Доторкнутись до території свободи, наочно згадати трагічні сторінки минулої зими мали змогу учні 9-В класу (кл.керівник Лілія Таранова) Львівського училища фізичної культури, відвідавши розташовану у Палаці мистецтв інтерактивну експозицію «Революція гідності: ціна свободи» (проект телеканалу ZIK).
Переходячи із сектора в сектор, діти занурювались в атмосферу тримісячного жорстокого протистояння і в дощ, і в мороз проти озброєних силовиків, проти влади, що повністю збожеволіла від своєї безкарності. Дівчат більше захопило відтворення оптимістичного та вибухового студентського Євромайдану. Згадались очікування та надії, оповиті романтикою юності, які були брутально втоптані в граніт майдану Незалежності. Хлопці пригадали хронологію драматичних подій «дорослого» Майдану: захоплення ялинки, падіння пам’ятника Леніну, перша смерть, сутички на Грушевського, розстріл Небесної сотні…
Усе це відображають світлини різних авторів. А доповнюють їх німі свідки Революції гідності: обгорілі бочки, в яких розпалювали багаття, скривавлені, пошматовані прапори, понівечений автомобіль, «коктейлі Молотова», шини, мішки з піском, бруківка з Майдану тощо. Завдяки креативному поєднанню ілюстративної складової, відеоряду та музичного оформлення здається, що сам перебуваєш в епіцентрі подій. Особливо вразив усіх жалобний сектор, де на велетенських білих полотнищах поруч з іменами героїв Небесної сотні вписані імена звитяжців Небесного батальйону, які загинули на сході нашої держави, продовжуючи боротьбу за свободу і незалежність України.
Територія свободи - так називали Євромайдан всі, хто бодай раз побував на ньому. Хтось повертався туди знову і знову, а хтось… залишився там назавжди. Емоції, викликані ретроспективою Революції гідності, спонукали учнів задуматись над тим, що лише той народ має історію, який вміє її творити рішучими діями.