Футбол : Футболісти ЛУФК з молодими «карпатівцями» грали на рівних

Станіслав ШтаненкоУ суботу, 24 листопада 2012р., у Дублянах на стадіоні аграрного університету відбувся цікавий футбольний поєдинок. Команда 11 класу U-17 ЛУФК, яка саме на цьому затишному стадіоні приймає своїх суперників, помірялася силами з командою «Карпати» - U-19.
В тому, що ця гра буде принциповою для гравців обох команд та цікавою для глядачів, сумнівів не було ні в кого. Свідченням цього стала й чимала кількість глядачів, які спостерігали за матчем з трибун затишного стадіону в Дублянах. Посприяла грі і погода – хоча на вулиці було й холодно, головне, не падав дощ.
Стартові склади обох команд були майже оптимальними. Майже, бо в господарів, а ними були академіки, які свої домашні ігри проводять саме на полі ЛНАУ, не міг через травму прийняти участь в грі півзахисник Олександр Демченко та й Дмитро Полюганич, між іншим гравець юнацької збірної України U-17, з’явився на полі тільки в другому таймі. А у «Карпат» U-19 не грав лівий захисник Олександр Дударенко, якого замінив Любомир Білоус.
Обидві команди розпочали гру дуже агресивно. Воно й не дивно – і одні, і другі люблять грати першим номером. А тому довелося одразу боротися за ініціативу – поступатися і відходити назад не хотіли ні гості, ні господарі. Це призвело до того, що перші десять хвилин всі події розвивалися між двома карними майданчиками, а кіпери, як наслідок, були без роботи. Перший удар по воротах у грі відбувся на 11-ій хвилині, коли «зелені» («Карпати» U-19) подали кутовий, захисники винесли м’яча за межі штрафного майданчика, але прямо на опорника гостей Верещака, який метрів з 22-ох добряче приклався по круглому, але той пролетів поряд із правою стійкою. Буквально тут же «начудив» кіпер академіків Сілецький, який довго вовтузився з м’ячем. Зрештою його обікрали, але на допомогу прийшли захисники, які вибили круглого в поле з лінії пустих воріт.
Після цього епізоду на якийсь час трохи старші і, відповідно, більш досвідчені гості захопили ініціативу і завдяки якісному контролю м’яча закрили господарів на їхній половині поля. Але підопічні Романа Гнатіва і Віталія Лобасюка дисципліновано, без жодних ознак паніки відбивали атаки суперника і при цьому весь час огризалися – при першій нагоді проводили контрвипади.
Втім, оборона «зелених» також не втрачала концентрації, а тому справа до небезпечних моментів не доходила – вивести когось з своїх партнерів на забійну позицію в першому таймі за великим рахунком не вдалося ні гостям, ні господарям. А найбільш резонансним епізодом наприкінці першої 45-хвилинки стала відверта грубість захисника «Карпат» U-19 Любомира Білоуса, який надмірно жорстко зіграв проти Максима Грися і цілком заслужено побачив перед собою червоне світло. Але в меншості команда Радослава Боянова і Андрія Тлумака не залишилася – як зазвичай відбувається в товариських іграх, замість вилученого з поля грубіяна вийшов гравець з лави запасних.
В перерві тренери обох команд зробили лише по одній заміні, причому однаковій: у гру вступили запасні воротарі – ще одне свідчення того, що поєдинок для всіх його учасників був принциповим.
Не змінився в принципі після відпочинку і сам хід гри – команди продовжували діяти на зустрічних курсах, намагаючись шукати своє щастя біля воріт суперника. Але й надалі пробитися на хорошу позицію для удару гравцям групи атаки успішно заважали захисники. Не давала результату й дальнобійна артилерія – воротарі досить спокійно справлялися з пострілами з-за меж штрафного майданчика.
Лише в середині другого тайму суперники обмінялися по-справжньому гострими моментами. На 68-ій хвилині академіки на лівому фланзі розіграли багатоходівку, яка завершилася діагоналлю назад у виконанні Полюганича під удар Лобаю. Правий захисник вдало підключився до атаки і в дотик наніс прицільний удар у дальню «шістку» – кіпер «зелених» лише поглядом провів круглого, але той просвистів у лічених сантиметрах поряд із стійкою. Підопічні Радослава Боянова і Андрія Тлумака не забарилися з відповіддю і за дві хвилини провели проникаючу атаку: партнери знайшли в карному майданчику Завійського, який другим дотиком пробив у ближній кут – капітану гостей також забракло влучності.
Потрібно відзначити, що хоча небезпечних моментів було й мало, гра все одно захоплювала – команди діяли динамічно, з великим бажанням проявити всі свої найкращі якості. Відчувалося, що гравці обох команд отримують від гри справжнє задоволення і весь цей позитив передавався вболівальникам також. А розвязка гри, причому несподівана і дуже прикра для однієї з команд, в даному випадку господарів, наступила на 83-ій хвилині. Двічі поспіль провалився центр оборони академіків. У першому епізоді, коли Павлов, який був з м’ячем, на пару з Ковталюком вийшли вдвох проти одного захисника, це був Штаненко, для гоcподарів все обійшлося – Ковталюк заліз в офсайд, а Павлов самотужки обіграти Штаненка не зумів. Натомість друга поспіль помилка закінчилася хоча й курйозним, та все ж взяттям воріт. «Зелені» довгою передачею по центру кинули в прорив Завійського. Той намагався втекти від Козуба, який «висів» у нього на плечах, але своєчасно з воріт вийшов Вороновський, який і був першим на м’ячі. Кіпер зробив все правильно – щокою вибив круглого в сторону, аби не поцілити в нападника або свого захисника, які на швидкості неслися на нього. Але від долі не втечеш – м’яч влучив у лівого захисника Штаненка, який біг на підмогу і рикошетом від нього залетів прямісінько по центру до сітки воріт – 0:1.
Звісно, пропускати такий м’яч за рахунку 0:0 за сім хвилин до фінального свистка – дуже образливо. Однак академіки і тут показали себе з якнайкращої сторони. Вони дуже швидко зуміли взяти себе в руки і до самого фінального свистка робили все можливе, щоб врятувати гру. Остання нагода у них була на 90-ій хвилині, коли після подачі з кутового Козуб пробивав головою метрів з шести. Але удар вийшов не сильний і до тогож прямо у кіпера.

