48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Десятикласники Львівського училища фізичної культури познайомилися з 95-річною історією КЛК


За програмою місячника українських спортових традицій, що триває у Львівському училищі фізичної культури, учні 10-х класів мали змогу познайомитися з історією одного з найстарших за датою заснування спортивних клубів Галичини – Карпатського Лещетарського Клубу (КЛК). Саме цьогоріч в листопаді виповнюється 95-років від дня його утворення. Сформувавшись у 1924 році й зберігаючи свої традиції в умовах української діаспори, цей спортовий осередок любителів зимових видів спорту, існує у Львові й донині. Власне саме з діяльності КЛК започатковуються українські спортові традиції Галичини в зимових видах спорту.
За сприяння педагога-організатора Наталії Голодняк та вчителя історії спорту Оксани Вацеби в гості до юних спортсменів завітав один із активних діячів КЛК, ветеран спортивного руху Львівщини, учитель фізкультури однієї із львівських шкіл Орест Дубиняк. Він ознайомив десятикласників училища з історією лижного та гірськолижного спорту, з особливостями проведення перших навчально-вишкільних курсів їзди на лижах в 20-30-і роки ХХ століття, про перші змагання членів КЛК в українських Карпатах й про освоєння гірськолижниками околиць Львова, схилів Славська, Ворохти, Космача, розповів про Зимові Запорізькі Ігрища 1935 року, які відбулися за рік до Зимових Олімпійських Ігор 1936 року, про знаменитий гімн КЛК «Гей у сонячні простори!», про емблему клубу авторства Роберта Лісовського, а також про теперішню історію славного клубу й святкування 30-річчя відновлення КЛК в сучасній Україні.
Особливий інтерес серед учнів викликала унікальна збірка відзнак і нагород КЛК різного часу у збірці Ореста Дубиняка «Історія закарбована в металі».
Очевидно, що славні сторінки діяльності Карпатського Лещетарського Клубу надовго залишаться в пам’яті юних спортсменів. 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиНепрофільні види

Непрофільні види

Максим Огорілко - найграмотніший учень ЛУФКУчні ЛУФК познайомились з історією українського футболуМарія Городня – триразова срібна призерка юніорського чемпіонату України з плаванняВікторія Ковальчук – найкращий математик ЛУФК«Переможеш себе – переможеш усіх»День української писемності та мови з Тетяною Грунською у ЛУФКПідсумки тижня математики у Львівському училищі фізичної культуриДесятикласники Львівського училища фізичної культури познайомилися з 95-річною історією КЛКДев’ятикласники Львівського училища фізичної культури відвідали Личаківський некропольЯк учні ЛУФК займалися гімнастикою для мозкуСтаніслав Корчемлюк – срібний призер кадетського чемпіонату України з боротьби дзюдоСвято української книги у ЛУФКОльга Цімко – переможниця Відкритого чемпіонату України з боротьби дзюдоУчні та студенти ЛУФК тести із загальнофізичної підготовленості здали«В єдності – сила, в силі - перемога!»