53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Мій прогноз на Нанкін – 25-30 медалей»


       16 серпня у м.Нанкіні – одній з історичних столиць Китаю запалає вогонь ІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор, участь у яких візьмуть і молоді українські атлети.
         Розповісти про цей захід та про шанси українців ми попросили директора Львівського училища фізичної культури, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака.
Львівське училище фізичної культури є провідним центром підготовки перспективних спортсменів – резерву до національних збірних команд з олімпійських видів спорту. У його стінах навчалися і вдосконалювали спортивну майстерність такі відомі у минулому і сьогодні спортсмени, як Ірина Мерлені, Марія Стаднік, Юлія Ткач-Остапук (боротьба), Яна Шем’якіна, Анфіса Почкалова (фехтування), Христина Стуй (легка атлетика), Андрій Котельник (бокс), Маркіян Івашко, Дмитро Грачов, Катерина Палеха, Георгій Іваницький (стрільба з лука), Віталій Вергелес (веслування на каное), Дмитро Чигринський (футбол) та багато інших.
 
- Напочатку декілька загальних слів про цей світовий форум.
       Рішення про проведення молодіжної олімпіади було прийнято на сесії Міжнародного олімпійського комітету у Гватемалі 5 липня 2007 р. Таким чином керівний орган світового спорту відреагував на ті загрози, які сьогодні мають місце у молодіжному середовищі: низькі показники занять спортом серед підлітків, зниження фізичної активності, малорухливий спосіб життя і зростання захворювань, ожиріння, надмірна зацікавленість негативними звабами життя. Слід сказати, що активну роль у підготовці і реалізації ідеї молодіжних Олімпійських ігор відіграв наш прославлений атлет,  а сьогодні Голова Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

- Отож, І юнацькі Олімпійські ігри відбулися чотири роки тому у Сінгапурі. Нагадайте, будь ласка, нашим читачам про їхні основні підсумки.
- По перше, Ігри в Сінгапурі засвідчили життєздатність ідеї. Вони справді перетворилися на яскраве свято і, думаю, дали поштовх розвитку молодіжного і підліткового спорту. Адже, не секрет, що у дорослих олімпіадах участь беруть тільки елітні спортсмени, принципи відбору дуже жорсткі. А тепер у молоді зявилися якісно нові можливості відчути дух Олімпіад.
- Друге. Міжнародний олімпійський комітет через Ігри багато уваги приділяє поширенню ідей олімпізму серед молоді. Ігри – це вершина айсберга, а є ще поняття олімпійських принципів та олімпізму. МОК трактує олімпізм як філософську категорію, яка зводить в єдине ціле спорт, культуру і освіту і намагається створити такий спосіб життя, який базується на радощах від зусиль, виховній цінності доброго прикладу та повазі до фундаментальних етичних принципів. Тому у Сінгапурі так багато уваги приділялося культурно-освітній програмі, яка була обовязковою для всіх учасників і кожен мусів вибрати собі якийсь напрямок.
      - По-третє. Якщо говорити про спортивні підсумки, Ігри були напрочуд вдалими для молодих українських атлетів. Наші спортсмени завоювали 10 золотих, 9 срібних і 16 бронзових медалей. За неофіційним медальним заліком українці посіли третє місце (після Китаю та Росії), за золотими медалями – четверте. Чемпіонами Ігор стали плавці Андрій Говоров і Дарина Зевіна, гімнаст Олег Степко, легкоатлети Ігор Лященко і Катерина Дерун, стрілець Денис Кушніров, стрибун на батуті Олександр Сатін.

- А які прогнози на Нанкін?
Сподіваюся не на гірше. В Україні ми маємо досить досконалу систему резервного спорту, яка складається з дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл олімпійського резерву і спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю: училищ фізичної культури, училищ олімпійського резерву, ліцеїв-інтернатів спортивного профілю.
       У нашій олімпійській команді – 58 спортсменів, які будуть змагатись у 88 видах програми з 22 видів спорту. Всі вони вибороли право змагатись на Олімпіаді у досить жорстких кваліфікаційних стартах – для цього треба було бути в трійці кращих на континентальних і світових першостях. Одинадцять з них є призерами юнацьких і юніорських чемпіонатів  світу, ще 21 атлет – призерами чемпіонатів Європи. Добрі шанси на олімпійські медалі мають боксери Ангеліна Бондаренко, Раміл Гаджиєв, Віктор Петров, Роберт Мартон, борці Олена Кремзер і Олексій Масик, байдарочниця Людмила Лузан, дзюдоїсти Людмила Дроздова і Богдан Ядов, важкоатлетка Софія Зенченко, гімнасти Владислав Грико і Валерія Ханіна, стрільці Павло Коростильов, Поліна Конарєва, Вікторія Олексюк. Думаю, не залишаться без медалей плавці, легкоатлети, велосипедисти, стрибуни у воду.
     Я досить ретельно стежу за розстановкою сил на дорослих Олімпійських іграх і статистика свідчить, що той рівень спорту, який є в тій чи іншій державі, відображається і в таких комплексних заходах як Олімпійські ігри і є досить консервативним. Тому мій прогноз на Нанкін – 25-30 медалей, з них 8-10 золотих. А як буде насправді, покажуть олімпійські старти: спорт – річ не передбачувана.

- А як щодо львівян?
       Я думаю, що Коростильов і Мартон без медалей не повернуться. Софії Приймі буде важко, у триатлоні дуже сильна конкуренція.

- А як Конарєва - вона теж Ваша учениця?
       Поліна тільки що поступила до нас з Дніпропетровського училища. Тому не будемо забирати лаврів у наших колег. Але нам буде приємно, якщо у Львівському УФК буде навчатися ще один переможець чи призер юнацької олімпіади.
Джерело: www.galsports.com
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Підсумки тижня історії та правознавстваМовно-історичний квіз «Без минулого немає майбутнього» Профорієнтація з Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологійШевченківські дніКолектив коледжу щиро вітає директора Андрія Михайловича Окопного з днем народження!"В імені її - всі барви України"Вічна пам’ять та співчуття рідним та близькимМовно - історичний урок - квіз «З Україною в серці»Екскурсія до «Музею скла»Вшанування пам'яті Героя України АНАТОЛІЯ ЖАЛОВАГИКЗ ЛОР ЛЬВІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ – ПЕРШИЙ СЕРЕД НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ!Юні футболісти на премєрі фільму "Чому я живий"Акція "Зігрій воїна"День Соборності УкраїниВипускника коледжу відділення легкої атлетики, Свища Ярослава Степановича призначено ректором ЛДУФК