У рамках місячника українських спортивних традицій учні 8-А класу (кл. керівник Надія Шишкова) відвідали Музей визвольної боротьби України.
Перед початком перегляду музейної експозиції педагог-організатор Наталія Голодняк звернула особливу увагу дітей на перший етап боротьби за суверенність українських земель, що починається від спортивно-гімнастичних молодіжних організацій «Сокіл» та «Січ», основна мета яких була у вихованні фізично здорової та національно свідомої української молоді Галичини та Буковини. Цікаво екскурсовод розповідав про Івана Боберського – лідера українського сокільського руху, духовного батька національного спорту, організатора українського футболу, який власним прикладом зумів пробудити свідомість українців задля покращення їх духовного стану та фізичного здоров᾽я. Юних футболістів зацікавила карта поширення сокільських філій-гнізд у Західній Україні, складена в 1913 р., на якій наглядно показано масштабність цього руху серед українців. Учні уважно слухали розповідь про пластовий рух у Галичині, оскільки «Пласт» формував особисті й національні риси характеру юнаків шкільного віку.
Молодіжні товариства «Сокіл», «Січ», «Пласт» виховували свідомого, фізично здорового патріота України, сприяли захисту української мови, історії, культури, готували українську молодь до боротьби за державну самостійність.
Екскурсовод у формі діалогу з учнями розповідав про створення УНР та ЗУНР, про вояків Української Галицької Армії, про діяльність бойових підрозділів УПА, про боротьбу за відновлення Незалежної Української Держави в міжвоєнний період. Свої знання з історії рідного краю продемонстрували Пазеняк Віталій, Стень Сергій, Борисенко В’ячеслав, Яремчук Вадим.
Неабиякий інтерес футболістів викликали зразки зброї, реконструкція військового однострою Армії УНР, оригінальний кітель вояка Української Галицької Армії, документи Центральної Ради та грошові знаки УНР.
Уся експозиція Музею допомагає краще зрозуміти складні й трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок української нації, які, незважаючи на всі перешкоди, боролись, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули незалежність Української Держави.
За словами екскурсовода, сьогодні в музеї формуються стенди з матеріалами про сучасну боротьбу українського народу за незалежність, зокрема на Сході нашої держави.
Історія визвольної боротьби вчить нас, сучасне покоління, пам’ятати, хто ми, чиїх батьків ми діти, за що боролись і що вибороли наші діди і прадіди.
Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя за Україну, за її волю.