Чи можливо історію вивчати цікаво? Чи можливо доторкнутись до 100-річної історії?
Так,можливо.
Сучасні реалії вимагають нових підходів до вивчення історії України в умовах війни. Саме з цією метою було організовано та проведено навчальну екскурсію 18 жовтня 2023 р. з учнями 10- В класу в музей «Жива історія» (вчитель Лозюк А. В., класний керівник Стасишин У. І.).
Учні долучились до експозиції музею, познайомитись із авторською екскурсією п. Любомира (друг Яр), мали можливість взаємодіяти з експонатами,одягнути військові мундири різних армій, потримати зброю різних періодів та покататись на військовій техніці.
Музей – це про події часів Першої і Другої Світових воєн, Визвольної боротьби за українську державність, які відбулись на території України у двадцятому сторіччі, та сучасної російсько -української війни. Діти побачили військову техніку, артилерійське озброєння тих часів. Так, зокрема, італійську вантажівку Fiat, Німецький розвідувальний автомобіль SdKfz 222,радянський мотоцикл М72, вантажівку Борвард німецької армії, легкий броньований тягач ГАЗ- 73 для перевезення гармат, снарядів та інших вантажів, що міг скидатись з літака на парашутах.
Найцікавішим моментом був справжній український борщ у польових умовах, змога залізти в середину найбільш масового радянського танку Т-34-85, відвідати під землею криївку, пережити емоції та відчути умови проживання упівців.Темрява, сирість, пліснява, запах спаленого гасу, постійне відчуття небезпеки – це ті реалії, в яких жили і боролися українські повстанці, перебуваючи в криївках.
Учні приміряли однострої УСС, УПА,УГА, оглядали зброю – карабін Манліхер М95, гвинтівку Мосіна, Маузер та зробили яскраві світлини. При вході музею знаходяться експонати сучасної війни, РПГ 22, одноразові гранатомети, уламки дрона-камікадзе «Шахед».
Більшість експонатів музею знайдені при розкопках, часто колекція використовується при зйомках історичних та документальних фільмів.