53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Футбол : Степан Родак: «Львівське училище фізичної культури до участі у футбольній елітлізі не готове»


         24 липня 2019р. у приміщенні Львівської обласної федерації футболу за участю віце-президента Дитячо-юнацької футбольної ліги України Валерія Золотухіна відбулася робоча нарада з питань реформування системи змагань чемпіонату України з футболу серед дитячо-юнацьких спортивних закладів.
Зацікавленим учасником цієї наради був директор Львівського училища фізичної культури, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Степан Родак.
Ми попросили Степана Михайловича поділитися враженнями від наради, що пропонується змінити і чому львівські команди відмовилися брати участь у новому форматі.
     -       Степане Михайловичу, які зміни пропонуються у дитячо-юнацькому футболі?
-        Мова йде про створення елітліги. Сьогодні система юнацьких змагань складається з двох рівнів: вищої і першої ліг. До цього пропонується додати так звану елітлігу, яка б складалася з 12 кращих команд України. На першому етапі турніру створюються дві групи по 6 колективів за територіальною ознакою: група «Центр-Захід» і група «Центр-Схід». На другому етапі проводяться стикові ігри чотирьох кращих команд груп за попадання у фінальну частину змагань. У фінал заходять чотири команди, які грають півфінали і фінал і таким чином визначають переможців змагань.
Така система змагань буде стосуватися усіх чотирьох вікових категорій, які мають місце сьогодні: від U-14 до U-17. В основу проведення турнірів пропонується покласти клубний залік.
Окрім того, мова йде про атестацію клубів і вимоги, які висуваються до команд, що будуть брати участь у елітлізі: наявність стадіонів, роздягалень, штату клубу, бюджету участі, проведення он-лайн трансляцій ігор і т.п.
На сьогодні, ДЮФЛУ за підсумками сезону 2018/2019р.р. вивела рейтинг усіх клубів вищої ліги, де враховувались результати команд на груповому етапі змагань, кількість команд, яка вийшла у фінальну частину турнірів та місця команд у фіналах. До речі Львівське УФК у цьому рейтингу на третьому місці після донецького «Шахтаря» та київського «Динамо».
За цим рейтингом пропонується групи елітліги сформувати таким чином: «Захід-Центр»: «Шахтар» Донецьк, «УФК-Карпати» Львів, «Карпати» Львів, «Скала» Моршин, «Арсенал-Київ», ФК «Львів», «Схід-Центр»: «Динамо» Київ, «Дніпро» Дніпро, «Зміна-Оболонь» Київ, УФК Дніпро, «Чорноморець» Одеса, «Металург» Запоріжжя.
     - То що не так? Чому львівські команди відмовляються грати за цією системою?
-   Тому що на груповому етапі чемпіонат перетворюється фактично у першість Львівської обл. Нам суттєво звузили коло суперників. «Шахтар» я ставлю осібно – конкурувати фактично із збірною України сьогодні ми не в спромозі. Отож, по чотири рази в сезоні львівські колективи грають між собою. Хлопці і так добре знають один одного, адже проводимо і спільні турніри, і товариські, і контрольні зустрічі. Це скоріше виглядаємо на якусь резервацію, а не на розвиток. Друге. За таких розкладів на перший план виходить результат. Діти не мають права на помилку, бо ціна втрачених очок набагато зростає. Сьогодні ми багато говоримо про розвиток. Все має бути у свій час. Тому психічне навантаження суттєво зросте, особливо для молодших вікових категорій.
    Мають значення і переїзди до Києва на груповому етапі і на схід для участі у стикових іграх. Яку б логістику нам не вибудовували, до Києва ми повинні виїхати у п’ятницю, в нормальних умовах переночувати і тоді виходити на гру. Окрім того, фактор подорожі до безпосереднього місця ігор також несе свій негатив – перевезти одночасно потрібно дві команди, а це 40-45 осіб. Цілий залізничний вагон. А як це «Арсеналу» – кожен тиждень до Львова?
Немаловажне значення має і фінансова складова. Не забуваймо, що училище – бюджетна установа і наші можливості дуже обмежені і затиснуті певними нормативними документами.
     -   А що це за мова йшла про 5млн?
-        Число, умовне, яке висловила директорка моршинської «Скали» Леся Кравчук. Мова йшла про преференції, які могли б отримати учасники елітліги. Дивіться, щороку Українська асоціація футболу отримує від УЄФА певні кошти солідарності на розвиток дитячо-юнацького футболу. Ці кошти рівномірно розподіляються між клубами прем’єр-ліги. Але чи чули Ви про юнацькі команди «Олімпіка», «Зорі», «Олександрії», того ж «Колоса». В той же час у юнацькій елітлізі є 6 колективів, головні команди яких не присутні у прем'єрлізі. То може б вартувало перерозподілити ці кошти? Та й наші гранди могли б поділитися – всі ж працюють, в основному, на них.
Це, між іншим, ще одна точка супротиву новаціям. Переманювання кращих юних футболістів донецьким «Шахтарем» та київським «Динамо». І, власне, всіх обурює, як це робиться. Ніхто до керівництва шкіл чи закладів не звертається – все робиться через батьків, не виключено, що і за певні винагороди. А батьки просто ставлять тебе перед фактом. Так, власне ЛУФК тільки в минулому сезоні позбувся двох здібних гравців: один поїхав до Києва, а другий в Щасливе (місце дислокації академії «Шахтаря»). Не встигла наша команда U-14 посісти ІІІ місце у цьогорічному чемпіонаті, як кращих гравців вже обсіли т.зв. «скаути» «Шахтаря». Тому цілком резонно віцепрезидент ФК «Львів» Роман Михайлів поставив питання про впорядкування переходів футболістів на рівні ДЮФЛ.
А, між іншим, для Вас не дивно, чому це «Шахтар» із східного Донецька хоче грати у західній групі? Як написав один із дописувачів-батьків у фейсбуці, «висмоктали всю східну частину країни своєю селекцією… і тепер у них з’явилося бажання поселекціонувати у Львові і в околицях».
Тож, у багатьох фахівців склалося враження, що реформи проводяться, в першу чергу, для наших двох грандів.
              -  І що далі?
      -     Не знаю. Це буде вирішувати виконком ДЮФЛ. Але Львівське училище фізичної культури до участі у футбольній елітлізі не готове, в тому числі, і з огляду атестаційних вимог і фінансових можливостей, і ми залишаємося у вищій лізі.
 
