Цьогорічний Тиждень української мови в Львівському фаховому коледжі спорту пройшов під знаком незламності та поетичного генія – ми відзначили 155-ту річницю з дня народження Лесі Українки. Увесь тиждень був присвячений жінці, яка стала символом української волі, та мові, яку вона піднесла до світових висот. Заходи об'єднали філологічний вишкіл, творчу майстерність та глибоке занурення у світову класику наших молодих спортсменів.
Головні події тижня:
Мовний інтерактив у 9-х класах (вчителі Ковалишин Л.В. та Мацюх Г.Р.)
Під час мовного конкурсу учні розгадували ребуси, змагалися у знанні неологізмів, які ввела в обіг Леся Українка (як-от: «промінь», «напровесні»), редагували речення, пояснювали фразеологізми та вправлялися в красномовстві. Дев’ятикласники довели, що українська мова — це драйвово, престижно та модно, а знання мови — це найкращий інструмент для самовираження та перемоги.
Грилицька О.Л. урок зарубіжної літератури для 9-х класів провела у формі літературної майстерні, на якому учні пізнали Лесю Українку як геніальну перекладачку Данте Аліг’єрі, аналізуючи її внесок у світову скарбницю зарубіжної літератури. Справжньою перлиною уроку стала інсценізація уривків із безсмертної драми-феєрії «Лісова пісня». Учні змогли не просто прочитати текст, а «прожити» долі героїв, втіливши на сцені образи Мавки та Лукаша. Особливий акцент було зроблено на монологах про невмирущість душі та силу справжнього кохання. Вистава нагадала присутнім слова Мавки: «Я маю в серці те, що не вмирає!», які сьогодні звучать як маніфест української стійкості.
Урок «Стежками української мови» у 7 класі Мацюх Г.Р. пройшов у формі гри, під час якої наші наймолодші змагалися у кмітливості, долаючи інтелектуальні перешкоди та відкриваючи багатство Лесиного слова через ігри та квести, добирали українські відповідники до іншомовних слів, епітети до слова «мова», виконували пісні, читали скоромовки.
Поетична кав’ярня «Знайома незнайомка»
Атмосфера творчості панувала в нашій «Поетичній кав’ярні». За чашкою чаю учасники обговорювали маловідомі факти про Лесю: її любов до подорожей, музичний талант та неймовірну силу духу; учні 7-9 класів із захопленням читали напам’ять невмирущі Лесині рядки про кохання, квіти, весну і, звичайно, про Україну. Формат «Поетичної кав’ярні» дозволив кожному відчути Ларису Косач не як постать з підручника, а як сучасну, прогресивну жінку, ми побачили «знайому незнайомку» — живу, емоційну, закохану жінку, чиї листи та життєва позиція надихають сучасну молодь більше, ніж сухі факти біографії, ми говорили про Ларису Косач як про стильну, освічену та неймовірно сильну особистість.
Важливою частиною програми тижня став візит учнів 9-б,в класів до знакових місць Львова, зокрема, до локацій, пов’язаних із духовною спадщиною митрополита Андрея Шептицького на вулиці Максима Кривоноса, 1 (Мацюх Г.Р. Мартинова І.Ю.) Дев’ятикласники побачили не просто експонати, а речі, які пам’ятають дотик рук Митрополита: його одяг, крісло, особисте приладдя Учні мали змогу відчути зв’язок між літературним словом Лесі Українки та високим мистецтвом, яке плекав митрополит. Це занурення в історію допомогло дітям зрозуміти, що Леся та Андрей Шептицький були творцями одного інтелектуального та духовного простору України початку ХХ століття.
Тріумф грамотності: Конкурс на найграмотнішого учня коледжу підтвердив високий рівень підготовки наших вихованців. Робота з текстами Лесі Українки стала для учасників не просто іспитом, а можливістю відчути естетику та багатство рідного слова.
Цей тиждень показав, що для нашої молоді Лесине «Слово — моя ти єдиная зброя» — це не просто цитата, а свідомий вибір. Ми не лише вшанували пам’ять поетеси, а й зміцнили власні переконання: мова — це наш щит і наша гордість, а творчість Лариси Косач — це не лише класика, а сучасний код нашої ідентичності.