Фехтування : Своєрідне випробування Китайською стіною Яна Шемякіна пройшла блискуче

У китайському Сюйчжоу відбувся другий етап Кубка світу з фехтування на шпагах серед жінок сезону-2014/15. Як і три тижні тому, коли стартовий етап приймав італійський Леньяно, українки додому повернулися не з пустими руками. Приємно, що знову серед лауреатів представниця добре знаної далеко за межами нашої держави львівської школи фехтування.
В особистому турнірі за головний приз вели боротьбу рівно півтори сотні шпажисток, серед яких було й п’ятеро українок. До лона призерів пробилася одна з них – лідер нашої збірної, знаменита вихованка Львівського училища фізичної культури Яна Шемякіна, яка, нагадаємо, виграла особисте «золото» олімпійського турніру в Лондоні-2012, а літом нинішнього року завоювала бронзову нагороду світового чемпіонату.
На третю сходинку п’єдесталу пошани учениця заслуженого тренера України Андрія Орліковського зійшла і в Сюйчжоу. Займаючи четвертий рядок поточного світового рейтингу, згідно регламенту, Шемякіна, як і решта шпажисток з ТОР-16, була звільнена від участі в кваліфікаційному турнірі і розпочала боротьбу одразу з туру плей-оф. В 1/32 фіналу Яна без проблем розібралася з росіянкою Олександрою Магдіч. Підсумковий рахунок бою – 15:5 – говорить сам за себе. А от далі на шляху до подіуму на галичанку чекали три поспіль очні дуелі з господарками змагань, представницями Піднебесної. Одразу зазначимо, що своєрідне випробовування Китайською стіною Яна Шемякіна пройшла блискуче, хоча зробити це було ой як не просто. Достатньо сказати, що збірна Китаю у світовому рейтингу займає другий щабель. До того ж змагання проходили в Китаї, а значить в кожному бою трибуни палко підтримували суперниць львів’янки, причому з кожним поєдинком робили це все гучніше. Однак Яна вкотре продемонструвала свій незламний дух і склала потрійний іспит на відмінно, кожен раз залишаючи фехтувальну доріжку в ранзі переможця. Спочатку вона в непростій боротьбі з рахунком 12:10 взяла гору над Хоу Джуанджань. Далі значно впевненіше, з превагою в п’ять уколів (15:10) виграла у Хоу Інмін. Нарешті у чвертьфінальному бою, перемога в якому гарантувала бронзову нагороду, Шемякіна в драматичній боротьбі з лідером китаянок і третім номером світового рейтингу Сунь Юйцзе в кульмінаційний момент зустрічі, коли рахунок був нічийним 14:14, зуміла першою нанести переможний укол – 15:14.
Гарантувавши собі «бронзу», у півфінальній дуелі Яна вийшла на доріжку проти угорки Емеше Сас, між іншим, першим номером світового рейтингу. Бій видався непростим для обох спортсменок, але в кінцівці фортуна посміхнулася представниці Угорщини (15:13), яка у підсумку і стала володарем головного призу, обігравши в фіналі румунку Ана-Марію Бранзу – 14:9.
Непогано виступила ще одна вихованка ЛУФК Анфіса Почкалова, яка три тижні тому завоювала «золото» першого етапу Кубка світу в Ліньяно. У Сюйчжоу цьогорічна випускниця ЛДУФК вдало провела кваліфікацію, після чого в плей-оф перемогла француженку Марі-Флоренс Кандассамі (8:7) і Діану Шер з Австралії (15:14), але в 1/8 фіналу одним уколом (10:11) посупилася Кун Мань Вай з Гонконгу.
Ще одна недавня випускниця училища Анастасія Івченко посіла 51 місце.
Що ж до командного турніру, то тут збірна України виступила не надто вдало – 13-е місце. В 1/8 фіналу наші дівчата поступилися китаянкам – 37:44. Нагадаємо, що в господарок змагань – друга позиція у рейтингу, а у нас – 11-та. Далі з розривом в один укол українки зазнали поразки від Румунії (42:43), а в боротьбі за 13-е місце обіграли спочатку Францію (28:27), а після і Швейцарію (41:40).

28 квітня відбудеться додатковий відбір для футболістів 2011-го року. Детальніше: розділ "футбол"

Результати участі учениць відділення фехтування на етапі кубку Європи з фехтування серед кадетівРапіристи коледжу здобули медалі кадетського чемпіонату України з фехтування!Наші випускники – чемпіони та призери Чемпіонату України з фехтування на рапірахРезультати етапу кадетського циклу з фехтування на рапірахДаніїл Матяш – срібний призер Всеукраїнського турніру з фехтування на рапірах!Мілана Іванова та Домініка Петрусь відзначилися в чемпіонаті України з фехтуванняРезультати участі учениць коледжу на етапі кубку Європи з фехтування на шпагах у КлагенфуртіФехтувальниці Горбачук та Бардаш піднялися на п’єдестал міжнародного турніру в КраковіШпажистка Мілана Іванова – срібна призерка юніорського чемпіонату УкраїниРапіристи Олінський та Матяш – бронзові призери молодіжного чемпіонату України з фехтуванняДаниїл Матяш - срібний призер всеукраїнських змагань "Київська весна" з фехтуванняУчні Львівського коледжу спорту серед переможців V літньої гімназіади України з фехтуванняЄлизавета Горбачук - бронзова призерка міжнародних змагань "Challenge Wratislavia" з фехтуванняКлод Юнес, Данило Гойда та Максим Гаравський на подіумі Кубка України з фехтування на рапірахСофія Стогній - переможниця Європейського кадетського циклу з фехтування