53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Кульова стрільба : Павло Коростильов: «Європейська юнацька ліга – це справжнє шоу»


Коростильов ПавлоПереможцем цьогорічної Європейської юнацької ліги з кульової стрільби стала збірна команда України у складі вихованців Львівського училища фізичної культури Олега Зуба, Павла Коростильова та одесита Олександра Самострола. Це вже другий рік поспіль українці стають переможцями подібних змагань. А незмінним учасником і лідером української команди впродовж трьох років є Павло Коростильов.
Незважаючи на юний вік, Павла по праву вважають одним з найсильніших молодих стрільців світу. Він впевнено наздоганяє старших та досвідченіших майстрів, а серед ровесників хлопець далеко попереду. Це він довів на недавньому юніорському чемпіонаті України, де переміг у всіх вправах пістолетної програми: швидкісній, довільній та стандартній стрільбі. Та це не перше досягнення Павла. Навчаючись у 8 класі, він виконав норматив майстра спорту і став наймолодшим майстром спорту зі стрільби в Україні. Крім того серед українських стрільців Павло є наймолодшим призером Чемпіонату Європи. У м.Болоньї (Італія) 2012р. він виборов бронзу у вправі МП-6. А вже цьогоріч на юніорському чемпіонаті Європи у м.Осієку (Хорватія) переміг у вправі МП-5, встановивши при цьому рекорд світу. Попереднє досягнення росіянина Леоніда Єкімова, яке трималося з 2004 року, Коростильов перевершив відразу на 4 очки.
- Павло, чи сподівався, що коли-небудь Тобі підкориться світовий рекорд?
- У Осієку змагання розпочалися не надто вдало для мене. У стрільбі з матчевого пістолету у особистому заліку я посів 7 місце, у «олімпійці» (вправа МП-8) - дев’яте. Просто взяла спортивна злість: невже залишуся на цьому чемпіонаті без жодної медалі. Тому, напевно, у стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 м мене «прорвало» - не тільки переміг, а й встановив при цьому світовий рекорд – 590 очків з 600 можливих. А на другий день ще й у вправі МП-10 посів друге місце особисто та третє у команді. Загалом, залишився задоволений, бо привіз додому три медалі різного ґатунку.
- Ти вже три роки поспіль відбираєшся на Європейську юнацьку лігу, твої ж партнери по збірній постійно змінюються. Чому так?
- У стартах можуть брати участь спортсмени віком до 18 років. Як правило, відбирають старших стрільців, досвідченіших. Я ж вперше поїхав на Лігу у 14 років, тому що вже показував хороші результати та виборював призові місця на чемпіонатах України.
До речі, ще один вихованець училища Владислав Данілов двічі поспіль відбирався на ці змагання.
- Особливістю змагань юнацької ліги Європи є те, що вони носять командний характер, проводяться за принципом дуелей, а склад команд змішаний – можуть стріляти і хлопці, і дівчата. Як тобі виступати у таких нетипових для стрільців умовах?
- Ці змагання дійсно незвичні. На офіційних змаганнях у тирі панує тиша і спокій, а Європейська юнацька ліга - це справжнє спортивне шоу. Під час стрільби грає музика, шум-гам, аплодисменти від вболівальників, перед стрільцями встановлений величезний екран, де висвітлюються мішені усіх спортсменів. А оскільки стрільба вимагає зосередженості та концентрації, цей галас дуже відволікає нас. Загалом, це справжній екстрім, який стимулює психологічну стійкість, виховує у спортсмена витримку для вагоміших міжнародних стартів.
А змагатися за принципом дуелей досить цікаво. Команди складаються з трьох стрільців. На вогневий рубіж виходять дві команди. Жеребкування визначає - хто проти кого вестиме очні дуелі. Стріляємо 4 серії. Після кожної серії (10 пострілів), на яку відводиться 12 хвилин, звучить команда «Стоп», музику зупиняють і оголошують результати. Хто з «дуелянтів» настріляв більше очків у серії – заробляє 2 бали, переможений – 0. Бали, зароблені стрільцями двох команд у 4-ох серіях, сумуються і визначають команду-переможця цієї пари.
У фіналі іде вже безпосередня боротьба за золоті медалі. Психологічно ще важче, бо 20 залікових пострілів і кожен з них - це дуель. Після кожного пострілу оголошується результат, ще й висвітлюється перед тобою на великому екрані.
- У фіналі юнацької ліги Європи кожну країну могло представляти 5 спортсменів на вид програми, від України ж було лише троє. З чим це пов’язано?
- У кожної країни свої можливості… Одні можуть собі дозволити привезти більше спортсменів та перевірити у таких умовах кандидатів на наступний чемпіонат Європи, інші ж – ні. Нас приїхало лише троє, тож відпрацювали усі змагання без замін і перепочинку. Та це лише загартовує!
 - Як склалися дуелі для тебе та твоїх напарників по збірній?
- У першій дуелі стріляли з французами і оскільки набрали з ними рівну кількість очок, були призначені додаткові постріли. Я та Сашко Самострол перестріляли своїх опонентів, Олег Зуб програв дві десятих, тож загалом перемога була за нами.
Потім мірялися силами з італійцями. Я та Сашко знову перемогли і у підсумку наша команда здолала італійців 13:11. У зустрічі з поляками знову перемога була за нами, оскільки на цей раз я та Олег Зуб «перестріляли» поляків.
А ось фінал був досить цікавий – проти нас чехи виставили дівчат (сміється). Та попри усю нашу повагу до прекрасної половини, «золото» ми віддавати не збиралися! У напружених дуелях я та Олександр здолали чешок то ж у загальному наша команда перемогла з рахунком 66:54.
- А чи були ще якісь нагороди, крім золотих медалей?
- За перемогу нашої команди федерація кульової стрільби України отримала три тренувальні електронно-пневматичні установки. Їх буде встановлено на нашому львівському стрільбищі СКА, яке є базовим для підготовки збірної команди України. Минулого року ми теж привезли 3 установки, а 2011р. – одну (тоді ми посіли 3-є місце).
- На Європейській лізі відбувся перегляд перспективної молоді – кандидатів на участь у ІІ літніх юнацьких Олімпійських іграх, які влітку 2014 р. пройдуть у Китаї. Твої результати говорять самі за себе, то ж на яких змаганнях здобуватимеш ліцензію на олімпіаду?
- У березні наступного року у Москві відбудеться Чемпіонат Європи з пневматичної зброї серед юніорів. У перший день Чемпіонату стрілятимуть спортсмени 1996-99р.н., де й розіграють олімпійські путівки у Нанкін. Для цього треба посісти 1-6 місце. То ж налаштовуюсь на нелегку боротьбу.
Розмовляла Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Анонси
28 квітня відбудеться додатковий відбір для футболістів 2011-го року. Детальніше: розділ "футбол"












