48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : « Нам пора для України жить»


       
      Учні відділення вільної боротьби Львівського училища фізичної культури, учасники проекту «Час читати» мали приємність зустрітись з правнуками Івана Франка, внуками його сина Петра Любов’ю та Петром Галущаками.
 
Розпочинаючи захід, завідувач бібліотеки училища Олена Сторожук провела аналогію між двома подіями, які розділяє трохи більше як сторіччя, а точніше 105 років. 7 грудня 1913 року у домівці «Сокола-батька» у Львові (вул. Руська, 20) українські спортовці, вшановуючи 40-річчя творчої праці Івана Франка, влаштувалиспортивне свято тавручили йому лавровий вінок, виконаний у сріблі, з написом: «Високоповажному докторові Франкові – «Сокіл-Батько», а сьогодні їхні нащадки – сучасні українські спортсмени мають за честь спілкуватися з його правнуками - носіями інтелектуальної спадщини Великого Каменяра, паростками Франкового родоводу.
 
   Загалом розмова точилася навколо постаті Петра Франка - інженера-хіміка, педагога, письменника, громадського діяча, вояка Української Галицької армії,засновника  Пласту та української авіації, автора підручників шведської руханки, історії і теорії руханки, знаного спортсмена, учня й послідовника Івана Боберського.
      Присутні дізнались багато цікавого про коротке (радянська влада знищила його у 51 рік), подвижницьке життя Петра Франка, а ще як правнукам Франка живеться сьогодні. Особливий інтерес учнів і педагогів викликала міні-експозиція відзнак «Родина Каменяра у національно-визвольній боротьбі».
 І як зазвичай, постійним учасником бібліотечних заходів є книга. Усі охочі передивились літературу з історії українського спорту, бібліотекар Олена Сторожук звернула увагу користувачів книгозбірні на постійно діючу у читальній залі книжкову експозицію «Нація і спорт».
 
 Зустріч проведено до 125-річчя українського спортового товариства «Сокіл».
 P. S. Тішить те, що до заходу разом з вихованцями долучились усі ланки педагогічного трикутника:класний керівник Ольга Климків, вихователі Ірина Петик й Лариса Замлинська, вчителі спорту відділення вільної боротьби Сергій Слюсаренко та Віктор Глібенко.
 
 
 
              Підготувала Олена Сторож
Світлини ( 
ufk.lviv.ua/ua-photogallery Uchni_LUFK_zustrilys_z_pravnukamy_Ivana_Fr.html
) Андрія Харковського
 
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освіти

Анонси
Додатковий контингент: 6,14 червня - стадіон ФСТ "Динамо", м. Львів вул. Янева, 10


Непрофільні види

Непрофільні види

Стуй, Лівач, Ткач і Хавалджи – дами ордену Княгині ОльгиАліна Крук – дворазова чемпіонка України з плавання на «короткій воді»Марія Городня – триразова медалістка юніорського чемпіонату України з плаванняП’ятнадцять вихованців ЛУФК стартують на ІІ Європейських іграхУ Львівському училищі фізичної культури прощалися з шкільним життямКращих учнів ЛУФК відзначили преміями канадського Фонду ім.Володимира Кузя «Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас…» Проект «Час читати» успішно фінішував у ЛУФК Прем’єра книги Василя Прухницького «Покутська вишиванка» у ЛУФКУ день святого Юрія Львівське училище фізичної культури звітувало про здобуткиОльга Цімко – бронзова призерка Кубку Європи з боротьби дзюдоУ Всесвітній день вишиванки згадаймо незламних українців!Вишиванка – одяг вільних!Шануй національні традиції! Одягни вишиванку!ЛУФК фестивалить!