54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Мій прогноз на Нанкін – 25-30 медалей»


       16 серпня у м.Нанкіні – одній з історичних столиць Китаю запалає вогонь ІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор, участь у яких візьмуть і молоді українські атлети.
         Розповісти про цей захід та про шанси українців ми попросили директора Львівського училища фізичної культури, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака.
Львівське училище фізичної культури є провідним центром підготовки перспективних спортсменів – резерву до національних збірних команд з олімпійських видів спорту. У його стінах навчалися і вдосконалювали спортивну майстерність такі відомі у минулому і сьогодні спортсмени, як Ірина Мерлені, Марія Стаднік, Юлія Ткач-Остапук (боротьба), Яна Шем’якіна, Анфіса Почкалова (фехтування), Христина Стуй (легка атлетика), Андрій Котельник (бокс), Маркіян Івашко, Дмитро Грачов, Катерина Палеха, Георгій Іваницький (стрільба з лука), Віталій Вергелес (веслування на каное), Дмитро Чигринський (футбол) та багато інших.
 
- Напочатку декілька загальних слів про цей світовий форум.
       Рішення про проведення молодіжної олімпіади було прийнято на сесії Міжнародного олімпійського комітету у Гватемалі 5 липня 2007 р. Таким чином керівний орган світового спорту відреагував на ті загрози, які сьогодні мають місце у молодіжному середовищі: низькі показники занять спортом серед підлітків, зниження фізичної активності, малорухливий спосіб життя і зростання захворювань, ожиріння, надмірна зацікавленість негативними звабами життя. Слід сказати, що активну роль у підготовці і реалізації ідеї молодіжних Олімпійських ігор відіграв наш прославлений атлет,  а сьогодні Голова Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

- Отож, І юнацькі Олімпійські ігри відбулися чотири роки тому у Сінгапурі. Нагадайте, будь ласка, нашим читачам про їхні основні підсумки.
- По перше, Ігри в Сінгапурі засвідчили життєздатність ідеї. Вони справді перетворилися на яскраве свято і, думаю, дали поштовх розвитку молодіжного і підліткового спорту. Адже, не секрет, що у дорослих олімпіадах участь беруть тільки елітні спортсмени, принципи відбору дуже жорсткі. А тепер у молоді зявилися якісно нові можливості відчути дух Олімпіад.
- Друге. Міжнародний олімпійський комітет через Ігри багато уваги приділяє поширенню ідей олімпізму серед молоді. Ігри – це вершина айсберга, а є ще поняття олімпійських принципів та олімпізму. МОК трактує олімпізм як філософську категорію, яка зводить в єдине ціле спорт, культуру і освіту і намагається створити такий спосіб життя, який базується на радощах від зусиль, виховній цінності доброго прикладу та повазі до фундаментальних етичних принципів. Тому у Сінгапурі так багато уваги приділялося культурно-освітній програмі, яка була обовязковою для всіх учасників і кожен мусів вибрати собі якийсь напрямок.
      - По-третє. Якщо говорити про спортивні підсумки, Ігри були напрочуд вдалими для молодих українських атлетів. Наші спортсмени завоювали 10 золотих, 9 срібних і 16 бронзових медалей. За неофіційним медальним заліком українці посіли третє місце (після Китаю та Росії), за золотими медалями – четверте. Чемпіонами Ігор стали плавці Андрій Говоров і Дарина Зевіна, гімнаст Олег Степко, легкоатлети Ігор Лященко і Катерина Дерун, стрілець Денис Кушніров, стрибун на батуті Олександр Сатін.

- А які прогнози на Нанкін?
Сподіваюся не на гірше. В Україні ми маємо досить досконалу систему резервного спорту, яка складається з дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл олімпійського резерву і спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю: училищ фізичної культури, училищ олімпійського резерву, ліцеїв-інтернатів спортивного профілю.
       У нашій олімпійській команді – 58 спортсменів, які будуть змагатись у 88 видах програми з 22 видів спорту. Всі вони вибороли право змагатись на Олімпіаді у досить жорстких кваліфікаційних стартах – для цього треба було бути в трійці кращих на континентальних і світових першостях. Одинадцять з них є призерами юнацьких і юніорських чемпіонатів  світу, ще 21 атлет – призерами чемпіонатів Європи. Добрі шанси на олімпійські медалі мають боксери Ангеліна Бондаренко, Раміл Гаджиєв, Віктор Петров, Роберт Мартон, борці Олена Кремзер і Олексій Масик, байдарочниця Людмила Лузан, дзюдоїсти Людмила Дроздова і Богдан Ядов, важкоатлетка Софія Зенченко, гімнасти Владислав Грико і Валерія Ханіна, стрільці Павло Коростильов, Поліна Конарєва, Вікторія Олексюк. Думаю, не залишаться без медалей плавці, легкоатлети, велосипедисти, стрибуни у воду.
     Я досить ретельно стежу за розстановкою сил на дорослих Олімпійських іграх і статистика свідчить, що той рівень спорту, який є в тій чи іншій державі, відображається і в таких комплексних заходах як Олімпійські ігри і є досить консервативним. Тому мій прогноз на Нанкін – 25-30 медалей, з них 8-10 золотих. А як буде насправді, покажуть олімпійські старти: спорт – річ не передбачувана.

- А як щодо львівян?
       Я думаю, що Коростильов і Мартон без медалей не повернуться. Софії Приймі буде важко, у триатлоні дуже сильна конкуренція.

- А як Конарєва - вона теж Ваша учениця?
       Поліна тільки що поступила до нас з Дніпропетровського училища. Тому не будемо забирати лаврів у наших колег. Але нам буде приємно, якщо у Львівському УФК буде навчатися ще один переможець чи призер юнацької олімпіади.
Джерело: www.galsports.com
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

НАГОРОДЖЕННЯ ВИДАТНИХ ДІЯЧІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ ВІТАЄМО ВСІХ З НОВИМ 2025 РОКОМ!!!ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!НАГОРОДЖЕННЯ ТРЕНЕРІВ КОЛЕДЖУПідсумки тижня профорієнтаціїШлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали Жовкву