На зустріч з професором НУ «Львівська політехніка», доктором філологічних наук, політичним і громадським діячем Іриною Фаріон із нетерпінням чекали учні та педагоги Львівського училища фізичної культури, адже збереглося в пам’яті спілкування річної давнини у знакову для кожного українця дату - День української писемності і мови. Тоді знайомство з пані Іриною перетворилось на осанну рідному слову.
Очікування не виявились марними. Знаний і незнаний Франко постав перед учнями і педагогами закладу через призму енциклопедичних знань та харизми пані Ірини. За неповну годину спілкування присутні перейшлися звивистими життєвими шляхами Франкової долі. Франко і книга, Франко і спорт, Франко і мова: цікаві маловідомі факти, глибокі роздуми, неординарні думки пані Ірини не залишили жодного байдужого серед слухачів. «Франко – це складна дорога українців до себе» - ця думка Ірини Фаріон стала головним меседжем розмови. А філософія Лиса Микити з однойменної казки вмотивувала усіх подивитись іншими очима на нібито читаний-перечитаний твір. На думку пані Ірини у «Лисі Микиті» Іван Франко написав програму нашої долі.
Наше все життя – війна є,
Кожний б’ється в ній, як знає:
Цей зубами, той крильми,
Третій кігтями міцними,
Інший скоками прудкими...
Чим же боремося ми?
Свідомо не завершила цитати, бо ж кожен українець має читати і перечитувати Великого Каменяра, адже відкривати Івана Франка можна усе життя! Резюмуючи сказане під час зустрічі, Ірина Фаріон підкреслила: «Ця розмова зробила нас спільниками з Франком».
Опісля ще довго не вщухали емоції: автографи, запитання, світлини на згадку про вишукане спілкування.
Захід проведено у межах проекту «Час читати».
Підготувала Олена Сторожук