54 років1971 - 2025
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Програма претендента на посаду директора А.М. Окопного


Проект стратегії (програма) розвитку комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський фаховий коледж спорту» 
кандидата на посаду директора
ОКОПНОГО АНДРІЯ МИХАЙЛОВИЧА
(стратегія розвитку з думкою– «Не втомлюйтесь робити Добро…особливо спортсменам!»)
Шановні викладачі, співробітники, учні, спортсмени-студенти!
 
Вибори директора коледжу спорту, це вибір курсу розвитку навчального закладу на наступні п’ять років.
Закон України «Про фахову передвищу освіту» який вступив в дію в серпні 2019 року, програмує рівень фахової освіти по п’ятому рівню кваліфікацій, зокрема освітньо-науковий ступень фаховий молодший бакалавр.
Програма розкриває наше бачення подальшого розвитку Львівського фахового коледжу спорту. Її реалізація можлива за участі всіх педагогічних працівників, співробітників, спортсменів-студентів.
Сподіваюсь на вашу підтримку.
Будемо розвивати, а також відстоювати та підвищувати авторитет навчального закладу на Львівщині, в Україні та за її межами. Колектив, який сьогодні працює в коледжі, здатний виконувати всі завдання з підготовки висококваліфікованих фахівців. Стабільність та системність роботи, розвиток матеріально-технічної бази, запровадження нових напрямів діяльності, тісна співпраця керівництва коледжу, колективу педагогічних працівників, співробітників та студентів дасть можливість реалізувати плани.
Сьогодні перед нами стоять серйозні виклики – не лише «вижити» в сучасних складних умовах війни,  у період реорганізації системи вищої освіти та освіти в цілому, а й впевнено розвиватися, зберігаючи й примножуючи кращі традиції, сформовані за час існування навчального закладу, а це вже 52 роки. Для цього необхідні професійні кадри, ефективна організація навчального процесу, забезпечення набору студентів, гідне фінансування, розвиток матеріально-технічної бази, забезпечення робочими місцями наших випускників. Стратегічним курсом у нашій роботі буде поглиблення й закріплення позитивних результатів діяльності коледжу.
Прогнозованість результатів, прозорість рішень, відповідальність за спільну справу. Першочерговими і основними завданнями: удосконалення якості підготовки студентів, здійснення моніторингу ринку праці та підготовки акредитаційних справ щодо відкриття нових сучасних спеціальностей. Це головний критерій оцінки діяльності будь-якого навчального закладу та попит на нього серед потенційних абітурієнтів, ефективна співпраця з різними організаціями незалежно від форм власності щодо подальшого працевлаштування випускників. Виконання даних завдань дозволить організувати належне фінансування коледжу, забезпечити належну оплату праці викладачів та працівників коледжу.
 
СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ КОЛЕДЖУ СПОРТУ:
1. Поглиблення та закріплення позитивних результатів діяльності коледжу спорту, розбудова іміджу коледжу як сучасного відкритого для спортивної громадськості, конкурентоспроможного навчального закладу.
2. Удосконалення якості підготовки студентів, забезпечення особистісного та професійного зростання студентів, формування компетентності, що визначається конкурентоспроможністю випускників в Україні.
3. Впровадження сучасних технологій, орієнтація діяльності педагогічного колективу на досягнення високого результату освітньої діяльності, розроблення системи мотивації для роботи в команді задля успішності та конкурентоспроможності коледжу.
4. Всебічний розвиток потенціалу креативності педагогічних працівників коледжу.
5. Створення в колективі викладачів та співробітників сприятливого мікроклімату для досягнення основної мети освітнього процесу.
6. Удосконалення створеної інфраструктури та системи управління, спрямованої на забезпечення ефективності діяльності коледжу.
7. Спрямування педагогічного потенціалу колективу викладачів, співробітників та студентів на злагоджену творчу роботу на спортивний результат.
8. Ознайомлення широкої громадськості з пріоритетами діяльності коледжу.
9. Допомога керівництву коледжу та його підрозділам приймати ефективні управлінські рішення в конкретних ситуаціях навчально-виховної роботи.
10. Забезпечення умов всебічного розвитку окрім фізично-спортивних, також дидактичних, організаційних, комунікативних, наукових здібностей студентів, які навчаються в коледжі, необхідних для здобуття ними фахової передвищої освіти, формування у них високих моральних якостей, суспільної свідомості.
11. Забезпечення системного підвищення якості освіти на інноваційній основі, сучасного психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу.
12. Постійний пошук та залучення роботодавців до співпраці.
13. Постійний розвиток партнерських відносин з провідними вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації, зокрема із Львівським державним університетом фізичної культури ім. Івана Боберського.
14. Забезпечення систематичної профорієнтаційної роботи під час проведення різноманітних заходів в коледжі, через соціальні мережі.
15. Розбудова навчального процесу на засадах сучасної педагогіки, спрямованої на раннє виявлення та найповніше розкриття потенціалу людини.
16. Методичне, психолого-педагогічне, інформаційне та кадрове забезпечення освітньої діяльності.
17. Інтеграція в міжнародний освітній та спортивний простір.
18. Збереження та покращення матеріально-технічної бази та підвищення ефективності фінансово-економічної діяльності.
 
ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ КОЛЕДЖУ
1. Покращення організаційної структури коледжу та підвищення рівня управління, покращення освітньої діяльності, раціонального використання фінансових, матеріальних і кадрових ресурсів.
2. Розвиток демократичних засад управління на основі вдосконалення організації роботи колегіальних і дорадчих органів та залучення до управління органів студентського самоврядування.
3. Впровадження єдиної електронної інформаційної системи внутрішнього документообігу та звітної документації для ефективного управління діяльністю коледжу.
4. Прозорість діяльності адміністрації коледжу через спільну співпрацю з органами студентського самоврядування, батьками, звіти директора коледжу перед трудовим колективом.
5. Підвищення престижу Коледжу за рахунок правильного використання фінансово-господарського потенціалу, забезпечення ефективного використання матеріально-технічної бази, зміцнення навчальних та спортивних зв'язків коледжу.
6. Для організації проходження стажування та підвищення кваліфікації викладачів налагоджувати співпрацю коледжу з відповідними організаціями та навчальними закладами України.
7. Забезпечення поінформованості учасників навчального процесу щодо організаційних, виховних заходів, здобутків та подій у коледжі через засоби комунікації. Розміщення на сайті коледжу інформації про реалізацію прав та виконання зобов'язань коледжу.
 
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ТА ЯКІСТЬ
 
ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ
Освітня діяльність коледжу повинна бути спрямована на підвищення якості підготовки фахівців. Забезпечення організації освітнього процесу в коледжі відповідає стандартам вищої освіти, забезпечує здобуття студентами якісної освіти та сприяє створенню нових знань та компетенцій.
 
Напрями діяльності коледжу:
1. Забезпечити можливе відкриття в коледжі нових перспективних спеціальностей з урахуванням потреб ринку міста, регіону, України.
2. Організація ефективного навчального процесу, який повинен враховувати вимоги вищої освіти, узгодження освітніх програм, поступовий перехід на якісно новий рівень навчання й практичної підготовки студентів, що передбачає функціонування коледжу на основі постійного поглиблення використання передових методів навчання.
3. Впровадження в навчальний процес сучасних інформаційних технологій.
4. Відповідність рівня організації освітнього процесу в коледжі державним стандартам якості освітньої діяльності.
5. Приділення особливої уваги поза аудиторним формам навчання: курсові проекти, педагогічні практики, гурткова робота тощо.
6. Подальший розвиток інформатизації навчального процесу за рахунок впровадження нових ліцензійних комп'ютерних програм, інтерактивних засобів проведення занять.
7. Удосконалювати комп’ютерну мережу коледжу, забезпечити вільний доступ до Інтернет-ресурсів (WI-FI).
8. Поліпшення забезпеченості бібліотеки електронними підручниками та навчальними-методичними посібниками професійної спрямованості.
 
КАДРОВА ПОЛІТИКА
Високопрофесійний кадровий склад – запорука успішного функціонування коледжу. У кадровій політиці пріоритетним є подальше підвищення якісного складу педагогічних працівників, тренерів. Досягнення кожним викладачем високого рівня педагогічної майстерності, опанування інноваційними освітніми технологіями для забезпечення якості освіти та спорту.
 
Для вирішення цього питання необхідно:
1. Формування сучасної кадрової політики на базі поєднання професійного рівня педагогічних кадрів, життєвого досвіду та молодості, зберегти наявний потенціал досвідчених тренерів - фахівців своєї справи.
2. Створення умов для професійного зростання викладачів, забезпечення якісного підвищення рівня кваліфікації викладацького складу.
3. Активізація роботи щодо підготовки викладачів для присвоєння відповідних звань.
4. Залучення до викладання провідних викладачів та науковців, які мають наукові ступені.
5. Організація участі викладачів коледжу у професійних та методичних об’єднаннях, підготовці ними методичних розробок і наукових праць, патентів.
6. Залучення вчителів до участі у творчих конкурсах, конкурсах педагогічної майстерності, науково-практичних конференціях (вітчизняних та зарубіжних).
7. Залучення викладачів до написання статей у наукових журналах (вітчизняних та зарубіжних), зокрема й тих, що індексуються в наукометричних системах із метою обміну досвідом, підвищення професійного рівня та відповідності кадрового потенціалу акредитаційним вимогам.
8. Запровадження викладачами сучасних методик навчання, що базуються на інформаційних технологіях.
9. Збереження системи матеріального стимулювання якісної, професійної діяльності шляхом преміювання працівників в залежності від їх особистого внеску в процес підготовки.
10. Удосконалення системи стимулювання педагогічних працівників та співробітників за досягнення успіхів у навчально-методичній, виховній роботі, удосконалення матеріально-технічної бази коледжу.
11. Організація соціального захисту працівників шляхом підвищення уваги на проблеми, що стосуються питань охорони праці.
12. Сприяння розвитку атмосфери взаєморозуміння, поваги між усіма членами колективу.
Важливим для коледжу є досвід викладачів-ветеранів. Молоді викладачі мають змогу навчатися у своїх досвідчених колег, досягати тренерської майстерності.
Збереження педагогічного колективу, колективу співробітників, які віддані своїй роботі в коледжі – одне з пріоритетних завдань у роботі директора.
 
