53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Футбол : Ярослав Мартинюк: «До мене подзвонили футбольні менеджери й запропонували варіант з Кіпром»


 
 Як ми вже повідомляли, вихованець Львівського училища фізичної культури Ярослав Мартинюк (вип.2006р.) з нового сезону буде виступати за кіпрський «Ерміс».
Ярослав Мартинюк (на фото) –із талановитої плеяди карпатівської молоді, яка так голосно заявила про себе на зламі 2000-х і 2010-х. Залишивши львівський клуб, він встиг пограти за київський Арсенал, білоруський Шахтар (Солігорськ) та узбецький Алмалик. Вчора наш сайт повідомляв, що напівзахисник підписав контракт с клубом кіпрського найвищого дивізіону – Ермісом із міста Арадіппу. Ми звернулися до Мартинюка, щоб дізнатися деталі його переїзду на Кіпр, перші враження від нового клубу та завдання на цей період своєї кар’єри. Розмову Ярослав починав у хорошому настрої, адже вчора відзначився голом у контрольному матчі Ерміса. З привітань з цього приводу ми й почали нашу бесіду.
«ПРОЖИВАЮ ПОКИ У КЛУБНОМУ ОФІСІ»
– Ярославе, то тебе можна вітати з успішним, хай поки й неофіційним, дебютом?
– Так, виграли з рахунком 2:1, і я забив другий, переможний, гол. Після проходу й прострілу флангового захисника я пробив з набігу десь з 11 метрів у ближній кут. Що за суперник? Навіть і не можу сказати точно. Знаю, що місцева команда.
Ви вже знаходитеся певний час у тренувальному таборі Ерміса. Чим цікава суто футбольна сторона роботи кіпрського клубу?
– По-перше, тут цікаві тренування більш ігрового плану – наближені до європейського стилю. Короткий пас, швидке переміщення, переведення на інший фланг – все в темпі, з хорошою культурою пасу. У футбольному плані тут, на Кіпрі, мені дуже подобається працювати. Тут хороший тренер – Нікос Панайоту, мені подобається його методика гри, він вміє пояснювати, тренувати. Підтримує гравців добре – до кожного підійде, поспілкується, як хороший психолог. Тому на тренування йдеш із хорошим настроєм і працювати хочеться.
Уже визначилися з позицією, на якій вас будуть використовувати?
– Так, у центрі півзахисту. Це місце для мене звичне, досить цікаво на ньому діяти.
Нинішній головний тренер Дніпра Дмитро Михайленко, який догравав на Кіпрі, в розмові зі мною сказав таку цікаву річ. Каже: «Якби я раніше на Кіпр потрапив, то, з його полями, до 40 років без травм грав би». Все так?
– Погоджуся. Поля прекрасної якості. Місцеві кажуть, що вони цілий рік такі – тому приїздять команди з інших країн на зимові збори. Бачу, що така якість газонів – заслуга не лише погодних умов. Є багато людей у клубі, які постійно стежать за полями. Тому на них виходити приємно.
Ваш клуб представляє місто Арадіппу, котре знаходиться поруч із Ларнакою. Умови на рівні, чи у клубів-грандів із столиці Нікосії та інших великих міст все краще?
– Не можу судити про інші клуби. Але у нашого клубу є все необхідне для роботи. Повноцінні тренування, стадіон, нормальні умови для підготовки. Тож нам лишається працювати й покращувати результати Ерміса.
Проживаєте поки на клубній базі, чи вже зняли собі квартиру?
– Тут у клубному офісі на другому поверсі є кімнати для футболістів, які ще не зняли собі житло. Умови непогані – є телевізор, інтернет. А пізніше уже зніму квартиру, перевезу сім’ю.
 
