Минулого тижня в Ужгороді в рамках з’їзного туру відбулися перші матчі чемпіонату України серед жіночих команд Суперліги сезону 2013-2014 рр. Львівська «Галичанка» виборола три перемоги, обігравши миколаївський «Реал», опоненток Ірпінського податкового університету та херсонську «Дніпрянку». Що допомогло дівчатам успішно стартувати та про завдання на сезон розповідає головний тренер команди, старший вчитель відділення гандболу Львівського училища фізичної культури Василь Козар.
– Початок ігрового сезону виявився для «Галичанки» доволі успішним, що допомогло стартувати з трьох перемог?
– Це початок чемпіонату, і для нас він дуже відповідальний, тому що трохи змінилася система розіграшу чемпіонату у порівнянні з минулорічним, і перший тур, який відбувся в Ужгороді, був визначальним. Ми дуже раді, що почали гру у хорошій оптимальній формі, ми зуміли цього літа нормально підготуватися. Окрім цього, прорватися нам допоміг хороший досвід участі у чемпіонаті Європи серед студентських команд, ми представляли команду Львівського державного університету фізичної культури і здобули перше місце. Відтак завдяки цьому ми вийшли на дещо інший рівень. Дівчата тепер значно впевненіше себе почувають, попри свій вік. Адже «Галичанка» наймолодша гандбольна команда в Україні, і все ж вони показують зрілу, хорошу гру.
Перший тур нового сезону був для нас такою собі пробою, бо сьогодні всі команди підсилились новими гравцями, наприклад, до херсонської «Дніпрянки» повернулися дівчата з-за кордону, київський «Спартак» теж поповнився гравцями, а наші дівчата на місці, ті, що були щороку, - вихованки училища фізичної культури, студентки Львівського державного університету.
– Чи покращилося фінансове становище клубу?
– Можу сказати, що сьогодні є хороша підтримка зі сторони спонсорів наших, львівських бізнесменів, Федерація гандболу нам допомагає. Фінансове становище покращується, є позитивна динаміка, принаймні тепер ми можемо не переживати за існування команди, бо багато років ми працювали в борг, відповідно, це втомлювало і вибивало дівчат із колії. Але тепер вони впевнені, тому й показують хороші результати.
– Над чим потрібно працювати?
– Дівчата є насправді переможцями у техніці тактичного плану, адже я давно працюю з ними, це діти, яких я набирав у 12-13 років, тобто з тактикою проблем у нас немає. Інша справа – вік, адже змагатися 16-річним з дівчатами на 10 років старшими – важко психологічно, проте, я вважаю, їхній час прийде, потрібно трохи почекати і працювати в такому режимі, як ми працюємо зараз. Адже мають бути повноцінні тренування, аби не виникало проблем із залом, з участю у контрольних змаганнях. Тобто потрібно нормально організувати робочий процес, а це все гроші. Як ви розумієте, на щастя, зараз ситуація покращилася, відповідно видно й результат. Сьогодні вся Україна знає, і в Європі говорять, що «Галичанка» – це молода перспективна команда, може, для декого це порожній звук, але фахівці бачать великий потенціал в команді. Ще два роки тому у нас було всього семеро хороших гравців, а тепер з училища, з університету приходять молоді дівчата. Хоч і молоді всі, але є повноцінний склад з 18 людей. Відтак завжди є заміна, є 16-річні дівчата, які мріють грати і вигравати, а це додає впевненості.
– Яка зараз ситуація в українському гандболі? Хто є реальним суперником «Галичанки»?
– Звісно, що «Карпати» (Ужгород), чемпіони України. Хороша позитивна команда з правильною структурою, адже президент клубу Олександр Ладида створює всі умови для того, аби команда прогресувала. У них є прекрасні спортзали, вони можуть дозволити купувати гравців. Херсонська команда підсилилася новими гравцями, з миколаївськими почав займатися хороший спеціаліст. Сьогодні всі команди насправді зрівнялися. Клубний чемпіонат цього року дуже омолодився, але я впевнений, що з тих молодих дівчат, які зараз грають, виростуть дуже хороші гравці. В Європі нам усі кажуть, що ми показуємо хороший рівень. Взагалі колись український гандбол був спортом номер один, зокрема київський «Спартак» занесений у Книгу рекордів Гіннесса за 15 перемог у Лізі чемпіонів, ми диктували моду всьому світові, і я дуже радий, що ми сьогодні ще ту конячку породисту не втратили. Потрібно просто трохи змінювати підхід то спорту, є елементарна підтримка, і є результат.
– На початку наступного року «Галичанка» представлятиме Львів у новому сезоні єврокубків, які завдання ставите перед дівчатами: хороший досвід чи перемога?
– Вперше ми будемо представляти Львів на Єврокубку, це важливо. Оскільки ми срібні призери України, то ми починаємо з 1/8 фіналу. 5 жовтня гратиме «Дніпрянка» та «Карпати», а ми починаємо в лютому. Мені дуже хотілося б вдало представити Львів у Європі. Нещодавно нас нагороджували у мерії за хороший старт сезону, такого насправді не було давно, нас привітав мер, для дівчат це дуже приємно та важливо. Ми надіємось на підтримку та співпрацю, адже ми багато чого зробили для підйому команди, ми зберегли її, активно беремо участь у турнірах, перемагаємо, і приємно, що нашу роботу оцінюють. Тож, звісно, чекаємо на підтримку і будемо показувати результати.