47 років1971 - 2018
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Санний спорт : Олена Стецків: «Мені стало цікаво, як влітку можна їздити на санках»


   31 січня в Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася церемонія відзначення найкращої спортсменки Львівщини за підсумками спортивного січня 2018 року та урочисті проводи збірної команди Львівщини на Олімпійські Ігри до Південної Кореї. 
Кращою в січні визнали вихованку Львівського училища фізичної культури, санкарку Олену Стецків, яка здобула цю нагороду завдяки найкращому, у складі національної збірної команди України, виступу в цьогорічному чемпіонаті Європи та IХ етапі Кубка світу з санного спорту (26-28 січня 2018 року, Сігулда, Латвія), де посіла 7 місце в командних змаганнях й фінішувала 16-ю в особистому заліку  чемпіонату Європи та була 8-ю в командних змаганнях етапу Кубка світу.
 
 
Журналіст 
 
 поспілкувався із спортсменкою після церемонії.
 
 
 
- Нагорода найкращої спортсменки Львівщини мотивує перед Олімпіадою чи зобов’язує?
 
 
- Думаю, що це мотивує. Нагорода стала приємним бонусом перед Олімпіадою. Тепер хочу працювати все краще і краще.
 
 
 
- Що було складніше: вперше відібратися на Олімпіаду (2014) чи підтвердити, що це не випадковість, здобувши путівку на Ігри у Південній Кореї?
 
 
- Підтвердити, що це не випадковість. Зараз конкуренція виросла і було дуже важко.
 
 
 
- Які результати насамперед згадуються за минулі чотири роки - між Сочі та Пхьончханом?
 
 
- П’яте місце на чемпіонаті Європи. Це, напевно, був найкращий результат.
 
 
 
- Якою є олімпійська траса, які має особливості та наскільки складна?
 
 
- Вона має одну дуже важку ділянку – дев’ятий віраж. Там 80 відсотків спортсменів мають проблеми. Сподіваюсь, що в мене все буде добре.
 
 
 
- Чому почали займатись санним спортом, адже в Україні він не те, що не популярний, а взагалі мало відомий?
 
 
- Пам’ятаю, до школи прийшли тренери, показали картинки, як все виглядає. Мені одразу стало цікаво, як влітку можна їздити на санях. Пішла, спробувала, сподобалось.
 
 
 
- До того як почали займатись, щось про санний спорт знали?
 
 
- Нічого! Санний спорт - це що?
 
 
 
- Коли зрозуміли, що санний спорт це ваше і будете далі цим займатись професійно?
 
 
- Коли вперше виїхала на трасу. Спробувала, адреналін зашкалював, було круто.
 
 
 
- Як реагують люди, коли дізнаються, що Ви займаєтесь санним спортом?
 
 
- Що? Це що? Це бобслей?
 
 
 
- Яке забезпечення збірної інвентарем?
 
 
- З цим у нас проблеми, бо сани дуже дорогі. Сани, з якими можна показати високий результат коштують відповідно. Зараз нам купили (зібрали) нові сани, але вони повільні, на мою думку.
 
 
 
- Відсутність траси в Україні це велика проблема?
 
 
- Так – це важко. Коли всі тренуються на власних трасах, нам потрібно шукати, де це робити. Це проблема.
 
 
 
- Як вважаєте, якби ви мали ті умови та забезпечення, які є у німців чи росіян – та хоча б просто власну трасу, то боролися б за медалі?
 
 
- Так, звичайно. У саному спорті на 70%-80% все залежить від саней. Якщо б у всіх були однакові сани, то поборотись з ними точно могли б.
 
 
 
- Малюєте собі цю ідеальну траєкторію з найменшою затратою часу чи це все на рівні відчуттів?
 
 
- Я сідаю перед тим як спускатись і проходжу трасу в голові рухами рук, ніг, тулуба.
 
 
 
- У вашому виді спорту помилки коштують дуже дорого, інколи – навіть життя. Чи не відмовляють вас рідні залишити цю небезпечну справу?
 
 
- Спочатку мама дивувалась, коли я приїжджала вся в синцях, але з часом вона звикла. Та й кількість синяків зменшилось. Зараз вона змирилась.
 
 
· 
 
 
 
 
 
- Поза санною трасою Ви теж екстрималка?
 
 
- Тільки на трасі. В житі я спокійна.
 
 
 
- Що мотивує продовжувати займатись санним спортом?
 
 
- За стільки років (майже 14) це вже стало рідним. Воно моє. Мені подобається їздити. Від цього отримую велике задоволення. А мале фінансування – ну що поробиш! Сподіваюсь, в майбутньому буде більше.
 
 
 
- На що Ви особисто розраховуєте на Олімпіаді?
 
 
- Я не ставлю перед собою мети посісти конкретне місце. Хочу проїхати свої заїзди стабільно. Знаю, що можу це зробити.
 
 
ДОВІДКА:
 

Олена Стецьків – майстер спорту України з санного спорту; член національної збірної команди України з санного спорту; учасниця Перших зимових Юнацьких олімпійських Ігор-2012 (Інсбрук), учасниця ХХІІ Олімпійських ігор-2014 (Сочі); учасниця чемпіонатів Європи та світу; багаторазова чемпіонка України в різних вікових категоріях, чемпіонка України 2017 року. Представниця обласної школи вищої спортивної майстерності та фізкультурно-спортивного товариства «Колос», вихованка спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Беркут». Випускниця Львівського училища фізичної культури та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Тренери – Володимир Вахрушев, Тарас Гарцула. В олімпійському Пхьончхані виступатиме у змаганнях серед жінок та в командній естафеті.
Автор Станіслав Безушко, за матеріалами www.galsports.com
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиСанний спорт

Санний спорт

Захарків і Оболончик конкуренцію кращим санкарям у Пхьончхані не склалиУ олімпійській компанії кращих санкарок Шхумова двадцять першаГрафік виступів вихованців ЛУФК на ХХІІІ зимових Олімпійських іграхОлена Шхумова: «Я виборола цю ліцензію»Роман Захарків: «Найважливіше – це сани. У нас складний технічний вид спорту»Олена Стецків: «Мені стало цікаво, як влітку можна їздити на санках»На юніорському чемпіонаті світу санкарі дванадцяті у естафетіНа етапі Кубка світу з натурбану Демчук посів 4 місцеОлена Стецків – найкраща спортсменка Львівщини у січні 2018р.Олена Шхумова їде на Зимову олімпіадуУ Сігулді санкарі пройшли останнє випробування перед олімпіадоюНа чемпіонаті Європи з санного спорту Україна сьома у естафетіРоман Пилипів радує добрими результатамиЗахарків і Стецків увійшли до складу українських олімпійцівНа юніорському чемпіонаті Європи вихованці ЛУФК показали восьмий результат