Легка атлетика : Попович і Ільницький перемогли у Бердейові

У м.Бердейові, що на сході Словаччини, 11 січня 2013р. відбувся VIII міжнародний меморіал Володимира Савчінського із стрибків у висоту, участь у якому взяли учні та студенти Львівського училища фізичної культури.
У категорії юніорів переможцем з новим рекордом турніру – 208см став студент І курсу училища Андрій Попович. Слід сказати, що у другого призера – словака Любомира Земана Андрій виграв аж 8см.
Рекорд турніру серед юнаків встановив учень 11 класу Андрій Ільницький. Андрій переміг з результатом 203см. Четверте місце тут посів десятикласник Владислав Боровський. Владислав «настрибав» 191см.
Серед дівчат бронзовим призером змагань з результатом 163см стала однокласниця Владислава Анна Пилявець.
Участь спортсменів ЛУФК у турнірі в Бардейові стала можливою завдяки підписаному училищем договору про співпрацю та обміни спортивними делегаціями з місцевим шкільним спортивним клубом ім. Яна Амоса Коменського, «скорочено JAK». Тепер словацькі атлети відвідають Львів і візьмуть участь у традиційному «Меморіалі Дем’янюка», який відбудеться у Львові 19 січня.
Слід додати, що словацьке місто Бардейов (укр. Бардіїв) має глибокий український слід. Довгий час місто входило до складу Галицько-Волинського князівства. У середні віки ним володіли переважно руські роди Богатів, Сударів, Старів, Коріятовичів, Острозьких.
Найвизначнішу культурну пам’ятку Бардейова – собор св.Егідія (XVст.) зводив архітектор Микола з Бардієва, а до виготовлення його 11 вівтарів залучали тільки лемківських майстрів.
І сьогодні у місті проживає багато українців. Тут працює греко-католицька церква, збудована ще у 1903р. У Ратуші існує Шариський музей з колекцією місцевих українських ікон XVIст. пензля Т.Жебрацького. Щорічно проводиться фестиваль художньої самодіяльності «Маковицька струна».

Результати учнів коледжу на Кубку України з легкої атлетики Дубіль Алевтина стала чемпіонкою України та виконала норматив для участі у чемпіонаті Світу серед юнКостельна Ольга та Буйна Олеся - срібні призерки Чемпіонату України!Алевтина Дубіль та Карина Оверко – чемпіонки України з легкої атлетики серед молодіВихованці відділення легкої атлетики - переможці та призери чемпіонату України!Успіхи вихованців коледжу на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорівВипускниця відділення легкої атлетики Уляна Рачинська фінішувала в топ-30 на чемпіонаті Європи!Св.п. ТАРАС СИВЕНЬКИЙ (10.03.1996 – 13.11.2023)Учень 8 класу Юрій Майстренко – призер Всеукраїнських змагань з легкоатлетичного багатоборстваМедалями юнацького чемпіонату України з легкої атлетики відзначилися вихованці коледжуУчні коледжу вибороли чотири медалі юнацького чемпіонату України з легкої атлетикиВладислав Лавський - переможець Всесвітньої універсіади зі стрибків у висотуУляна Рачинська - чемпіонка України з бігу на 1500 м.Вихованці Львівського коледжу спорту сильні у стрибках у висотуУляна Рачинська у топ-15 молодіжного чемпіонату Європи з легкої атлетики