Дев’ятикласники (кл. керівники Наталія Барабаш, Ярослав Барабаш, Ольга Климків, вихователі Ірина Петик та Лариса Замлинська) Львівського училища фізичної культури, учасники проекту «Час читати» зустрілись з Ігорем Засядковичем - заслуженим майстром спорту України з дзюдо, одинадцятиразовим чемпіоном України, переможцем та тричі бронзовим призером чемпіонатів Європи, срібним та бронзовим призером чемпіонатів світу, срібним призером Кубка світу, учасником трьох Літніх Паралімпійських ігор (2004, 2008, 2012рр.), бронзовим призером Літніх Паралімпійських ігор в Афінах (2004). Пан Ігор кинув виклик долі та власним прикладом довів слова ще одного незрячого - французького психолога П’єра Віллея: «Суспільство схильне перебільшувати безпомічність сліпого».
Знайомлячись з нелегкою долею героя зустрічі, учні усвідомили, що шлях до Олімпу лежить через титанічну працю над собою та з великим задоволенням роздивлялись нагороди спортсмена з різноманітних престижних змагань, у тому числі й олімпійську медаль. Підсумовуючи першу частину зустрічі, Ігор Засядкович підкреслив: «Спорт дійсно дає багато. Дзюдо - не просто єдиноборство, це філософія. Японці перед сутичкою, виходячи на татамі, знімають капці, і говорять, що в одному залишають нерішучість, а у другому страх».
Готуючись до заходу, спортмени переглянули номінований на Оскар історичний екшн Олеся Саніна «Поводир», де Ігор Засядкович зіграв у декількох епізодах сліпого кобзаря. З певним хвилюванням розповів пан Ігор про участь у фільмі, адже його батьки були вислані у сибірські табори за боротьбу у лавах Української повстанської армії.
У ході подальшого обговорення кінострічки завідувач бібліотеки закладу Олена Сторожук окреслила три основні теми, які піднімаються режисером: подвиг студентів під Крутами у 1918 році, розстріляний з’їзд кобзарів у грудні 1930 року, голодомор 1932-1933 років та познайомила з книжками, у яких можна почерпнути додаткові знання про ці трагічні сторінки в історії України. Діти жваво обмінювались думками щодо перебігу подій фільму, найактивнішою виявилась Аліса Коротаєва, не пасли задніх й Іван Дубовий та Володимир Кондратенко.
Потому педагоги Наталія Барабаш і Ольга Климків в пам’ять про заморених голодом 10 мільйонів українців провели інтерактивну акцію «Поділись хлібиною», адже в Україні здавна побутував звичай, якщо хліб поділити з іншими людьми, то злиднів не буде. Все треба до крихти з’їдати і окрайців не залишати. По завершенні обряду присутні вшанували спільною молитвою українців, загиблих в трагічні для країни часи.
На завершення заходу Ігор Засядкович сказав, що енергію для оптимізму та сили духу черпає у систематичній спортивній діяльності, адже полишивши великий спорт залюбки тренує дітей.
P. S. У комплексному виховному заході застосовано кейс-технології(case-study), тобто використання конкретних ситуацій, історій для спільного аналізу, обговорення. Головне призначення кейс-технологій – розвивати здатність в учнів опрацьовувати різні проблеми і знаходити їх рішення, іншими словами навчитися працювати з інформацією.