Впродовж усього березня велосипедисти Львівського училища фізичної культури проходили навчально-тренувальні збори на південному березі Криму в Алупці. Про кримську підготовку спілкуємося зі старшим вчителем відділення велоспорту Андрієм Каргутом.
- Збори були цікаві тим, що до Алупки з’їхалися велосипедисти з різних куточків нашої країни, в тому числі і національна збірна команда України, а також велосипедисти Білорусі, Росії, Польщі, Молдови.
Підготовка велосипедистів ЛУФК пройшла вдало. Весь запланований об’єм роботи на шосе ми виконали, за винятком одного дня, коли йшов дощ. За збір юніори накатали у сумі 2900 км, юнаки і дівчата – 2600. Хоча і без неприємностей не обійшлося: були і падіння, і перелом ключиці, і поломка двох велосипедів. Звичайно, поломка інвентаря не пройшла безслідно, адже за мінусом двох велосипедів, доводилося інші ділити між спортсменами, щоб якось вийти зі становища.
- Кого з учнів можете відзначити?
По завершенню зборів усі велосипедисти, які з’їхалися до Алупки, помірялися швидкістю на місцевих шосе в рамках всеукраїнських змагань. На жаль, серед дорослих і юніорів призерів не маємо, а ось серед юнаків і дівчат у груповій гонці І місця посіли Юлія Бірюкова (9 кл.) та Віктор Біляк (10 кл.), ІІІ місце у Діани Галик (9 кл.).
Серед старших хочеться виокремити третьокурсника Маркіяна Міхенька та одинадцятикласників Романа Гладиша та Ігора Цімарно, які проходили серйозні контрольні тренування у складі збірної команди України. А Роман Гладиш ще й переглядався тренерами юніорської збірної як кандидат на участь у Чемпіонаті Європи.
- Опишіть один день збірника…
- О 7:45 зарядка біля моря, а вже згадувані Маркіян Міхенько, Роман Гладиш та Ігор Цімарно уже зранку отримували більше навантаженняісідали на велостанок. Далі сніданок, годинний відпочинок і о 10 год. перше тренування. Час обіду залежив від об’єму роботи на першому тренуванні: якщо їхали 60-80 км - обідали о 13:00, проходили від 140 до 180 км - обід пересувався на 14-15 год. Після обіду невеликий відпочинок, а потім обов’язково друге тренування – т.зв. «закатка». Якщо на вранішньому тренуванні проходили менше 120 км, то ввечері ще раз виїзжали на шосе; якщо об’єм першого тренування був великий, то на другому «крутили» велостанки близько години, а потім різні вправи, штанга тощо.
- І як логічний підсумок кримських зборів – виступ на Чемпіонаті України з велоспорту на треку серед юніорів та юнаків у Львові 10-13 квітня 2013р. Наскільки вдалим він був для ваших вихованців?
- Ми повернулися до Львова 2 квітня і розпочали безпосередню підготовку до Чемпіонату України. Незрозумілим залишився той факт, чому у той час, як ми готувалися до відповідального старту, на треку СКА проводили змагання з вільної боротьби. Тобто, у нас забрали 6 днів планомірної підготовки до змагань. Та навіть, незважаючи на це, вважаю, виступили на Чемпіонаті України добре. На загал, хлопці та дівчата здобули 8 золотих, 5 срібних та 10 бронзових нагород.
Ще хочу зазначити, що ми могли б здобути на одне «золото» більше. У перший день змагань у гіті на 500м з місця на старті впала Софія Кузнєцова. Вона стартувала повторно, але фінішувала лише п’ятою, хоч була фавориткою у цьому виді.
- Наскільки насиченим буде цьогорічний змагальний сезон?
- У нас лише розпочався сезон трекових стартів. 25-29 квітня у Львові відбудеться Чемпіонат України у парній груповій гонці, де братимуть участь чоловіки і юніори. Це надзвичайно цікаві змагання. У ті ж самі дні нагороди розіграють юнаки та дівчата в багатоденній груповій гонці.
1-4 травня заплановано виїзд команди на міжнародні змагання до Польщі, а 6-10 травня уже усе відділення змагатиметься на Чемпіонаті та Кубку України на шосе у Білій Церкві.
15-19 травня у Львові пройде Чемпіонат України на треку в олімпійських видах програми серед юніорів та андерів (спортсмени віком до 23 років). Цей чемпіонат буде одним з відбірних на чемпіонати Європи та світу.
- Андрію, а чи можете вже зараз назвати реальних претендентів на європейські та світові старти?
- Серед юніорів це Ігор Цімарно та Роман Гладиш, серед «андерів» - Себастьян Сироїшка та Маркіян Міхенько. Ми зробимо усе, що в наших силах, щоб потрапити на ці змагання. І сподіваємося, що не повториться минулорічна ситуація, коли на європейську першість відібралися Себастьян Сироїшка та Ігор Цімарно, проте не поїхали по простій причині - за браком коштів збірна України не взяла участі у змаганнях. У цьому році ніби-то обіцяють, що потрібні кошти знайдуться.
Близько до юніорської збірної одинадцятикласник Роман Селіверстов та Леон Катюшин, але вони тільки нещодавно перейшли з юнаків у юніори, тому, думаю, в повній мірі заявлять про себе наступного року.
Розмовляла Наталія Васьо