Санний спорт : Олег Фітель: Якщо у душу закрадається страх - у санному спорті нема що робити

Олег Фітель, Іван ВинницькийУкраїнські санкарі національними чемпіонатами серед юніорів і дорослих завершили змагальний сезон 2011/2012 років. Чемпіонами України серед юніорів на санях-двійках стали львів’яни Олег Фітель та Іван Винницький. На всеукраїнських теренах хлопці перемагають не вперше, а цьогоріч вони ще й впритул підібралися до європейського п’єдесталу - посіли IV місце на Чемпіонаті Європи серед юніорів, поступившись бронзовим призерам змагань - словацькому екіпажу лише на 0,08 сек.
Про свої враження від сезону розповідає один з членів перспективного екіпажу, студент ІІІ курсу Львівського училища фізичної культури Олег Фітель.
Олеже, як ви з Іваном Винницьким опинилися в одних санях?
Взагалі, від самого початку занять санним спортом ми хотіли кататися разом. Та справа в тому, що тренуємося у різних тренерів, а у «двійки», як правило, намагаються посадити спортсменів одного наставника. Було багато спроб об’єднати мене у пару з різними санкарями, та, врешті, стало зрозуміло, що найкраще у нас виходить з Іваном.
Чи важливо дружити з напарником у житті?
Звичайно. Ось я , наприклад, у екіпажі сиджу на другому номері, коли стартуємо, знаходжусь за напарником і не бачу траси особисто, отож вимушений спостерігати за нею немов би його очима. Якби я не товаришував з Іваном, не відчував його, навряд чи би зміг досконально відчувати трасу, і більше того, фактично довірити партнеру своє життя.
Як оцінюєш свій виступ у змагальному сезоні, що минув?
Багато чого вдалося досягнути. Так, цьогоріч наш екіпаж вперше змагався на Чемпіонаті світу серед дорослих у Німеччині, де ми посіли 22 місце. На цих змаганнях паралельно визначались переможці серед спортсменів віком до 23 років, там ми фінішували сьомими. На окремих етапах юніорського Кубку світу-2012 двічі фінішували четвертими. Посіли 12 місце на чемпіонаті світу серед юніорів у німецькому Кенігзее. І на завершення сезону перемогли ось на Чемпіонаті України серед юніорів. Та оскільки завжди прагнемо до вдосконалення, самокритично заявляю: могли краще.
Що ж завадило?
Наразі для покращення результатів необхідно відшліфовувати техніку старту.
А часто виникають суперечки з Іваном, наприклад, щодо техніки їзди?
Звичайно, бувають. Намагаємось вирішувати їх мирно. Врешті-решт, як кажуть, саме у суперечках народжується істина.
Які конкретні завдання ставите перед собою на наступний змагальний сезон?
 Насамперед, обов’язково пройти кваліфікаційний відбір на етапи Кубку світу. А вже там потрапляти до 15 кращих екіпажів світу. І ,звичайно, вибороти ліцензію на зимову олімпіаду у Сочі.
Чи не виникає перед виходом на трасу боязнь травмуватися?
Страху нема. Є передзмагальний «мандраж» внаслідок загостреного почуття відповідальності за результат, і особливо, за безпеку напарника. Якщо в душу закрадається страх - у санному спорті нема що робити.
Розмовляла Наталія Васьо

28 квітня відбудеться додатковий відбір для футболістів 2011-го року. Детальніше: розділ "футбол"

Санний спорт

Учень 8 класу, Микита Запольський став срібним призером чемпіонату України серед юнаківРезультати участі студентів у фінальному етапі Кубку націй з санного спортуРезультати студентів на етапі Кубку світу з санного спорту Студенти ІІ курсу відділення санного спорту фінішували шостими на чемпіонаті світу у естафетіУспіхи санкарів ІІ курсу на шостому етапі Кубка світу та чемпіонаті ЄвропиРезультати санкарів на чемпіонаті світу 2024 в Альтенберзі П’ятеро санкарів коледжу візьмуть участь у 52-му чемпіонаті світу в НімеччиніАндрій Муц - на пʼятому місці у командній естафеті на IV зимових ЮОІ!Санкарі коледжу – на п’ятому та сьомому місцях на IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх-2024!Санкар Андрій Муц: «Траса в Кореї добре знайома для нас, адже ми вже двічі тут виступали»Вболіваємо за санкарів коледжу на зимових Юнацьких Олімпійських іграх-2024!Вдалі виступи санкарів на чемпіонаті Європи та на етапі Кубку світу в АвстріїАндрій Муц – срібний призер етапу Континентального Кубку з санного спорту серед юнаківУспішна кваліфікація студентів ІІ курсу на Кубок світу з санного спорту!Семеро вихованців коледжу готуються до виступу в IV Зимових Юнацьких Олімпійських Іграх-2024!