-   Дякую.
 
Прес-служба ЛУФК
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Учні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВАЮЛІЯ СЕГЕДІЙ ТА МАРТА КРИЖАНІВСЬКА - НА ІІІ МІСЦІ У КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ!STEM урок з хімії та географії у Дрогобицькій солеварніДень української писемності та мови - 2024ЛЕКЦІЯ ПРОЄКТУ «СУПЕРГЕРОЇ МІЖ НАМИ» З ВИХОВАНЦЯМИ КОЛЕДЖУРЕЗУЛЬТАТИ ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОГО КРОСУ З НАГОДИ ДНЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУВІТАННЯ ЗІ СВЯТОМ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В КОЛЕДЖІ З ТИТУЛОВАНОЮ ВИПУСКНИЦЕЮ ОКСАНОЮ ЛІВАЧ ВІТАЄМО ВІКТОРА ДІДУХА З ЗДОБУТТЯМ ЗОЛОТА ПАРАЛІМПІАДИ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ!СВЯТКОВА ПОСВЯТА УЧНІВ ТА СТУДЕНТІВ ДО ДНЯ ЗНАНЬ! "Перемагає той, хто пам'ятає"ВІТАЄМО ТРЕНЕРІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!ВБОЛІВАЄМО ЗА ВИПУСКНИКІВ КОЛЕДЖУ СПОРТУ НА ХХХІІІ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ!Випускниці коледжу Анастасії Шепіленко присвоєно звання "Майстер спорту міжнародного класу"!