З 21 квітня починаються вступні випробування на відділення футболу. Детальніше: розділ "футбол"

14-й тур ДЮФЛУ: гольові феєрії в Луцьку та несподівана нічия у Львові13 тур ДЮФЛУ: “Сухий лист” Смаглія, перестрілка з “Буковиною” і розгром у ЛуцькуЛьвівський фаховий коледж спорту запрошує юних футболістів на навчання і спортивну підготовкуРезультати дванадцятого туру ДЮФЛУчні коледжу, відділення футболу, завершили підготовку до другої частини сезонуРезультати наймолодших учнів відділення футболу на турнірі «Utmost Cup» у ВінниціУФК-Карпати U-14 - бронзові призери «Gold League» на турнірі «Utmost Cup» у ВінниціУФК-Карпати U-17 – переможці “Гімназіади-2024”!Команда УФК-Карпати U-15 – срібний призер "UTMOST CUP"УФК-Карпати U-15 стартували на «UTMOST CUP»УФК-Карпати U-14 - володарі "КУБКУ ЛЕГЕНД"Вихованці УФК-Карпати (вікова група U-14) беруть участь у турнірі "Кубок легенд"УФК-Карпати (U-17) представлятиме наш регіон на вирішальному етапі шостої Всеукраїнської Гімназіади “ГІМНАЗІАДA”: УФК-Карпати перемогли Миколаївську область та вийшли у фінальну частину турніру!“Гімназіада”: УФК-Карпати U-17 здобули перемогу над ДЮСШ “Рух”