Завершився черговий навчальний рік у Львівському училищі фізичної культури, яке за підсумками 2009 року вибороло перше місце серед 18 спеціалізованих закладів спортивного профілю. Днями у ЛУФК пролунав останній дзвоник, на який завітав футболіст збірної України та іспанської «Барселони» Дмитро Чигринський, котрий після Андрія Котельника став найпопулярнішим випускником ЛУФК.
Через Чигринського – контакти з «Барселоною»
– Але ж Чигринський завершував навчання у Донецьку, а у Львові його розпочав?, – запитую директора Львівського училища фізичної культури Степана Родака.
– Дмитро Чигринський у нас вчився упродовж трьох років (8-10 класи), а в кінці 10 класу, коли він уже став лідером юнацької збірної України, його запримітили скаути донецького «Шахтаря». Проте Дмитро визнає, що як футболіст, він сформувався у Львові. Тому він завжди схвально відгукується про наше училище, особливо – про свого тренера Ярослава Дмитрасевича, котрий, до речі, напередодні візиту збірної до Львова відзначив свій 70-літній ювілей. Отож, Чигринський не лише вправний футболіст, а й порядна, обов’язкова й вихована людина.
– Степане Михайловичу, можливо, Дмитро щось пообіцяв училищу фізичної культури?
– Останнього разу, коли він був у Львові із Кубком УЄФА, він привозив комплект форми «Барселони», у якій нині виступають наші юні футболісти 10 класу. Та справа не в тім. Я довго розмовляв з батьком Дмитра, який приїздив на ювілей Дмитрасевича, аби через Чигринського налагодити контакти нашого училища, Академії футболу ФК «Карпати» із клубом «Барселона». Ми вже запросили юних гравців «Барселони» до нас для участі в турнірі Кубок Карпат, який проходитиме в другій половині серпня до Дня Незалежності України. А що найголовніше і я на цьому особливо наполягатиму – щоб наші тренери стажувалися у «Барселоні». Одним словом, нам обов’язково треба використати перебування Дмитра там, аби підвищити кваліфікацію наших футбольних тренерів.
– У останніх успіхах «Карпат» є і заслуга училища, яке тісно співпрацює з футбольним клубом?
– Наш випускник Олег Голодюк – це основний гравець не тільки «Карпат», а й молодіжної збірної України. А половина молодіжного складу «Карпат», які виграли першість України серед дублюючих складів – це вихованці нашого училища. Ми тішимося, що наша тісна співпраця (створення в училищі Академії футболу ФК «Карпати», штучне поле високої якості – Р.Ц.) з футбольним клубом «Карпати» уже дає свої результати. Хоча наше спільне творіння, яким є Академія футболу, лише робить перші кроки. Але вже є результат. Якщо так піде й далі, то виникне проблема: що робити із футболістами, яким не буде місця в «Карпатах»?
Конкурс: 20 футболістів на одне місце
– Донедавна Львівське училище було чи не єдиним, яке не мало свого футбольного поля. Але тепер у нас є поле високої якості, на якому можна тренуватися увесь рік…
– У Харківському училищі таке поле уже працює років зо п’ять. Звичайно, по якості воно поступається нашому. А найкращі умови для роботи створені у Києві в Республіканському училищі.
– Маючи таке поле, не важко здогадатися, що у ЛУФК на відділення футболу вступити стане ще важче?
– Ми вже провели два етапи перегляду та відбору, через які пройшли близько 400 дітей. А набиратимемо 18-20 юних футболістів. Тобто, конкурс просто вражаючий – 20 дітей на одне місце. Ажіотаж і пожвавлення у порівнянні з минулим роком є. Та й неважко помітити прогрес юних футболістів ЛУФК. А головний тренер «Карпат» Олег Кононов, звісно, це бачить і з цього лише радіє. Якщо раніше найталановитіших дітей везли в Донецьк, то тепер – їх пропонують переглянути нам, у Львові.
Нинішня «Галичанка» – це напівкоманда ЛУФК
– Такої тісної співпраці, як у футболі, у інших видах спорту не спостерігається?