«УЗБЕЦЬКИЙ КЛУБ ЛИШИВСЯ МЕНІ ВИНЕН ЩЕ ДЕСЬ ЗА ПІВРОКУ РОБОТИ»
Ерміс минулого сезону зайняв 12 місце прямо над зоною вильоту. Уже відомо, за що будете боротися наступного сезону?
– Президент сказав, що клуб має боротися за вихід у Лігу Європи. Тож дуже приємно, що Ерміс має серйозні завдання й прагне у єврокубки.
Це буде у майбутньому, а поки пропоную повернутися трішки назад. Ви уже змінюєте третій закордонний клуб, але якщо раніше це було т.зв. «ближнє зарубіжжя», то тепер – далекий і не надто освоєний українськими футболістами Кіпр. Як з’явився такий екзотичний варіант?
– До мене подзвонили футбольні менеджери й запропонували варіант з Кіпром. Я відразу ж погодився. У мене цього літа навіть не було відпустки – щойно повернувшись з Узбекистану в Україну, дізнався всі деталі й вирушив у Ерміс.
Переговори й перегляд тривали довго?
– Все вирішилося дуже швидко й без тяганини. Я без перегляду підписав річний контракт, а потім приїхав – і тут на місці ми все остаточно узгодили буквально за два дні.
Чого чекаєте від кіпріотського періоду? Адже це для вас уже четвертий чемпіонат, і є з чим порівнювати…
– Передовсім, хочеться закріпитися у складі Ерміса – я новачок, тому маю довести свій рівень тренеру й завоювати авторитет одноклубників. Чого чекаю від Кіпру? Хочеться пограти у Європі. Мені імпонують ті цілі, які переслідує клуб, його керівництво і тренерський штаб.
– Солігорський Шахтар – солідний клуб, який бореться за медалі в Білорусі й регулярно бере участь в єврокубках. Чому там надовго не затрималися?
– Важко сказати. Помінявся тренер, бачення нового наставника змінило, можливо, думку про мене. Тому я звідти й пішов.
Зараз до українського старожила солігорців Старгородського приєднався Рудика, вони вдало стартували в єврокубках. Спогади від Шахтаря хороші? Білоруський футбол в ігровому плані не розчарував?
– Ні, все добре – позитивна команда й люди, які там працюють.
Узбецький Алмалик – команда, щоб перебути півроку?
– Думаю, що так.
Чимало наших легіонерів скаржаться на те, що в фінансовому плані узбецькі клуби не завжди виконують обіцяне. Ви з Алмаликом розсталися добре?
– Ні, все саме так, як ви й сказали. Клуб не заплатив мені ще за півроку, але кажуть, що все віддадуть. Чекатимемо…
– Повертатися в Україну не бачили сенсу?
– Ви бачите, що відбувається з нашим чемпіонатом. Навіть таким командам, як Дніпро, важко у фінансовому плані, тож нема нічого дивного, що більшість гравців намагаються з України кудись утекти.
Якщо не секрет, Білорусь, Узбекистан і Кіпр – на рівні України за фінансовими умовами, чи, може, навіть вище?
– Дивлячись з яким періодом порівнювати… Нині десь навіть перевершують.
Ваша команда, попри серйозні завдання, у кіпрському футболі має реноме середняка. Вас влаштує, якщо при посередніх виступах все буде нормально у плані зарплати, чи все-таки хочеться й спортивної мотивації?
– Не буду приховувати – я, як футболіст, хочу вдосконалюватися й виконувати високі завдання. Гроші – це дуже важливо, але хочеться добиватися якогось результату. Це ж не ремісництво – коли ти просто заробляєш гроші для своєї сім’ї. Тут є ще й спортивні амбіції, бажання чогось досягнути в своїй футбольній кар’єрі.
 
«ДУМАЮ, ЩО НОВІ УКРАЇНЦІ ЩЕ ПРИБУВАТИМУТЬ В ЕРМІС Й НА КІПР В ЦІЛОМУ»
Переглянув на спеціалізованих ресурсах склад не лише Ерміса, а й кіпрських клубів загалом. Побіжно нарахував представників кількох десятків національностей. Загалом, кіпрський чемпіонат вважається найбільш легіонеризованим у Європі – більше 50% іноземних гравців. Оце і є той самий інтернаціонал?
– От саме так! Ми навіть у команді так говоримо, що ми – інтернаціональний колектив. Але команда дружня, всі більш-менш спілкуються англійською. Я також, хоч і недосконало, але розумію цю мову, тож спілкуватися можу нормально.
Що вам розказували про місцеву лігу? Що знаєте про кіпрський футбол? Мої кілька стереотипів – шалені фани, запекла боротьба кількох грандів і те, що тут періодично збірна України бере участь у зимових турнірах.
– Ще детально з місцевими не спілкувалися – напевно, така розмова ще попереду, буде перед початком сезону. Що я чув про Кіпр? Що тут є такий хороший тенісист, як Маркос Багдатіс. Зараз працюємо в режимі двохразових тренувань, провели вчора спаринг. Ось так потихеньку й знайомлюся з місцевим футболом.
Ерміс на кіпрському фоні – це звичайний середняк, «скоробагатько» чи, навпаки, досить скромний за можливостями клуб?
– Не знаю, наскільки він багатший чи бідніший від інших, але тут гравці задоволені умовами. Атмосфера така, що колектив хоче значно поліпшити результати.
Вже зустрічалися з керівництвом?
– Так, мали розмову. Перед зустріччю з президентом клубу мене попередили, що він дуже жорсткий. Але в бесіді він справив дуже приємне враження. Поговорили, посміялися. Показав він мені відео, де записана гра футболістів, які йому подобаються.
Раз тут все добре, можна очікувати, що ви будете не останнім українцем у цьому клубі й чемпіонаті в цілому?
– Я думаю, що можливий перехід і ще нових українських гравців у цю команду.
Ну, що ж – побажаємо, щоб медалі й кубки кіпрського футболу нікуди від вас цього сезону не поділися!
– Дуже дякую, будемо старатися.
 
Автор Артур Валерко, за матеріалами www.sportarena.com
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Футбол

Футбол

Нагородження найкращих футболістів і тренерів, які брали участь у ДЮФЛУ на конкурсі "Золотий м'яч"У футболістів розпочалась зимова перерва СЕМИКЛАСНИКИ ВИЙШЛИ У ФІНАЛЬНУ ЧАСТИНУ ДЮФЛ ЛЬВІВЩИНИУСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ U-1610 ТУР ДЮФЛУ: ЗАКАРПАТСЬКІ ПРОТИСТОЯННЯ З ХЕТ-ТРИКОМ ПЕТРОНЮКА І ДУБЛЕМ ДЄДОВА9 ТУР ДЮФЛУ: ЗАВЕРШЕННЯ ПЕРШОГО КОЛА ТРЬОМА ПЕРЕМОГАМИ8 тур ДЮФЛУ: результати матчів відділення футболу – ЛФКС-КАРПАТИЛФКС-КАРПАТИ U-13 повернулися з "Utmost Cup"7 тур ДЮФЛУ: результати матчів відділення футболу – ЛФКС-КАРПАТИ6 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ5 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ4 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ– ЛФКС-КАРПАТИ3 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ2 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ1 тур ДЮФЛУ: результати матчів відділення футболу – ЛФКС-КАРПАТИ