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ВИХОВНА ТА ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНА
 
РОБОТА
Виховна робота в коледжі повинна здійснюватися на засадах демократизму, спрямовуватися на забезпечення гармонійного цілісного розвитку особистості. Створення умов для розвитку особистості студента в навчальний і позааудиторний час через покращення якості навчального процесу, виховної роботи класних керівників (менторів), організацію виховних заходів національно-патріотичного, морально-етичного, правового, трудового, екологічного, естетичного спрямування, урізноманітнення активізації діяльності органів студентського самоврядування.
 
Основні завдання :
1. Реалізація основних напрямів Концепції національного виховання студентської молоді: підготовка національно свідомого громадянина, оновлення й збагачення інтелектуального генофонду нації, примноження культурного потенціалу.
2. Виховання майбутніх фахівців авторитетними високоосвіченими людьми, носіями високої загальної, політичної, правової, інтелектуальної, естетичної та фізичної культури.
3. Культивування кращих рис української ментальності: працелюбності, прагнення свободи, гармонії з природою, любові до Батьківщини, до рідного краю та коледжу.
4. Пропаганда здорового способу життя, боротьба із шкідливими звичками та запобігання правопорушенням.
5. Формування в студентів потреби створення здорової сім’ї й уміння правильно будувати сімейні стосунки.
6. Продовжити практику туристично-пізнавальних екскурсій та залучення студентів для проведення виховних заходів.
 
СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ
Студентське самоврядування – це право студентів самостійно або через органи студентського самоврядування брати участь в управлінні коледжем та вирішувати питання, які стосуються організації навчального, виховного процесу студентів, їх змістовного дозвілля, відпочинку, а також соціального захисту.
 
Для реалізації прав студентів потрібно:
1. Сприяти діяльності студентського самоврядування, його розвитку на рівні коледжу, відділень, груп, в гуртожитку.
2. Залучати представників студентського самоврядування до складу педагогічної ради коледжу.
3. Сприяти формуванню в студентському середовищі потенційних лідерів, організаторів та залучити їх до роботи в органах студентського самоврядування.
 
 
 
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Професійна та якісна організація фінансово-господарською діяльності шляхом виконання річного бюджету коледжу, планового управління витратною частиною бюджету, пошуку шляхів економії коштів та збільшення розмірів спеціального фонду, створить реальні можливості для забезпечення фінансово-економічної стійкості та стабільності коледжу.
По можливості розширити джерела надходження позабюджетних коштів. Для цього максимально використовувати дозволені для закладів вищої освіти види економічної діяльності.
 
Забезпечення фінансової стабільності сприятиме втіленню таких проектів:
1. Залучення ресурсів для інформатизації навчального процесу, обладнання аудиторій відеотехнікою та мультимедійними комплексами.
2. Доукомплектування аудиторій коледжу новим навчально-лабораторним обладнанням і технічними засобами навчання.
3. Постійно працювати над покращенням умов праці викладачів, персоналу, який забезпечує навчання студентів.
4. Забезпечити проведення ремонтних робіт аудиторій, коридорів, фасаду, покрівлі, кімнат гуртожитку, робота по благоустрою території коледжу (за наявності коштів).
5. Поліпшувати умови проживання та побуту студентів у гуртожитку.
6. Сприяти подальшому зростанню спортивних результатів спортсменів коледжу.
7. Забезпечувати прозорість фінансово-економічної діяльності, постійне оприлюднення офіційної інформації, публікація на веб-сайті коледжу: рішень педагогічної ради, кошторису на поточний рік, відомостей про закупівлі, оренду приміщень, штатний розпис.
8. Підвищувати ефективність використання фінансових і матеріально-технічних ресурсів, що залучаються для забезпечення розвитку освітньої діяльності коледжу.
 
