Матеріали анкетування студентів
Матеріали
проведеного анкетного опитування
студентів КЗ ЛОР «Львівський фаховий коледж спорту»
Анкетне опитування студентів коледжу проведено упродовж квітня-травня 2023 року. Опитування відбувалося анонімно. Участь в опитуванні взяли 38 студентів (81 %) усіх академічних груп в т.ч. за курсами:
1 курс 15 осіб (88%)
2 курс 15 осіб (88%)
3 курс 8 осіб (62%).
Анкета містила 64 питання за трьома розділами:
1. Організація навчального процесу (37 питань)
2. Організація академічної групи (16 питань)
3. Побутові умови (11 питань)
Аналіз, проведений за результатами опитування, засвідчив таке:
86 відсотків студентів (33 особи) задоволені, що обрали для навчання та продовження спортивної діяльності Львівський спорт коледж й 82 відсотки студентів (31 особа) зазначили, що зміст освітньої програми 017 Фізична культура і спорт для фахової передвищої освіти є цікавим для них (при цьому 100 відсоткові позитивні відповіді подали студенти 2 і 3 курсів, а для майже половини першокурсників зміст програми є невідомим).
Симптоматично, що тільки 34 % студентів (13 осіб) позитивно відповіли, що визначилися зі своєю майбутньою професійною діяльністю, при чому на випускному курсі тільки двоє студентів відповіли «Так», що потребуватиме у майбутньому посилення роботи з професійної орієнтації здобувачів освіти. При цьому вважаємо позитивним, що 65% студентів (25 осіб) хочуть після завершення навчання працювати тренером (в одній анкеті було зазначено умову: високооплачуваним тренером). Цікаво, що студенти хочуть працювати також в сфері управління спортом, масажистом, реабілітологом, а 8 студентів (21 %) ще не визначилися ким би хотіли працювати в сфері спорту.
84 % студентів (34 особи) планують продовжити навчання на наступному освітньому рівні (при цьому за спеціальністю 017 – 76 % (29 студентів)); по одному студентові на 2 та 3 курсах – не планують продовжувати навчання, четверо першокурсників ще не визначилися.
89 % студентів (34 студенти) продовжуватимуть вчитися в Україні, четверо студентів усіх курсів - не визначилися або не відповіли ствердно на це питання.
60 % студентів вважають, що зміст (перелік компонентів, дисциплін) освітньої програми є достатнім для подальшої успішної роботи за фахом.
Практично усіх студентів (94 %) задовольняє розклад академічних занять; для 86 % студентів процес викладання навчального матеріалу є доступним.
Розділилися думки студентів щодо режиму організації навчання: 42 % (16 студентів) найкраще сприймають змішаний формат, 34 % (13 студентів) найкраще сприймають офлайн-навчання й тільки 21 % (8 студентів) – он-лайн режим.
Серед найулюбленіших навчальних предметів студенти 1 курсу називають спортивні та рухливі ігри (46 % студентів) та анатомію (33%); студенти 2 курсу називають педагогіку (66%) та анатомію (26%), яка вже не викладається на курсі; а студенти 3 курсу – ТіМФК (37 %) та психологію (37 %). При цьому анатомію відзначають своїм улюбленим предметом студенти усіх курсів, що, очевидно, зумовлено харизмою постаті доцента Львівського нац. медичного університету Максим Цитовського.
Серед найскладніших для освоєння, студенти називають такі дисципліни: англійська мова (40 %) та ТіМ легкої атлетики (26 %) – на 1 курсі; фізіологія (66 %) – на 2 курсі; англійська мова (25 %) та фізіологія (25%) – на 3 курсі. Варто зазначити, що англійська мова викладається педагогами нашого навчального закладу.
На запитання «Чи всі дисципліни, які Ви вивчаєте, необхідні на Вашу думку для майбутньої фахової діяльності, спортивного удосконалення та особистісного зростання?» позитивно відповіли 52 % студентів, але 36 % дали відповідь «Ні».
82 % студентів (31 особа) позитивно відгукнулися про методи подачі навчального матеріалу, зазначаючи що більшість лекцій є цікавими й мають навчально-проблемний характер.
Преважна більшість студентів (76 %) справляється з навчальним навантаженням і для 78 % студентів цілком достатньо поданого навчально-методичного матеріалу з дисциплін, які викладається на конкретних курсах. Один із третьокурсників зазначив, що хотів би більше практики під час академічних занять.
84 % студентів (32 особи) легко поєднують навчальне навантаження із тренувальним процесом, причому складніше це вдається студентам 2 курсу (26 %) та 1 курсу (13 %). Третьокурсники не відчували жодних труднощів.
Очевидною є потреба зміни парадигми діяльності бібліотеки коледжу, оскільки практично усі студенти (97%) не користуються її послугами й навіть вказують, це не вважають це потрібним! Тільки 3 студентів (7%) користуються послугами бібліотеки ЛДУФК. Натомість основну навчальну інформацію студенти усіх курсів черпають з мережі Інтернету (81 %), а тільки 7 студентів (18 %) використовують для підготовки електронні варіанти та конспекти лекцій.
21 відсоток студентів відчувають проблеми в освоєнні навчального матеріалу, вказуючи на труднощі в засвоєнні матеріалу, надолуженні пропущеного матеріалу, використання ел. платформи коледжу, а 6 студентів 2 курсу вказують на ті чи інші проблеми при вивченні фізіології.
78 % студентів задоволені електронною платформою коледжу в Класрумі, хоча практично усі використовують її періодично та не системно.
Сутність академічної доброчесності розуміють 50 % студентів усіх курсів, при чому на 3 курсі 37 % не знає про це або затрудняється відповісти.
