53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: праця на благо олімпійського руху додаткових повноважень не потребує


Степан РодакДнями у засобах масової інформації пройшла новина про те, що голова відділення Національного Олімпійського комітету Микола Кміть подав у відставку. Причини свого відходу від Олімпійського руху п.Кміть озвучив у своєму зверненні до членів відділення , Олімпійської ради, виконкому, спортсменів і тренерів на сайті відділення www.noc.Lviv.uaта у щоденній інтернет-газеті www.vgolos.com.ua.
Сьогодні Вашій увазі пропонується позиція іншої сторони. Ми ведемо розмову із заступником Голови відділення, директором Львівського училища фізичної культури, заслуженим працівником фізичної культури і спорту України Степаном Родаком.
-          Степане Михайловичу, то що, власне, відбулося на засіданні виконкому і чому Голова подав у відставку?
-          Нестандартна ситуація виникла ще до засідання виконкому. На початку жовтня виконавчий директор відділення Ярослав Кашуба розіслав пропозицію скликати Олімпійську раду (вищий керівний орган відділення) у зв’язку з тим, що виповнився рік як Миколу Кмітя обрали Головою відділення. Нічого незвичного у цьому не було, адже Положенням про відділення передбачено, що Рада повинна збиратися не рідше одного разу на рік. Аж раптом напередодні самого засідання з’являється ще одне повідомлення про внесення до порядку денного пункту про зміни до чинного положення про відділення і прийняття його нової редакції. Це вже було дещо несподівано, адже абсолютна більшість членів виконкому суті змін не знала, тим більше, що за Положенням порядок денний зборів Олімпійської ради попередньо мав би бути розглянутий і затверджений виконкомом.
-          В чому заключалися зміни?
-          Зміни заключалися в тому, що у виконком у обов’язковому порядку вводився виконавчий директор, але виконавчий директор – це наймана людина, в будь-який час може звільнитися, а виконком – виборний орган. Далі ще більше. Виконавчий директор повинен входити у президію відділення – новий керівний орган, який непередбачений чинним положення. І найпринциповіше, у положенні виписувалися повноваження виконавчого директора, за якими, «виконавчий директор від імені і за дорученням Голови здійснює керівництво ВНОК, має право підпису організаційних і фінансових документів». Отже, за змінами виконавчий директор ставав другою особою у відділенні, а враховуючи, що Голова – це все-таки представницька особа, фактично перебирав на себе функцію одноосібного управління організацією. Це і стало основною причиною незгоди з позицією Голови. Як, на мою думку, п.Кміть занадто довірився п.Кашубі, а виконавчий директор цією довірою зловживав.
-          А виконавча дирекція? Адже п.Кміть і п.Кашуба наводили приклад Києва, що в НОК подібна структура успішно працює.
-          В принципі проти виконавчої структури ніхто не заперечував. Інша справа, що для її створення потрібний відповідний фінансовий ресурс, адже людям треба виплачувати заробітну плату, а таких коштів у відділенні на сьогоднішній день нема. Отже, була небезпека, що ті невеликі кошти, які надходили, в основному, від НОКу просто «проїдалися» б. І друге, ніхто із штатних працівників у керівні органи НОКу не входить, у тому числі, і виконавчий директор Наталія Коваленко.
-    п.Кміть також висловив тезу, що цей виконком занадто консервативний, щоб робити щось прогресивне? 
-   А іншого в нього просто теоретично бути не може. Що таке НОК і його структури у регіонах? Це, в першу чергу, представники федерацій з олімпійських видів спорту, яких делегували для роботи у олімпійському русі. Те саме і у виконкомі – більшість складають олімпійські федерації.
І друге. Відповідно до Положення виконком обирається на чотири роки з числа членів відділення на звітно-виборних зборах Олімпійської ради, і тільки у випадку вакансії, що утворилася у міжвиборний період, Олімпійська рада дообирає нового члена на своєму черговому засіданні. І новообраний член виконкому закінчує термін повноважень свого попередника. Те саме стосується і Голови.
-          І що далі?
-          Будемо продовжувати працювати. В найближчий час збереться виконком і розгляне ситуацію. А наразі обов’язки Голови до чергових зборів Олімпійської ради виконуватиме перший заступник Юрій Майборода.
Мені просто прикро, що все так повернулося. Справді, постать Миколи Кмітя в олімпійському русі області була позитивною і, враховуючи його авторитет, можливості і доступність, можна було зробити чимало добрих справ, але я твердо переконаний, що праця на благо олімпійського руху додаткових повноважень не потребує.
Розмовляла Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Анонси
28 квітня відбудеться додатковий відбір для футболістів 2011-го року. Детальніше: розділ "футбол"












History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Успіхи одинадцятикласниць на етапі Кубку України з виїздки (кінний спорт) Флешмоб "Біла картка"ВШАНУВАННЯ ПАМʼЯТІ ЗАГИБЛОГО ВОЇНА ДМИТРА СИДОРУКА ТА ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ НА ПАМʼЯТЬПідсумки тижня історії та правознавстваМовно-історичний квіз «Без минулого немає майбутнього» Профорієнтація з Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологійШевченківські дніКолектив коледжу щиро вітає директора Андрія Михайловича Окопного з днем народження!"В імені її - всі барви України"Вічна пам’ять та співчуття рідним та близькимМовно - історичний урок - квіз «З Україною в серці»Екскурсія до «Музею скла»Вшанування пам'яті Героя України АНАТОЛІЯ ЖАЛОВАГИКЗ ЛОР ЛЬВІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ – ПЕРШИЙ СЕРЕД НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ!Юні футболісти на премєрі фільму "Чому я живий"