53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Санний спорт : Роман Захарків: «Найважливіше – це сани. У нас складний технічний вид спорту»


 Найдосвідченіший представник санного спорту Львівщини, вихованець Львівського училища фізичної культури Роман Захарків перед відльотом на змагання розповів сайту Галичина спортивна, завдяки кому наші санкарі їдуть на Олімпіаду, про забезпечення та як потрапив в санний спорт.
 
- Це вже третя Олімпіада для Вас. На яку з них було найважче відібратись?
 
- На цю. Тому що є певні технічні нюанси із санями, які не одразу «розкусили». Загалом цей сезон видався складним. Тільки завдяки Олені Шхумовій ми їдемо на Олімпіаду і маємо можливість представляти Україну в командній гонці.
 
- Які результати насамперед згадуються, якщо озирнутися назад на минулі чотири роки - між Сочі та Пхьончханом?
 
- Перше згадується, те що було тиждень назад на чемпіонаті Європи, який вважається теж досить важливим стартом. Нам вдалось там показати сьоме місце в командній естафеті. Звісно хочеться кращих результатів, але наше технічне і фінансове забезпечення не відповідає тим нормам, щоб боротись за медалі і показувати високі місця.
 
- Сьоме місце в естафеті, яке завоювали на останньому етапі кубка світу – це максимум збірної?
 
- Ні! Ми в Сочі на Олімпійські трасі займали п’яте місце.
 
- Чотири роки тому, після Олімпіади в Сочі, Ви заявили: «Різниця в технічному оснащенні між нами і лідерами не дозволяє нам боротися за високі місця, хоча в майстерності, думаю, ми їм не програємо. Добре, що ми взагалі потрапили на цю Олімпіаду. Будемо задовольнятися цим». Ситуація змінюється?
 
- Звісно. Ситуація трішки змінилась. Повільно, але купуються нові сани, новий інвентар. Але він все ще не дозволяє боротись за медалі.
 
- У збірній тільки Андрій Мандзій сам складає собі сани?
 
- Поки що, тільки він. - Якою є олімпійська траса, які має особливості та наскільки складна. - Загалом досить хороша і цікава. Але є один такий відрізок – 9 віраж, що не знаю, чи це була задумка архітектора, чи прорахунок будівельників, він дуже складний. Мало кому вдається знайти правильну траєкторію і правильне проходження.
 
- Чим вас вразила країна-господар Олімпійських ігор-2018?
 
- Ми не дуже мали часу щоб поїхати на екскурсії чи знайомитись з культурою. Старались більше часу приділяти тренуванням і їх аналізу.
 
- Чому почали займатись санним спортом, адже в Україні він не те що не популярний, а взагалі мало відомий?
 
- Це сталось випадково. Мої однокласники, друзі, які вже займались санним спортом, йшли на тренування, побачили мене і запропонували піти за компанію. Один раз випадково зайшов на тренування і до цього часу продовжується моя кар’єра в цьому спорті.
 
- Коли зрозуміли, що санний спорт – це «ваше» і будете далі цим займатись професійно?
 
- Напевно, коли в перше випала честь поїхати в складі Юніорської збірної України на міжнародні змагання.
 
- Що найважливіше в санному виді спорту?
 
- Найважливіше – це сани. У нас складний технічний вид спорту. Загалом є багато нюансів і, якщо людині цікаво, то вона спокійно зможе в них розібратись.
 
- Як готуєтесь до спуску? Промальовуєте траєкторію в голові?
 
- Всі спортсмени перед кожним заїздом закривають очі і тілом пробують повторити проходження траси. Це постійна практика і всі використовують.
 
- У вашому виді спорту помилки коштують дуже дорого, інколи – навіть життя. Чи не відмовляють вас рідні залишити цю небезпечну справу?
 
- Звісно, батьки спочатку дуже переживали. Знали, що в певній мірі це екстремальний вид спорту. Але змирились. В кожному виді спорту є ймовірність травмуватись, але ми стараємось берегти себе. - Ви екстремал поза санною трасою? - Не сказав би що екстримал.
 
- Яка траса є улюбленою?
 
- Не можу виділити якусь одну, всі подобаються. Подобається відчуття швидкості.
 
- На що реально ми можемо розраховувати на Олімпіаді?
 
- Ми воліємо перед такими серйозними змаганнями не загадувати наперед і не говоримо про результати.
 
- Що мотивує продовжувати займатись санним спортом?
 
- Бажання показати хороші результати. Підтримка рідних і близьких.
 
ДОВІДКА:
 
Роман Захарків – найтитулованіший та найдосвідченіший представник Львівщини. Для нього ця Олімпіада стане третьою у спортивній кар’єрі. Він – майстер спорту України з санного спорту, член національної збірної команди України з санного спорту; представляє Львівську обласну школу вищої спортивної майстерності та фізкультурно-спортивне товариство «Колос», вихованець Львівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Беркут», випускник Львівського училища фізичної культури та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, учасник зимових Олімпіад 2010 року (Ванкувер) та 2014 року (Сочі), п’ятий лауреат чемпіонату Європи 2015 року, сьомий лауреат Кубка світу 2016 року в командній естафеті; багаторазовий чемпіон України. Його тренери – Іван Баїк, ЗТ України Володимир Вахрушев, Володимир Некотенев. В олімпійському Пхьончхані виступатиме в двомісному екіпажі та в командній естафеті
За матеріалами www.galsports.com
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Санний спорт

Санний спорт

УСПІХИ ВИХОВАНЦІВ ВІДДІЛЕННЯ САННОГО СПОРТУ НА ЛІТНЬОМУ ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ-2024 НА САНКОРОЛИКАХУчень 8 класу, Микита Запольський став срібним призером чемпіонату України серед юнаківРезультати участі студентів у фінальному етапі Кубку націй з санного спортуРезультати студентів на етапі Кубку світу з санного спорту Студенти ІІ курсу відділення санного спорту фінішували шостими на чемпіонаті світу у естафетіУспіхи санкарів ІІ курсу на шостому етапі Кубка світу та чемпіонаті ЄвропиРезультати санкарів на чемпіонаті світу 2024 в Альтенберзі П’ятеро санкарів коледжу візьмуть участь у 52-му чемпіонаті світу в НімеччиніАндрій Муц - на пʼятому місці у командній естафеті на IV зимових ЮОІ!Санкарі коледжу – на п’ятому та сьомому місцях на IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх-2024!Санкар Андрій Муц: «Траса в Кореї добре знайома для нас, адже ми вже двічі тут виступали»Вболіваємо за санкарів коледжу на зимових Юнацьких Олімпійських іграх-2024!Вдалі виступи санкарів на чемпіонаті Європи та на етапі Кубку світу в АвстріїАндрій Муц – срібний призер етапу Континентального Кубку з санного спорту серед юнаківУспішна кваліфікація студентів ІІ курсу на Кубок світу з санного спорту!