Тільки троє студентів (двоє на 3 курсі та один на 1 курсі) відзначили, що вчителі зі спорту не цікавляться їхнім навчанням, але для переважної більшості студентів вчителі зі спорту є порадниками в навчанні. Подібна ситуація спостерігається й з підтримкою батьків: у 81 % студентів батьки (рідні) цікавляться їхнім навчанням.
Майже усі студенти (34 особи) не відчувають негативного тиску щодо їхнього навчання з боку адміністрації коледжу, викладачів та тренерів, а 76 % студентів відчувають відповідну підтримку.
Організація семестрового контролю влаштовує майже усіх студентів (86 %).
З діяльністю стипендійної комісії знайомі 68 % студентів усіх курсів; а з діяльністю Педагогічної ради – 63 %.
Потребу у спілкуванні з кураторами груп відчувають 34 % студентів (на першому курсі – 46 %; на другому курсі – 20 %; на третьому – 37 %).
Потребу у спілкуванні з психологом коледжу відчувають 13 % студентів (на першому курсі – 6 %; на другому курсі – 20 %; на третьому – 12 %).
Серед побажань для покращення навчального процесу студенти пропонують збільшити кількість практики під час занять, проводити опитування щодо освоєння матеріалу, покращити пояснення з предмету «Фізіологія» (наразі «недоступно»), щоб на лекціях було спілкування, щоб запрошувалися гості на заняття, щоб було відвідування музеїв, є потреба оновити інвентар, щоб не перетиналися кілька груп в манежі, щоб тренування були різноманітніші, щоб для тренувань було більше часу.
Звучали поодинокі думки щоб на заняттях було «цікаво і не нудно», щоб «не було тривог», щоб на англійській мові не давали перевіряти роботи школярів, щоб «менше писати на заняттях», щоб «швидше відпускали з пар», щоб було менше домашніх завдань.
Для покращення позааудиторнї роботи студенти пропонують організувати активний відпочинок у гуртожитку, встановити тенісний стіл, відкрити вітамінний бар, встановити кілька тренажерів поблизу гуртожитку, покращити роботу вихователів, більше подавати інформації про навчальний процес.
50 % студентів знайомі з діяльністю сайту коледжу. 52 % користуються сторінкою в соціальних мережах.
Щодо формування академічного середовища, то 76 % студентів вказують на те, що в академічній групі склалися сприятливі міжособистісні стосунки; 81 % - група є дружнім, згуртованим колективом; 92 % - що студентське середовище є комфортним для студента особисто; 86 % вважають що їх позитивно сприймають у групі.
Тільки для 3 студентів виявилося важко відповісти щодо ролі старости групи, 92 % студентів влаштовує виконання старостами своїх обов’язків.
28 % студентів усіх курсів залучені до студентсько-учнівського самоврядування в коледжі, й така ж кількість хотіла би взяти участь у роботі самоврядних органів. Загалом 71 % студентів вважають потрібним функціонування в закладі студентсько-учнівського самоврядування. Серед лідерів та яскравих особистостей у студентському середовищі виділяються Б. Бабура, М. Мазепа, В. Поліщук та ін., а важливими рисами для лідерів студенти вважать відповідальність, активність, почуття гумору, доброзичливість, щирість, потяг до знань.
Більшість студентів 81 % не стикалися з проблемами цькування (боулінгу), хоча троє першокурсників та четверо другокурсників – зазначили «Так».
На запитання «Чи задовольняє Вас система харчування в коледжі (якщо харчуєтесь)» 55 % відповіли «ні». Серед пропозицій, які б могли покращити діяльність їдальні, окремі студенти зазначили таке:
«зробити ремонт у приміщенні»
«контролювати чистоту та якість приготування страв»
«змінити вид і подачу страв»
«змінити столи, стільці, підноси, тарілки, столові прибори»
«покращити приготування їжі»
«додати в асортимент більше фруктів, салатів, м’яса»
«збільшити порцію страв»
«змінити меню»
«змінити кухарів».
Діяльність медичного пункту задовольняє 65 % студентів (25 осіб).
Щодо умов в укритті коледжу, 73 % здобувачів освіти вказали, що все влаштовує, але поодинокі зі студентів зазначили, що є треба збільшити кількість лавок, розширити зону вайфаю, що у прохолодну пору в укритті зимно.
Загалом правил поведінки під час звучання сигналу повітряної тривоги дотримуються 84 % студентів.
Серед побажань щодо покращення санітарно-побутових умов в колежі, окремі студенти зазначають:
«постелити бруківку на території коледжу»
«відремонтувати витяжки в кімнатах»
«подолати грибок і плісняву»
«закупити нові підноси в їдальню».
На запитання про те, щонайбільше запам’яталося під час навчання в коледжі студенти зазначили:
«Все сподобалося»
«Спортивні перемоги»
«Чудові викладачі»
«Згуртованість спортсменів»
«Спортивні перемоги»
«Куратор»
«Режим тренувань»
«Викладач з анатомії та заняття з анатомії»
«Змагання на першість коледжу з бадмінтону»
«Кількість пар»
«Заняття з педагогіки та психології»
«Цікаві сесії»
«Навчальні екскурсії»
«Заняття з легкої атлетики»
На запитання про те, що не сподобалося під час навчання в коледжі, окремі студентські відповіді звучали так:
«Все супер»
«Особисті поразки»
«Фасад корпусу»
«Туалети»
«Харчування в їдальні»
«Умови в гуртожитку»
«Заняття з фізіології»
«Виставлення пропусків за запізнення через тривогу»
«Заняття з англійської»
«Відсутність екскурсій з ночівлею»
«Надмірне навантаження на гімнастиці» (3 курс).