Прес-служба ЛУФК.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Футбол

Футбол

УСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ U-1610 ТУР ДЮФЛУ: ЗАКАРПАТСЬКІ ПРОТИСТОЯННЯ З ХЕТ-ТРИКОМ ПЕТРОНЮКА І ДУБЛЕМ ДЄДОВА9 ТУР ДЮФЛУ: ЗАВЕРШЕННЯ ПЕРШОГО КОЛА ТРЬОМА ПЕРЕМОГАМИ8 тур ДЮФЛУ: результати матчів відділення футболу – ЛФКС-КАРПАТИЛФКС-КАРПАТИ U-13 повернулися з "Utmost Cup"7 тур ДЮФЛУ: результати матчів відділення футболу – ЛФКС-КАРПАТИ6 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ5 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ4 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ– ЛФКС-КАРПАТИ3 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ2 ТУР ДЮФЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ – ЛФКС-КАРПАТИ1 тур ДЮФЛУ: результати матчів відділення футболу – ЛФКС-КАРПАТИ«ЛФКС-КАРПАТИ» U-16 — переможці турніру "Кубок легенд Карпат"«ЛФКС-КАРПАТИ» U-15 — бронзові призери «UTMOST CUP»!УЧНІ НАШОГО КОЛЕДЖУ, ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ, ПРОХОДЯТЬ ПІДГОТОВКУ ДО НОВОГО СЕЗОНУ 2024/2025 ДЮФЛУ