На початку березня українські натурбаністи завершили міжнародний змагальний сезон. Як ми вже повідомляли, цьогоріч у натурбані (санні перегони на натуральних трасах) дебютував учень 11 класу Львівського училища фізичної культури Роман Лось. І дебют цей виявився зовсім непоганим – за підсумками Кубка світу-2013 збірна України, у складі якої виступав і Роман, ще юніор за віком, посіла 7 місце Привітавши Романа з поверненням на батьківщину, принагідно поцікавилися враженнями хлопця від закордонних стартів.
- Романе, ти дебютував на Кубку світу з ІІ етапу. З яких причин не взяв участі у І етапі?
- На Україні натуральних трас для саней немає. Тому, як це не парадоксально, тренуємося лише за кордоном, приїхавши незадовго до змагань. За такою схемою проходила і безпосередня підготовка до цьогорічних змагань, тому, оскільки перейшов у натурбан з класичного санного спорту лише цьогоріч, ми з тренерами вирішили трішки «обкататися» і у І етапі не стартувати.
- Ти ще юніор за віком, а довелось конкурувати з чоловіками. Наскільки важко змагатися зі старшими суперниками?
- Не те, щоб важко… Просто, санкарі інших країн, де є відповідні умови для тренувань, цим видом спорту починають займатися років з 5-8. Звичайно, стаж занять у них років з двадцять і вони «міцно сидять» у санях. Зрозуміло, що конкурувати з такими суперниками нелегко, проте можливо.
- Як сам вважаєш, чи добре відкатав сезон?
- Як на початківця я собою навіть дуже задоволений. І тренери похвалили. Спробував себе і у одномісних санях, і у командній гонці. Кращі результати сезону: 17 місце у одномісних санях на Чемпіонаті Європи серед юніорів, де я був єдиним представником від України, та 6 місце у командній гонці на IV етапі Кубка світу.
- Чи легко спрацювався з партнерами по збірній України?
- Окрім мене у збірній Андрій Верчук, який також навчався у нас в училищі, ще один львів’янин Мар’ян Гузнер та санкарка з Кременця Світлана Кравчук. І хоч вони старші за мене, однак спільну мову знайшли легко, адже знайомі не перший рік.
- А чим викликаний твій перехід у натурбан? Це ж не олімпійський вид спорту, невже не мрієш про олімпійський п’єдестал?
- У санному спорті спеціалізувався у двомісних санях. А оскільки мій партнер тренується не систематично, простоював і я. Тренер Світлана Жидкова запропонувала спробувати себе у натурбані. Мене заявили на Кубок світу, і так я став натурбаністом (сміється). А поки набиратимусь досвіду, сподіваюся, натурбан включать до програми Олімпійських ігор.
Розмовляла Наталія Васьо