History of Ukrainian State


Кульова стрільба

Кульова стрільба

Цигурова Уляна - бронзова призерка чемпіонату України з пневматичної зброї!Уляна Цигурова Віра-Марія Сивак відзначилися в чемпіонаті України з кульової стрільби«Успішні виступи Ігоря Кізими на Чемпіонаті Світу з кульової Стрільби 2023»Вихованці Львівського коледжу спорту успішно виступили на літньому чемпіонаті України зі стрільбиПавло Коростильов на Європейських іграх четвертий у командній стрільбі з пістолетаВихованці Львівського коледжу спорту Святослав Гудзий та Олег Царьков на Європейських іграх четвертіАнастасія Німець та Юлія Коростильова - переможниці ІІІ Європейських ігор зі стрільби з пістолетаВихованці коледжу спорту Павло та Юлія Коростильови - переможці ІІІ європейських ігор зі стрільбиВихованка Львівського коледжу спорту Анастасія Німець - срібна призерка Кубка світу зі стрільбиВихованець коледжу спорту Павло Коростильов - бронзовий призер чемпіонату Європи зі стрільбиВихованці коледжу спорту Павло та Юлія Коростильови - переможці Гран Прі iSSF зі стрільбиВихованець коледжу спорту Павло Коростильов - чотириразовий медаліст чемпіонату світу зі стрільбиВихованка Львівського коледжу спорту Юлія Коростильова - чемпіонка світу зі стрільбиТретя нагорода світового стрілецького чемпіонату від вихованця коледжу спорту Павла КоростильоваВихованець Львівського коледжу спорту Павло Коростильов - чемпіон світу зі стрільби