Студент Львівського училища фізичної культури Тарас Міщук успішно виступив на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное, що завершився у чеському Рачіце. "Дубненський львів’янин" у дуеті з "полтавським хмельничанином" Дмитром Янчуком виборов золоту медаль у гонці на дистанції 1000 метрів та срібну – на 500 метрів. Такий результат Тарас Міщук вважає не тільки успішним, а ще й несподіваним. Про це та інше Тарас Міщук розповів в інтерв’ю львівському журналісту.
- Тарасе, вітаю з чудовим виступом у Чехії. Чи сподівався на такий результат?
- Дякую. Задоволений результатом на усі сто відсотків. Якщо відверто, то навіть не очікував потрапити у призери. Справа в тому, що у каное-двійці виступаю лише рік. Звісно, це не дуже багато. Минулого року на чемпіонаті Європи показав лише шостий результат, на чемпіонаті України на дистанції 1000 метрів був третій. До змагань у Чехії ми готувалися, старалися, однак про медалі не думали. Зрозуміли, що зможемо потрапити на п'єдестал після кваліфікаційних заїздів. Попри це, золота медаль на 1000 метрів – приємна несподіванка як і для мене, так і для Дмитра Янчука.
Щодо дистанції 500 метрів, то тут також зраділи сріблу. Справа в тому, що на минулих чемпіонатах Європи та світу ми пролітали повз призові місця. На чемпіонаті Європи були шостими, а на чемпіонаті світу – сьомими.
- Чи можна сказати, що твій перехід у доросле веслування дався доволі успішно?
- Можливо. Можна сказати, що я уже повністю перейшов у дорослі змагання. Незважаючи на це, виступатиму ще серед молоді до 23 років. Вважаю, набрався необхідного досвіду, тому перехід дався успішно.
- Який склад учасників був у Чехії? Чи змагалися усі найсильніші?
- Усі головні конкуренти були присутніми. Мова йде про не тільки про учасників останніх Олімпійських ігор, а й про їхніх призерів. Єдине, що збірна Угорщини виставила другий склад. Справа в тому, що веслування в Угорщині – національний вид спорту, рівень спортсменів високий, тому ця збірна може собі таке дозволити. Тим більше тоді, коли другий склад команди не особливо в чомусь поступається першому. А в загальному рівень змагань у Чехії був високим.
- Попереду кілька етапів кубків світу, на які ти не поїдеш. Вочевидь, готуватимешся до ігор в Баку.
- Так, на етапи Кубка світу до Португалії, Німеччини та Данії ми не поїдемо. Причин тут кілька: по-перше, ці старти нам не потрібні, а по-друге, це не є дешеве задоволення. Всі знаємо який зараз час, тому відправити спортсменів, скажімо, до Португалії для нашої федерації не так вже й дешево. Це якраз той варіант, де ми з федерацією абсолютно згодні. Можна сказати, що це наше спільне рішення. По приїзду до Львова, 3-4 дні взагалі нічого робити не будемо, маю на увазі розслабимося і не будемо думати про жодні навантаження.
- У середині травня відбудеться навчально-тренувальний збір у Полтаві.
- Там повинні бути 12 травня, готуватимемось до змагань у Баку. Якщо відверто, то там хороші умови підготовки до літніх стартів. Втім, як саме відбуватиметься наша підготовка до європейських ігор, сказати наразі не можу.
- Як зазвичай у вас відбувається підготовка до серйозних змагань?
- Скажу, що до чемпіонату Європи у Чехії не було спеціальної підготовки. Не можна сказати, що певний цикл ми готувалися саме під цей старт. Загалом, спочатку «вкатуємось» з партнером, бігаємо кроси. А через певний час уже безпосередньо працюємо на швидкісну роботу.
- Яка ситуація з Олімпійськими іграми-2016? Чи не зарано поки про них думати?
- Після цього чемпіонату Європи зрозумів, що усе реально. Важливим завданням у потрапляння на Олімпійські ігри буде перемога на чемпіонаті України. Переможець чемпіонату України виступатиме на чемпіонаті світу у Мілані. А там потрібно посісти з першого по шосте місце. Мова йде лише про дистанцію 1000 метрів, адже 500 метрів не є олімпійською. Якщо цього зробити не вдасться, то у рік проведення Олімпіади будуть лише одні змагання, де також буде розіграна одна ліцензія на Олімпіаду.
- Хто є головним суперником в Україні?
- Волиняни Андрій Рибачок та Юрій Вандюк. У чемпіонаті України вони будуть головними конкурентами за поїздку в Мілан.