Ідея об’єднаного чемпіонату СНД з футболу з кожним днем набирає обертів. Про неї дискутують журналісти, фахівці, самі футболісти. Не так давно відносно об’єднаного чемпіонату на сайті www.ufk.lviv.uaвисловлювався директор ЛУФК Степан Родак.
Сьогодні про своє відношення до цієї ідеї говорить вихованець Львівського училища фізичної культури, в недалекому минулому один з найдосвідченіших українських голкіперів, а сьогодні тренер юнацької (U-19) команди львівських «Карпат» Андрій Тлумак.
- Андрію, як ви ставитеся до ідеї створення чемпіонату СНД?
- Якщо чесно, то ніяк. В такому разі чемпіонат України стає перед загрозою зникнення. Оскільки, окрім тієї умовної "топ-пятірки" українських та російських клубів ніхто приймати участі у чемпіонаті СНД не буде. У випадку створення об'єднаного чемпіонату немало чудових клубів з обох країн можуть припинити існування, а разом з ними - весь український футбол. Хотілося б також підняти питання розподілу місць у єврокубках між українськими та російськими клубами. Наразі представництво Росії та України у міжнародних змаганнях - 2 клуби у Лізі Чемпіонів та 4 - у Лізі Європи. Чемпіонат СНД не змінить співвідношення місць у головних євротурнірах, проте ділити їх прийдеться між обома країнами. Така ситуація не може вважатися перспективною для інвесторів, більшість з яких ставить завдання вийти у єврокубки. Бізнесмени просто перестануть вкладати гроші у футбол.
- Тобто ви притримуєтесь думки, що ідея такого турніру матиме вкрай негативні наслідки для нашого футболу?
- Звичайно! Проте я майже на 100% впевнений, що чемпіонату СНД не буде. Бо ні росіяни, ні українці того не хочуть. Що казати, якщо сам Ринат Ахметов, який мав би бути першою зацікавленою особою у даному питанні, каже, що проведення такого турніру недоцільне і нереальне! Тому я вважаю, що до реального створення чемпіонату СНД справа не дійде.
- Уявимо, що чемпіонат СНД створено. Чи буде новостворена ліга користуватися вболівальницьким інтересом та комерційним успіхом?
- Щодо вболівальницького питання моя думка неоднозначна. З одного боку, приїзд у гості до київського "Динамо" добре знайомих з часів СРСР "Спартака" чи "Зеніту" змусив би вболівальників зі стажем пригадати часи всерадянських дербі і викликав би інтерес у молодого покоління. Але візьмемо, наприклад, "Карпати". Зараз команда знаходиться у нижній частині турнірної таблиці і, умовно кажучи, не потрапляє в "топ-п'ятірку", яка гратиме у чемпіонаті СНД. У матчах проти "Шахтаря", "Дніпра" та "Динамо" львівський стадіон майже завжди заповнений вщент. Не хотілося б нікого ображати, але є чимало клубів, що не можуть похвалитися такою відвідуваністю.
- Як ви вже згадали, зараз активно обговорюється питання, щодо розподілення єврокубкових путівок. Як можна вирішити це питання?
- Складно відповісти на це питання, оскільки я не компетентний у ньому. Але повторюсь, що УЄФА не дозволить заявити більше двох клубів у Лізі Чемпіонів та чотирьох - у Лізі Європи. Це комерційні турніри, і УЄФА не вигідно давати комусь більше путівок лише через те, що дві країни захотіли провести об'єднаний чемпіонат. Тим паче, що вслід за Україною та Росією можуть об'єднатися, наприклад, Голландія та Бельгія. Наскільки мені відомо, ці країни вже давно мріють про створення спільного турніру. Це може викликати неабиякий прецедент. Але знову ж, я не компетентний у цьому питанні і не володію великою кількістю інформації. Можу лише додати зі свого боку, що вважаю ідею чемпіонату СНД абсурдно і малореальною. Навряд чи ми дійсно у найближчий час побачимо подібний турнір.