РОЗВИТОК МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ
Подальше удосконалення матеріально-технічної бази коледжу забезпечує сприятливі умови для навчання, побуту та праці студентів, викладачів і співробітників.
 
Для безперебійного функціонування коледжу необхідно:
1. Продовжити забезпечення навчальних кабінетів сучасними технічними засобами навчання та мультимедійним обладнанням.
2. Організація роботи щодо ефективного використання матеріалів, енергоресурсів, безпечності та надійної експлуатації будівель, спортивних споруд та інженерних мереж шляхом своєчасної профілактики, модернізації, проведення капітальних та поточних ремонтів.
3. Проведення ремонтних робіт щодо облаштування території навколо КЗ ЛОР Львівського фахового коледжу спорту.
4. Реконструкція футбольного поля з штучним покриттям та заміна освітлення КЗ ЛОР Львівський фаховий коледж спорту.
5. Будівництво незавершеного фізкультурно-оздоровчого комплексу як центру спортивних єдиноборств (боротьба, бокс, фехтування, важка атлетика інші).
6. Реконструкція санної естакади КЗ ЛОР Львівський фаховий коледж спорту.
7. Реконструкція та оновлення фасаду гуртожитку коледжу.
8. Модернізація та реконструкція приміщення їдальні на 165 посадкових місць КЗ ЛОР Львівський коледж спорту.
9. Реконструкція господарської споруди тиру у тренажерний зал КЗ ЛОР Львівський фаховий коледж спорту.
10. Реконструкція навчального корпусу КЗ ЛОР Львівський фаховий коледж спорту.
 
ЗДІЙСНЕННЯ ЗАПРОПОНОВАНИХ НАПРЯМІВ
 
ДІЯЛЬНОСТІ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ:
1. Зберегти функціонування навчального закладу як самостійної одиниці.
2. Підвищувати імідж коледжу серед інших навчальних закладів, потенційних роботодавців, студентів, вступників та їх батьків.
3. Сумлінна праця кожного члена колективу сприятиме створенню середовища, в якому добре та комфортно навчалося нашим студентам, працювалося всім працівникам.
4. Забезпечити зміцнення матеріально-технічної бази коледжу.
5. Участь органів студентського самоврядування в освітньому процесі дозволить підвищити відповідальність студентів за успішність та відвідуваність занять.
6. Удосконалювати методичну роботу, поєднуючи інноваційні технології, досвід та майстерність вчителів та тренерів.
7. Професійна та належна організація роботи адміністративної, методичної та педагогічної рад дозволить колегіально приймати рішення щодо перспектив розвитку коледжу, прозорого використання морального та матеріального заохочення всіх учасників освітнього процесу. Продовжувати розвивати матеріально-технічну базу закладу.
Моя праця у Львівському державному університеті фізичної культури ім. Івана Боберського також пов’язана з коледжем спорту. Я тут викладав педагогіку та психологію багато років. Спілкуюся з рядом викладачів коледжу та видатними спортсменами коледжу (є науковим керівником Ткач Юлії, Балушки Людмили, Котельника Андрія, Амізяна Андрія).
Щиро вірю, що фундаментом всіх дій і здобутків є і буде Людина.
Відношення кожного з нас до своєї роботи, навчання, коректність у спілкуванні, уважність, ввічливість, справедливість, чесність, пунктуальність, шанобливе ставлення до кожного – це ті моральні принципи, на яких будуються відносини та завдяки яким є колектив однодумців, який може подолати всі труднощі та перешкоди.
Завжди шаную, розумію й ціную людей. За такими принципами працюю й буду працювати.
Не шкодуватиму сил, знань і здоров’я, щоб виконати взяті на себе зобов’язання. Усі заходи та діяльність директора відбуватимуться у виваженій співпраці з трудовим колективом коледжу, студентським самоврядуванням; прозоро, доцільно, з націленістю на кінцевий результат. Це моя чітка життєва позиція, моральний обов’язок. Мудрість говорить, що не можна втомлюватись робити Добро і дорогу подолає той, хто іде. Тому давайте йти з добром до нових вершин і щиро вірити в наше спільне майбутнє, бо коледж спорту поєднав нас і об’єднує Україну. Тільки завдяки спільним зусиллям, довірі, співпраці, ми збережемо наш коледж, а також зможемо успішно реалізувати всі стратегічні завдання і плани.
 
Робота на посаді директора – це велика відповідальність і вміння робити Добро!
 
За Вами вибір...
З повагою,                               Окопний Андрій Михайлович
 


Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Бокс
Веслування на байдарках і каное
Вільна боротьба
Велоспорт
Водне поло
Гандбол
Кульова стрільба
Легка атлетика
Санний спорт
Спотривна гімнастика
Стрільба з лука
Сучасне п'ятиборство
Фехтування
Футбол
Непрофільні види