– На другому місці після «Карпат» була співпраця з «Галичанкою» та її спонсором ФПГ «Росан». До кризи все йшло добре, а тепер – залишилися лише стосунки, які не підкріплюються взаємними діями. Хоча «Росан» у цьому сезоні допомагав «Галичанці» у виїзди на змагання. Відчутно, що його можливості обмежені. А нинішня «Галичанка» – це напівкоманда училища. Тому що Василь Козар не лише головний тренер «Галичанки», а й старший тренер ЛУФК. Половина складу «Галичанки» – це учні училища. У цьому ми вбачаємо перспективи. Я думаю, що лише завдяки училищу «Галичанка» й збереглася. З нетерпінням чекаємо, що в команди таки знайдеться потужний спонсор, команда нарешті набуде форм професійного клубу й училище надалі співпрацюватиме з «Галичанкою».
– Відділення гандболу в училищі наймолодше, але вже дає результати…
– За два роки відділення гандболу стало найкращим в училищі за багатьма показниками. Василь Козар дуже прискіпливо підходить до комплектування. Тому наша команда ЛУФК є лідером дівочого гандболу України. Старші дівчата перемагали своїх головних суперниць з Броварів, Києва, Херсона та Запоріжжя з великими рахунками. Тобто, ми – беззаперечні лідери в Україні. А молодша команда лише в силу об’єктивних причин стала другою, хоча за потенціалом вона також найкраща в Україні. Приємно ще й те, що гандболістки створили позитивну атмосферу в учнівський колектив. Практично усі вони – відмінниці, а відділення гандболу – найкраще з-поміж інших.
– А поведінка молоді в гуртожитку не викликає занепокоєння в керівництва ЛУФК?
– Щодо дівчат-гандболісток – то з ними проблем жодних. Загалом, як і в кожному молодіжному колективі все не може бути ідеальним. Коли 200 осіб проживає у гуртожитку, то завжди щось виникає. Але загалом ситуація є контрольованою. Майже всі розуміють, що прийшли сюди заради високої мети в спорті. Відтак, режим лише сприяє цьому. А хто цього не розуміє, з тими прощаємося, незважаючи на те, якого рівня цей спортсмен.
«Трудові резерви» – для нашого училища
– Вас, як багаторічного директора, над чим голова болить. Що хочеться зробити й не вдається?
– Складаються сприятливі умови для покращення матеріально-технічної бази училища. Ми знайшли однодумців у обласній раді. Це і голова обласної ради Мирослав Сеник разом зі своїм заступником Петром Колодієм , голова постійної комісії з питань бюджету і соціально-економічного розвитку Ростислав Бондаренко, голова комісії з питань молоді та спорту Володимир Колошко. На сьогодні розглядається питання, аби палац спорту «Трудові резерви» передати Львівському училищу фізичної культури. Ця споруда не стояла на балансі у Фонді держмайна, обласна рада цим і скористалася, взявши на свій баланс. А згодом з’явилося рішення сесії обласної ради про те, щоб цю споруду передати ЛУФК. На сьогодні є юридичний конфлікт, бо балансоутримувачем ПС «Трудові резерви» було обласне управління Комітету фізичного виховання МОН України. А от власником «Трудових резервів» віднедавна стала Львівська обласна рада. Почалися судові тяганини, які скоро мають завершитися. Бо існує домовленість між міністрами спорту та освіти України Равілем Сафіуліним і Дмитром Табачником відповідно. Їх підтримує Віце-прем’єр Борис Колесников й найближчим часом з’явиться постанова Кабміну, яким ПС «Трудові резерви» передадуть ЛУФК. Уже в обласному бюджеті закладені кошти (3,5 мільйони гривень) на ремонт цієї споруди. Це – відновлення роботи басейну та четвертого поверху, де передбачається ігровий зал. Тоді робота училища стане ще пліднішою й ефективнішою.
Роман ЦЮНЯК, для "Галичини спортивної".
Джерело http:www.galsports.com