54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Оля Козак: «До мене придивлялися тренери зі школи Дерюгіних»


Одинадцятикласниця Львівського училища фізичної культури, кандидат у майстри спорту Оля Козак переконана, що нічого гарнішого за художню гімнастику не існує, адже у ній гармонійно поєдналися спорт і мистецтво. Про чарівний світ художньої гімнастики Оля сьогодні нам і розповість.
- Олю, чудово виглядаєш. Це, певно, у всіх гімнасток така граційна постава, витончена фігура, легкі пластичні рухи…
- Дякую (посміхається). Справді, гімнастика – дуже гарний і жіночний вид спорту. У нас кожен жест, кожен рух та навіть посмішка - все має бути гарним, впевненим та зачаровувати.
- Художня гімнастика - це синтез танцювального мистецтва і спорту, чи не так?
- У моєму спортіпоєдналися танець, балет, акробатика, циркове мистецтво. Всі вправи виконуємо під музику, яка посилює магію виступу. Це дійство, що неймовірно зачаровує. Недарма змагання гімнасток називають святом краси і грації.
- Розкажи, будь-ласка, трішки більше про вправи, в яких змагаєтеся.
- Виступати можемо як без предмета, так і з предметом – це скакалка, обруч, м’яч, булави, яскрава стрічка. В руках умілої гімнастки ці предмети немов оживають - злітають вгору, закручуються химерними змійками, спіралями тощо. Особливо ефектно виглядають групові виступи, коли на килимі одразу п’ятеро гімнасток. У групових вправах використовують або одночасно два предмети (наприклад, обручі і м'ячі) або один (п'ять м'ячів, п'ять пар булав). Предмети, з якими працюватимуть гімнастки у групових виступах, обирають у Федерації гімнастики на певний період часу, а потім їх змінюють. Зараз у групових вправах з одним предметом використовують булави, з двома предметами - три м’ячі та дві стрічки.
- Вражають не лише ваші номери, а й костюми, у яких виступаєте, - такі гарні і блискучі. Ви їх купуєте чи, можливо, шиєте самі?
- Мої костюми шиє мама. До того ж, шиє не лише мені, а й моїм подружкам. Правда, вони у чималеньку суму обходяться – від двох до п’яти тисяч гривень. Вартість залежить від кількості камінчиків, якими прикрашають гімнастичні купальники, та їхнього виробника. Для кожної вправи бажано мати окремий купальник. У мене в гардеробі, наприклад, їх аж п’ять. Купальник є невід'ємною частиною змагання, адже зовнішній вигляд гімнастки впливає на загальне враження від її номера, а отже, й на оцінку.
- Олю, я так розумію, що на змаганнях перемагає та гімнастка, виступ якої набере найбільше балів?
- Так. Наші виступи оцінюють декілька бригад суддів. В одній бригаді судді оцінюють техніку виконання вправи і техніку роботи з предметом, інші судді оцінюють артистизм і хореографію, ще одна бригада стежить за виконанням і знижує бали за помилки. А потім вираховують підсумкову оцінку.
- А чи багато у тебе суперниць на змаганнях?
- На чемпіонати України від кожної області відбирають по 6 гімнасток. Нескладно полічити, що на змагання приїздить понад 100 дівчат. Але у гімнастиці головний суперник - це ти сам. Адже художня гімнастика - досить суб’єктивний у плані суддівства вид спорту. Тому треба виступити настільки добре, щоб судді просто не наважилися занижувати оцінки.
- Олю, розкажи, будь ласка, про свої досягнення.
- У 2012 році на IV спортивних іграх школярів України завоювала чотири медалі: срібну у вправі зі стрічкою та три бронзових: у багатоборстві, вправах з обручем та без предметів. На Чемпіонаті України минулого року була десятою у багатоборстві серед 96 учасниць. Цим результатом задоволена, адже конкурувала із старшими та досвідченішими дівчатами. А взагалі серед гімнасток свого віку я є другим номером в Україні. Сильнішою за мене є лише гімнастка з відомої школи Дерюгіних.
- До слова, а чи тебе не кликали до школи Дерюгіних?
- До мене придивлялися тренери зі школи Дерюгіних, відзначали, що я впевнена гімнастка, але пропозицій не було. У мене маленький зріст, а там тренуються лише високі дівчата - не нижче 170 см.
- Тебе не засмутив цей факт? Адже школа Дерюгіних – це практично квиток до збірної команди України і відповідно шлях у спортивне майбутнє.
- Анітрохи. Навіть гімнастки маленького зросту можуть проявити себе. До того ж, у мене чудовий тренер Ольга Кравченко, яка виховала багатьох хороших спортсменок. До речі, усі вони свого часу навчалися у нашому училищі. У Ольги Кравченко пізнавала ази художньої гімнастики бронзова призерка Лондонської олімпіади, триразова чемпіонка світу Анжеліка Савраюк (навчалася у ЛУФК у 2002-2003р.р.), яка до речі також не дочекалася запрошення до школи Дерюгіних, однак це не завадило їй досягнути успіху у гімнастиці, правда, за збірну Італії. Ольга Олегівна була першим тренером 8-ої лауреатки Пекінської олімпіади, майстра спорту міжнародного класу Віри Передерій (вип.ЛУФК), і срібної призерки Кубка світу 2013 року Олександри Асланян (2009-2010р.р.навч.). Думаю під керівництвом такої наставниці мої досягнення ще попереду.
- Оленько, через два місяці для Тебе, як і для решти одинадцятикласників, пролунає останній шкільний дзвоник. Ти вже вирішила, куди вступатимеш?
- До Львівського державного університету фізичної культури. До слова, дуже дратують легенди про те, що спортсмени погано вчаться. Я навчаюся на достатньо високому рівні. Торік, у День української писемності і мови, ми писали диктант, і за результатами перевірки мене визнали найграмотнішою ученицею. Вважаю, якщо хочеш стати успішною людиною, треба бути успішною в усьому!
Автор Наталія Васьо. За матеріалами журналу для підлітків «Сто талантів»
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

ВІТАЄМО ВСІХ З НОВИМ 2025 РОКОМ!!!ВІТАННЯ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!НАГОРОДЖЕННЯ ТРЕНЕРІВ КОЛЕДЖУПідсумки тижня профорієнтаціїШлях кар'єрної реалізації українців за кордоном через освітуПідсумки тижня математики 2024ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПРИЗЕРІВ шкільного туру предметних олімпіад!ДЕСЯТИКЛАСНИКИ КОЛЕДЖУ ПРОСЛУХАЛИ ЦІКАВУ ЛЕКЦІЮ ВІД АНДРІЯ СОВИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З ЦЬОГОРІЧНИМИ ВИПУСКНИКАМИ 11 КЛАСУМАКСИМ ЗІНЧУК - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ З ДЗЮДО U-17!Музейний урок на об’єктіДобра справа до дня святого МиколаяДень Гідності та СвободиУчні 10-Б класу відвідали ЖовквуГЕРОЯМ ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ І СЛАВА